Jurgis Didžiulis „Login 2019“ festivalyje: kodėl mes nuogi šokame miškuose?

Jurgis Didžiulis/Pauliaus Pelckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Birželio 6-7 dienomis vykstančiame konferencijų festivalyje „Login 2019“ pasirodęs muzikantas Jurgis Didžiulis penktadienį paruošė prezentaciją „Community culture quickie“. Vyras žiūrovų atvirai paklausė: kodėl mes tokie vieningi „reivo“ metu, pavyzdžiui, per festivalį „Burning Man“ Nevadoje, ir kodėl kartais mes šokame nuogi miškuose it galvas pametę laukiniai?

„Noriu, jog įsivaizduotumėte, kad esate džiunglėse. Tos džiunglės nori jus „suvalgyti“, ten knibžda gyviai, vabalai, su savo letenomis ir baisiais dantimis. Ir šiose džiunglėse jūs pasiklydęs esate jau tris dienas. Jūs vieni, pavargę, alkani. Esate atskirti nuo savo gaujos, civilizacijos, žmonių. Ir prieš saulėlydį, trečią dieną jūs jaučiate, kad dar vienos nakties neišgyvensite. Tą akimirką, kai suvokiate, jog be savo „gaujos“ mirsite, sutelkiate jėgas ir garsiai sušunkate „ė-ooo“. Staiga išgirstate atsaką ir tą pačią minutę jums palengvėja – kad ir kaip toli tie atsakantys žmonės bebūtų, jūs esate surastas. Aidintys balsai – kelias namo“, – vos užlipęs į sceną publiką sudomino J. Didžiulis.

Jurgis Didžiulis/Pauliaus Pelckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Žinomas vyras tokiu būdu akcentavo savo pasirinktą temą. Jurgis pasakojo apie vieningą žmonių kolektyvą, jų sąmonę, kuri galėtų padėti sukurti aplink mus geresnes erdves klestėti visuomenei. Pranešėjas šiandien norėjo atkreipti dėmesį į tai, jog geromis intencijomis grįsti žmonių susibūrimai, teigiamos jų mintys ir bendras, teisingas tikslas – pagrindiniai dalykai, vedantys šviesaus, geresnio gyvenimo link.

Kaip „kitokios“, teigiamą įtaką socialiniams įgūdžiams darančios erdvės pavyzdį, J. Didžiulis pateikė Nevados dykumoje vykstantį festivalį „Burning Man“. Pats jame ne kartą dalyvavęs garsus dainininkas pastebėjo, jog kasmet šio renginio metu keliasdešimt tūkstančių žmonių susijungia į „gaują“. „Jie sukuria miestą, kuriame galioja 10 taisyklių, žinoma, viena iš jų – „šėlkite taip, it rytojaus nebūtų“, – neslėpė Jurgis. Tačiau čia pat jis pastebėjo, kad kiti dalyviai į „Burning Man“ keliauja susivienyti, apsupti save gražiomis idėjomis, pajusti egzistavimą vieningoje bendruomenėje.

Jurgis Didžiulis/Pauliaus Pelckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Svarbu paminėti ir miškuose vykstantį „Rainbow Gathering“ festivalį. Jo metu hipiai vienam mėnesiui atsisako vandens, elektros, patogumų tam, jog taptų stipria socialine visuma. Jums tai skamba it hipiški skiedalai? Taip, tokie jie ir yra, tačiau viskas veikia.

Pavyzdžiui, Cristiania, esanti Kopenhagos viduryje, kodėl ji egzistuoja? Ten stovi namas, netoliese vandens. Bičiuliai, jo čia turėtų nebūti.. Bet ką manote? Tai iki šiol yra viena iš labiausiai turistų lankomų vietų“, – kalbėjo atlikėjas.

J. Didžiulis prisipažino net kelis kartus dalyvavęs „Burning Man“, mėnesiui leidęsis į nepamirštamą kelionę pagal „Rainbow Gathering“ sukurtas taisykles. Jo žvilgsnis į pasaulį po festivalių gerokai pasikeitė. Skeptiškai į jį žvilgčiojančiai publikai Jurgis pasiūlė paprastą pratimą:

„Užmerkite akis ir pasakykite sau: esu geras žmogus. Tikite tuo? O dabar pažiūrėkite į šalia jūsų sėdintį ir jam ištarkite tą patį. Ką jaučiate? Tikėjimas kitais tai – tikėjimas savimi. Svarbu kurti geresnę kultūrą ir tai galime padaryti tik mes.“

Didžiulis čia pat paminėjo ir LGBT šeštadienį organizuojamas eitynes. „Gėjų paradas, kas tai? Daug žmonių mano, jog taip mes kažką remiame, visiškai ne – mes palaikome laisvę. Jei norite tapti geresniais, turite apsupti save gerais žmonėmis.“

Jurgio Didžiulio nuomone, jei gauja pripažįsta, kiekvienas iš mūsų suvokia – tam tikra tikėjimo sistema pasiteisina.

„Svarbiausia – aplink save kurti kultūrą ir visuomenę išlaisvinančias, geresnes erdves. Sakau, kad jas aplink save kuriantys žmonės, kuria geresnę ateitį.“

Jurgis Didžiulis festivalyje „Login 2019“ (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau