Jurgita Jurkutė-Širvaitė: „Tą akimirką, kai gali padėti, – padėk“

Jurgita Jurkutė-Širvaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-13 11:03
Apie turtingesnius metus nei pastarieji aktorė, laidų ir renginių vedėja Jurgita JURKUTĖ-ŠIRVAITĖ (32) nė svajoti nebūtų galėjusi. Už drąsą kalbėti prieš metus pramogų pasaulio renginyje „Žmonės 2017“ Metų žvaigžde apdovanota moteris šiuo titulu didžiuojasi net labiau nei „Mis Lietuvos“ titulu. Per tuos metus buvo daugybė konferencijų, susitikimų ir visur ji drąsiai lipo į dideles ir mažas scenas kalbėti apie tai, kaip galima gyventi net tada, kai gyvenimas atrodo nepakeliamai sunkus. Likimas šiemet jai skyrė ir ypatingą dovaną – dukrytę Korneliją.

Ar dabar žinotų, ką pasakyti išeiti norinčiam žmogui, kad jis vis dėlto liktų gyventi? Jurgita atvira: iki šiol ji gauna laiškų su žodžiais „aš nebenoriu gyventi“. Tačiau ji žino, kad pirmiausia nereikia bijoti su tokiu žmogumi kalbėti, išklausyti jį. Kalbantis ir bandant suprasti, kaip iki tos ribos priėjo, net ir visai viltį praradęs žmogus atsiveria ir jam palengvėja. Kad ir vienas Jurgitos susirašinėjimas su problemų ištiktu žmogumi. Jis iki šiol gyvena, vėl turi planų. O tai suteikia jai pačiai didelę prasmę.

„Kartais pati susimąstau, ar ne per daug prisiimu? Labai sunku „pagydyti“ žmogų nuo noro nusižudyti, negali būti tikras, kad tas noras kada nors negrįš. Bet tą akimirką, kai gali padėti, – padėk. Jei negali pats, palydėk iki to, kuris gali.

Labai dažnai girdžiu nutylimą klausimą: „Tai kodėl nežinojai, ką pasakyti savam?“ Todėl, kad tuo metu buvau kaip visi, kurie niekada su tuo nesusidūrė, nežino, kaip atpažinti rizikos veiksnius, ką ir kaip daryti. Ši gyvenimo pamoka man primena, kad visi čia ateiname mokytis. Ir dalintis“, – taip savo kilnią misiją supranta Jurgita.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“. Šiame numeryje taip pat skaitykite.

Žurnalas „Žmonės" Nr: 50

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai