Jurga ir Paulius Jurkevičiai: „Pandemija suvienijo: esame savi visiems, visi savi mums“

Jurga ir Paulius Jurkevičiai/ Žurnalo „Žmonės“ viršelis
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-01 12:00
Romoje gyvenantys žurnalistai, gastronomijos ir italų kultūros ekspertai, knygų autoriai Jurga (57) ir Paulius (58) Jurkevičiai sako, kad išmoko gyventi šia diena ir viskas tapo kur kas paprasčiau. Šiandien jie tiesiog bando atsilaikyti koronaviruso pandemijai jos epicentre.

Uždaros erdvės ir riboto judėjimo sąlygomis pora stengiasi išlaikyti arba iš naujo susikurti tinkamą gyvenimo ritmą. Kitaip gresia depresija.

„Esu nepataisomas „rytinis“, o Jurga – „vakarinė“. Ji kuria savo tekstus vakarais, o aš keliuosi gana anksti, geriu pirmąją kavą ir sėdu prie kompiuterio. Svarbiausius darbus stengiuosi nudirbti iki pietų. Horizontali popietės pauzė su knyga rankoje man būtina... Sunku ištverti namuose, kai lauke viskas žydi, skleidžiasi, plieskia saulė, termometras rodo 22 laipsnius. Kita vertus, prasidėjo galingas unikalus knygų rijimo laikas. Anksčiau buvo tik sudaromas sąrašas, ką ateityje reikėtų perskaityti, o dabar – štai, ši ateitis jau namuose. Ačiū Dievui, „Amazon“ dirba, knygas pristato į namus“, – kasdienius ritualus atskleidžia Paulius.

Abu pripažįsta, kad karantinas jiems nėra drama, nes visada dirbo kartu, gyveno tam tikru „karantino“ ritmu – toli nuo kolektyvo. Permainų nebijo. Supranta, kad teks daug dienų žiūrėti vienas kitam į akis. O tada išryškės, ko vertas moters ir vyro ryšys. Tai, kas nebuvo tvirta, – subyrės. Tačiau jau pastebėjo, kad dabar tapo tolerantiškesni vienas kitam, kitaip ėmė vertinti tai, ką turi. Pasikeitė ir santykiai su aplinka, kaimynais. Balkoninės serenados irgi suartino nepažįstamus žmones. „Esame savi visiems, visi savi mums. Nes juk priešas visų tas pats“, – pastebi Paulius.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“

 

Žurnalas „Žmonės" Nr. 14

Šios savaitės žurnale „Žmonės" - pažintis su sveikatinimosi guru Alanu Dzeranovu bei jo žmona Agne, atviras interviu su verslininke Juste Pinkevičiene, išskirtinis manekenės Solveigos Mykolaitytės pasakojimas apie tai, kodėl karantinui pasirinko viruso krečiamą Ispaniją, jautrus pokalbis su Odeta Bložiene apie tai, kaip pandemija paveikė jos ir sesers Beatos Nicholson šeimos verslą bei gausybė kitų įtraukiančių istorijų.

Naujausi straipsniai