Justinas Jankevičius teisme atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už muštynes

Justinas Jankevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-07-22 15:24
Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje dviejų Italijos piliečių sumušimu buvo kaltinamas humoristas Justinas Jankevičius (31). Teisėjas netikėtai paskelbė, kad perkvalifikuoja teisiamajam pareikštus kaltinimus ir atleidžia jį nuo baudžiamosios atsakomybės. Atsižvelgta į tai, kad J.Jankevičius susitaikė su nukentėjusiaisiais. Humoristui paskirta simbolinė bauda.

Teisiamasis penktadienį į nuosprendžio paskelbimą neatvyko, nes pavėlavo, kaip pats sakė, užstrigęs spūstyse. Teismo verdiktą jis sužinojo iš žurnalistų už posėdžio salės durų.

Bylos duomenimis, jis kaltinamas kartu su dar vienu tyrimo metu nenustatytu asmeniu 2015 metų gegužės 10 dieną, apie 23 val., lauke, prie sostinės Užupio baro „Špunka“ sumušęs du italus.

Teismas J.Jankevičiui nurodė sumokėti 376 eurus į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Bylos peripetijos teisme ilgai buvo nagrinėjamos tarsi kriminalinis serialas su melodramos elementais (žr. susijusius straipsnius).

J.Jankevičius nuo pradžių prisipažino, kad pasikarščiavo, atlygino italams žalą, todėl vylėsi, kad byla apskritai bus nutraukta. Vis dėlto humoristui ne tik nepavyko išvengti teismo – jis netgi sulaukė netikėtai sugriežtintų kaltinimų, pagal kuriuos jam iškilo didesnė bausmės grėsmė.

BK 284-ame straipsnyje „Viešosios tvarkos pažeidimas“ numatyta, kad tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prokuratūros atstovė J.Jankevičiui siūlė skirti net vienų metų laisvės atėmimą, bausmės vykdymą atidedant. Tačiau bylą išnagrinėjęs teisėjas Linas Dudys nutarė, kad tokia bausmė šiuo atveju nebūtų adekvati.

Teismo verdiktas: pakaks to, kad J.Jankevičius sumokės 376 eurus į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėjas L.Dudys taip pat pažymėjo, kad jeigu J.Jankevičius per vienus metus padarys baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir tuomet iš naujo spręsti dėl jo atsakomybės už visas nusikalstamas veikas – tiek naujas, tiek senas.

Dar blogiau, jei J.Jankevičius per metus padarytų tyčinį nusikaltimą – atleidimas nuo atsakomybės šioje byloje būtų panaikintas automatiškai.

Šis Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis dar neįsiteisėjo, per 20 dienų prokurorai ir kitos bylos šalys gali teikti apeliacijas aukštesnės instancijos teismui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Justino Jankevičiaus teisme liudyti atvyko buvusi jo draugė Jazzu

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai