Jurga Šeduikytė su Petru Geniušu ir Leonu Somovu pristatė melancholija alsuojantį albumą „Breaking The Line“

Jurga Šeduikytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2013-05-02 20:22
Du metus Rusijoje gyvenusi ir kone metus Lietuvoje naują albumą „Breaking The Line“ kūrusi Jurga Šeduikytė ketvirtadienio vakarą surengė jo pristatymą. Kino filmų įkvėpto albumo pristatyme ant scenos pasirodė ne tik muzikantų grupė, bet ir prie kūrybinio proceso prisidėję muzikantai – prodiuseris Leonas Somovas ir pianistas, Nacionalinės premijos laureatas Petras Geniušas.

Pasak Jurgos, šio albumo pagrindinis įkvėpimo šaltinis – kino filmai: Larso von Triero drama „Melancholija“, kultinis „Kovos klubas“, „Pradžia“ su Leonardu di Caprio ir panašios juostos. O albumo pristatymo koncerte pasirodė ir specialiai jam ruošta scenografija – kiekvienai dainai kuriamos atskiros vizualizacijos, įkvėptos atitinkamų filmų. Taip dainininkė siekia sukurti vientisą atmosferą tarp muzikos ir vaizdo.

Sakoma, stebuklai slypi paprastuose dalykuose. Ir tikrai ne be reikalo. Šiam koncertui Jurga pasirinko ne ryškiaspalves dekoracijas ir apdarus, o dvi klasika tapusias spalvas – juodą ir baltą. Sceną apgaubusios šios dvi spalvos suteikė mistikos ir pabrėžė Jurgos muzikoje gausią melancholišką ramybę. Taigi pirmosios koncerto dalies metu ir skambėjo dainos, kurių pristatinėti nereikia.

„Labas vakaras. Aš labai džiaugiuosi, kad vyksta šis koncertas. Džiaugiuosi, kad albumas įgavo fizinį pavidalą. Įsigydami jį, jūs galėsite gauti  ir burės, kuri apkeliavo visą pasaulį, gabalėlį“,  – atlikusi kelias dainas iš 2005 metais išleisto albumo „Aukso pieva“ sveikinosi Jurga. Be to, muzikantų tarpe, su sintezatoriumi grojo ir J.Šeduikytės vyras Vidas Bareikis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Susirink melomanai plojimais pasitiko Jurgos dainą „+37°“ ir to paties pavadinimo, 2009 metais išleisto trečiojo albumo „+37° (Goal of Science)“. Nors Lietuvoje jau galima mėgautis pavasariškai šiltu oru, lyriškai dainai grojant ekrane krito snaigės.

Prasidėjus antrajai, kiek niūresnei ir eletroninių kuždesių pripildytai daliai, kurioje Jurga pristatė savo naujojo albumo dainas, pasirodė ir Petras Geniušas, ir Leonas Somovas. Tiesa, muzikantai scenoje buvo ne vienu metu – tik tuomet, kai Jurga atlikdavo kartu su šiais muzikantais kurtas dainas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Be to, dainininkė antrojoje dalyje pasirodė apsirėdžiusi kitais apdarais. Ilgą sijoną ir palaidinę palaidinę, pakeitė griežtesnių formų ir trumpesnė suknutė. Taip pat juoda su žaliiomis detalėmis ir gilia iškirpte nugaroje. Ją, kaip ir pirmąjį apdarą sukūrė dizainerė Kristina Kruopienytė.

Žiūrovai salėje Jurgos klausėsi tyliai, tačiau po kiekvienos dainos aidėjo ne tik plojimai, bet ir švilpimas. Vienas kitas, labiau sužavėtas atlikėjos kūrybą nepabūgo sušukti: „Bravo!“.

Bendradarbiavo su P.Geniušu ir L.Somovu

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Nors Petras Geniušas daugumai asocijuojasi su klasikine muzika ir tradiciniu pianino skambesiu, su dainininke pianistas bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. „Su Jurga prieš kelerius metus dalyvavome viename festivalyje, o prieš tai buvusiam albumui aš taip pat įrašiau vieną dainą. Esu didelis jos kūrybos gerbėjas“, – portalui Žmonės.lt vasaros pabaigoje sakė muzikas.

O ir pati Jurga itin džiaugėsi, kad P.Geniušas sutiko darbuotis su ja, nes tai jai – didelis prizas. „Man smagiausia, kai kūrybai susiburia profesionalūs žmonės iš skirtingų sferų ir tai, ką jie gali geriausiai, sujungiama į vieną bendrą kūrinį. Esu labai laiminga, džiaugiuosi tuo, kas skamba“, – sakė atlikėja.

Ne vienam melomanui, matyt, kyla klausimas kaip gi Leonas, daug metų dirbęs su Jazzu, pradėjo dirbti su Jurga? Anot muzikanto, atsakymas paprastas – netikėtai. Pasirodo, jis sutiko su Jurga sukurti  vieną dainą, o galiausiai, žiūrėk, jau kūrė veik viso albumo dainas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Jurgai aš teturėjau sukurti vieną kūrinį. Galiausiai, netikėtai nusprendėme, kad toliau dirbsiu prie viso jos albumo. O iš pradžių apie tai nebuvo net minties, nes mes tarėmės sukurti tik vieną dainą, o viskas išsirutuliojo į albumą. Tuojau radijo stotims pristatysime dainą „Laiko nėra“, o tą dainą, nuo kurios prasidėjo mūsų su Jurga bendradarbiavimas, pristatysime kiek vėliau“, – pasakojo Leonas Somovas.

Be to, portale Žmonės.lt įvyko naujame albume skambėsiančios dainos „So Blue“ klipo premjera. Vaidybiniame klipe, kurį įkvėpė Larso von Triero drama, filmavosi ne tik Jurga, bet ir aktoriai Ainis Storpirštis, Valentinas Krulikovskis, Dovilė Šilkaitytė, Vaidotas Paliulionis bei kiti.

Siūlome dar kartą pasižiūrėti Jurgos dainos „So Blue“ vaizdo klipą:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai