Jurgis Didžiulis: aš jums pats parodysiu, kas yra KolOmbija

Renginio akimirka / Tautvydo Stuko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-07 11:21
Visiems lietuviams pažįstama situacija: svečiuojatės užsienio šalyje, prisistatote, kad esate iš Lietuvos, o jums pašnekovas užtikrintu veidu pradeda pasakoti, ką žino apie Lietuvą – mes visi kalbame rusiškai, Ryga yra mūsų sostinė, esame kažkur netoli Ukrainos. Kolumbijos garbės konsulas Lietuvoje Jurgis Pranas Didžiulis Valensija panašiai jaučiasi, kai žmonės jam pasakoja, ką žino apie Kolumbiją.

Kiekvienas Lietuvoje gyvenantis kolumbietis rūpinasi savo šalies įvaizdžiu savaip. Tuo tarpu Jurgis Didžiulis kartu su sparčiai augančia Kolumbijos bendruomene Lietuvoje, Kolumbijos ambasada Lenkijoje ir Kolumbijos užsienio reikalų ministerija nutarė visus pakviesti į pasimatymą su šios šalies kultūra ir garantuoja teisingą įspūdį iš pirmų lūpų. Tai pirmas oficialus Jurgio Didžiulio kaip Kolumbijos garbės konsulo renginys.

„Aš tikiu, kad diplomatinius skirtingų šalių santykius kuria ne tik politika, bet ir skirtingų kultūrų žmonių tarpusavio santykiai. Štai pavyzdys: šiuo metu Lietuvoje vieši jaunų krepšininkių komanda iš Kolumbijos – tai yra bendras Lietuvos ir Kolumbijos sporto diplomatijos rezultatas. Jaunimas per mėgstamą veiklą susipažįsta su kitų šalių kultūromis, jų žmonėmis. Esu įsitikinęs, kad tokios priemonės ilgalaikėje perspektyvoje prisideda prie taikos pasaulyje”, – sako J. Didžiulis.

Tautvydo Stuko nuotr.
Tautvydo Stuko nuotr.

„Colombia rašome su O ir taip mums labiausiai patinka. Iš kažkur atsiradusi raidė U, kur turėtų būti O, yra tik vienas iš daugelio klaidingų dalykų, kuriuos žmonės apie mus kalba. Buritos, cigarai ir BosaNova – tai ne apie Kolombiją, nors „Neflix“ ir kiti informacijos kanalai kartais pasistengia, kad taip atrodytų“, – klaidingas asociacijas apie Kolumbiją vardina J. Didžiulis.

„Muzika ir maistas yra tiesiausias kelias į žmonių širdis, todėl su bendraminčiais ruošiame tikrą Kolombijos kultūros puotą jau šį trečiadienį. Gyvos ir interaktyvios muzikos bus ir jos bus daug! Ragausime gardžiąsias arepas, susipažinsime su mūsų Vallenato ir paskęsime Cumbia ritmuose. Garantuoju, kad liksite sužavėti mūsų stebuklinga šalimi ir daugiau niekada NIEKADA jos pavadinime iš jūsų lūpų nepasigirs U“, – žada J. Didžiulis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai