Jurga Šeduikytė: „Skyrybos – tokio skausmo situacija, kurios aš niekam nelinkėčiau“

Jurga Šeduikytė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-19 13:30
Jurga Šeduikytė – gerai pažįstama atlikėja, savo balsu ir itin kokybiško skambesio dainomis užvaldžiusi ne vieną širdį. Ne paslaptis, kad pastaruoju metu moteris išgyvena vieną sudėtingiausių savo gyvenimo etapų.

Laidoje „Bus visko“ kalbėdama apie santykius J. Šeduikytė – itin atvira. „Anksčiau galvojau, kad moteris yra kažkokia gal ne iki galo įvykusi, jeigu nėra šalia vyro. Mūsų gyvenimo tikslas susirasti partnerį, turėti šeimą, vaikų. Taip, tai yra gražus tikslas, viskas tvarkoje, bet kol tu nesi susirinkęs savęs, tu nežinai, koks tas tavo vyras, ko tu iš jo nori, ko jis iš tavęs galėtų norėti ir ką tu jam pasiūlyt gali”, – sako Jurga.

Jurga Šeduikytė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Jurga Šeduikytė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Jurgos ir Vido Bareikio santuoka truko daugiau nei dešimt metų, o 2019 metų pabaigoje jiedu viešai paskelbė žinią apie tai, jog po ilgų bandymų išlikti drauge, priėmė sprendimą žengti į skirtingas puses.

Poros santykius žmonės aptarinėjo per kavos pertraukėles. Paklausta, kaip jautėsi, kuomet asmeninis gyvenimas tapo visos Lietuvos reikalu, moteris prisipažįsta: „Mano muzikantės kelias ir nuolatinis kontaktas su Lietuvos žmonėmis – pačios pasirinkimas“.

Tačiau kalbėdama apie skyrybas Jurga neslepia, jog dešimt metų prabuvus drauge, skausmas veria širdį.

Jurgos Šeduikytės koncertas iš balkono/Kipro Štreimikio nuotr.
Jurgos Šeduikytės koncertas iš balkono/Kipro Štreimikio nuotr.

„Žmonės, būdami kartu, ypač daug metų, yra susieti labai stipriais ryšiais, nori tu ar nenori. Tai, ką esi sužinojęs iš to žmogaus, ką jis iš tavęs perėmė – tarsi kokie du aštuonkojai persipynę tam tikrais dalykais. Ir kai tu plėši lauk, žaizdos gaunasi. Aš nežinojau, kas yra skyrybos, nes niekada nesiskyriau, ir tai yra tokio skausmo situacija, kurios aš niekam nelinkėčiau. Skausmas eina per visus sluoksnius, tiek per fizinį, tiek per dvasinį, tiek per emocinį. Ir dėl to aš labai užjaučiu žmones, kurie yra išsiskyrę“. 

J. Šeduikytė pasakoja ir apie asmeninius metodus, padėjusius susidėlioti mintis ir vėl iš naujo atrasti save. Dainininkė palaipsniui išmoko jausti save bei savo poreikius, o karantino metu pradėjo ne tik mėgautis akimirka, bet ir vėl sugrįžo į sceną.

Jurga Šeduikytė
Jurga Šeduikytė

„Atsikeli iš ryto ir pagalvoji – ko dabar labiausiai norėčiau? Ir dažniausiai tai būna smulkmenos, kurias gali iš karto pasidaryti. Pavyzdžiui, pagulėti ilgiau lovoje – na, ir voliojiesi. Grįžau iš koncerto Kauno kieme, mintis toptelėjo – kaip gaila, kad gal čia buvo mano paskutinis pasirodymas. Tada galvoju: kas man uždraudė koncertuoti? Sugalvojau, grosiu iš balkono. Užsikabinu plakatą, ir visi susirinko“.

Moteris atvirai pasakoja ir apie psichoterapiją bei tai, kaip sūnui Adui lavino vyrams itin svetimą jausmingumą. Kodėl sėdėdami automobilyje jiedu sąmoningai rėkė? Kaip Jurga Šeduikytė šiandien mokosi mylėti? Ir kodėl konfliktinėse situacijose negalima nusileisti? Jau šį antradienio vakarą – 20 val., per LNK, laidoje „Bus visko“. 

Naujausi straipsniai