Justės Starinskaitės portretas – iš jos atliekų: „Rūšiuoti išmokau Portugalijoje“

Justė Starinskaitė / Žmonės.lt ir Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-10 15:20
Dainininkė Justė Starinskaitė prisijungė prie akcijos, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į atliekų rūšiavimą. Visą savaitę Justina kaupė perdirbamas šiukšles, iš kurių menininkė Jolita Vaitkutė „nupiešė“ jos portretą.

„Kai pasiūlė dalyvauti akcijoje, net nesvarsčiau. Nieko įspūdingo nesitikėjau, bet kai pamačiau rezultatą, likau labai maloniai nustebinta“, – 15min sakė J.Starinskaitė.

Akcijos tikslas – paskatinti žmones rūšiuoti ir rūpintis aplinka, kurioje jie gyvena. Garsenybės prisijungė prie „Žaliojo taško“ ir kūrybos agentūros „Clinic212“ organizuojamos akcijos: visą savaitę namuose kaupė perdirbamas atliekas, iš kurių vėliau J.Vaitkutė padarė stulbinamus akcijoje dalyvaujančiųjų portretus.

Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Nerijaus Kuzmicko nuotr.

Prie atliekų rūšiavimo akcijos prisijungusi J.Starinskaitė pasakojo, kad rūpinimasis aplinka jai – ne svetimas. Rūšiuoti atliekas Justė išmoko prieš kelerius metus, kai gyveno Portugalijoje.

„Bute, kuriame gyvenau, buvo labai atsakingai žiūrima į rūšiavimą. Namais dalijausi su kitais studentais, todėl buvau nustebusi, kad net jie labai rimtai žiūrėjo į atliekų tvarkymą.

Kai grįžau į Lietuvą, stengiausi tą patį daryti ir savo namuose. Nebuvo iš pradžių lengva, nes gyvenau su tėvais pagal jų taisykles, bet ir jie stengėsi bent stiklą atskirti nuo visų šiukšlių. Kai dabar gyvenu visiškai savarankiškai, stengiuosi rūšiuoti dar labiau“, – pasakojo J.Starinskaitė.

Daugelis pripažįsta, kad Lietuvoje rūšiuoti yra pakankamai sudėtinga: ne prie visų namų stovi rūšiavimo konteineriai, o ir namuose nesinori apsikrauti bent 3 šiukšlių dėžėmis. Tačiau J.Starinskaitė patikino, kad rūšiuoti galima patogiai.

Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Nerijaus Kuzmicko nuotr.

„Spintelėje, kurioje laikau tą pagrindinę šiukšlių dėžę, yra atskiri maišeliai, į kuriuos rūšiuoju šiukšles. Tai labai paprasta ir patogu. Jeigu tikrai nori ir rūpi, gali skirti laiko ir vietos. Tačiau problema yra ta, kad man sunku rasti konteinerius, kur galėčiau išmesti šiukšles. Gyvenu senamiestyje, todėl reikia nemažai pavažiuoti iki tų konteinerių, o ir jie visi yra perpildyti. Bet kokiu atveju, rūšiuoti – būtina“, – 15min teigė J.Starinskaitė.

Akcijoje taip pat dalyvauja 15min žurnalistas Paulius Gritėnas, žurnalistas Andrius Užkalnis, humoristas Paulius Ambrazevičius, dainininkas Justinas Jarutis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai