Justė Zinkevičiūtė tarp būrio svečių pristatė naują knygą: „Pusiau juokais, pusiau rimtai sakau – ji skirta vyrams“

Pristatymo akimirka / Vyginto Skaraičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-28 21:50
Aktorė ir televizijos laidų vedėja Justė Zinkevičiūtė pristato knygą „Puodelis kavos prie jūros: skaitiniai kasdieniam įkvėpimui“. Į pristatymą sukvietusi geriausius bičiulius aktorė apie savo naujausią darbą kalba mįslingai. Kam ši knyga skirta?

Kaip kilo mintis rašyti knygą?

Viskas prasidėjo nuo to, kad aš savo broliui vis sakiau, kad jis turi parašyti knygą. O jis man vis atsakydavo, kad jis rašys, o aš parašysiu. Taip ir nutiko, kad gimė knyga apie jūrą, moterį ir kavą, o brolio laiškai knygoje tapo kaip vyšnaitė ant torto.

Pagrindinės knygos herojės – moteris ir jūra. Papasakokite, kodėl moteris – lyg jūra, o jūra lyg moteris.

Jei papasakočiau – papasakočiau knygą, o visgi norisi, kad ją skaitytų moterys ir atrastų šį atsakymą. Aš kartais galvoju, kad jūra yra gyvenimas, be jokių klaustukų, daugtaškių, kabučių... yra gyvenimas, kurį gyventi tau skyrė likimas. Gyvenimas šalia jūros – ne visada lengvas, bet visada gražus.

Vyginto Skaraičio nuotr.
Vyginto Skaraičio nuotr.Kokie jūsų santykiai su broliu?

Geri. Vaiksytėje augom kaip normalūs vaikai ir šunybes vienas kitam krėsdavom ir pasimušdavom, pasierzindavome... Šiandien sutariame gerai, leidžiam kartu laisvalaikį ir sakome, kad nebūtina žiūrėti viena kryptimi, kad sukurti kažką bendro. Knyga to puikiausias įrodymas.

Kokios žinomos moterys sudėjo į knygą savo mintis?

Aktorės, mano draugės ir moterys, kurios mane įkvepia, kurios atrado savo kelią ir laimės ir moteriškumo uostą. O sėkmingos istorijos visada skatina eiti pirmyn.

Vyginto Skaraičio nuotr.
Vyginto Skaraičio nuotr.Kam skirta jūsų knyga?

Aš pusiau juokais, pusiau rimtai sakau, kad knyga skirta vyrams. Vyrams tam, kad nuėję į knygyną nupirktų knygą savo mylimai moteriai. Bet knyga visgi moteriai apie apie paprastus kasdienius atradimus prie kavos puodelio. Tai skaitiniai, kurie tarsi primena, kad mes gimėme švęsti gyvenimą, būti ypatingomis, šypsotis, kurti aplink save grožį, kad visos bėdos – laikinos, o mūsų laimė – amžina. Tik tai pajutus, į mūsų gyvenimą ateina visos savosios pergalės. Knygos pagrindinė mintis – priminti, priminti, kad kiekviena moteris yra ypatinga ir nesikartojanti kitoje, tuo ir žavinga.

Jeigu tikėsitės knygoje rasti tai, ko nežinote, jeigu tikėsitės, kad knyga jus nustebins – nesivarginkite ir neskaitykite jos, nes knyga – tarsi dienoraštis, ta maža moters Biblija, kuri yra priminimas ir nuoširdus pokalbis, reikalingas kasdien, kiekvienai iš mūsų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai