Jurga Baltrukonytė: „Jokia jūra, saulė ir bangos neišgelbės jūsų, jei nepakurstysite savo jausmų“

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas su dukra Paula / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-24 13:33
Šį sekmadienį, TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ visos Lietuvos moterys ir panelės turės galimybę išvysti asmenybę, su kuria užaugo ir kuri joms papasakojo ne vieną įkvepiančią ar pamokančią istoriją. Ši asmenybė – ilgametė žurnalų merginoms bei jaunimui redaktorė Jurga Baltrukonytė. Tačiau Jurga sužavės ne tik jos žurnalų skaitytojus, bet ir visus, kurie svajoja vieną dieną viską mesti ir...išvykti gyventi į negyvenamą salą!

Turime mokėti būti spontaniški

Žurnalistė Jurga Baltrukonytė save ir savo vyrą Algį Kriščiūną vadina tikrais menininkais: ne visada racionaliais, spontaniškais, dažniau įsiklausančiais į savo širdį, o ne į loginius sprendimus. „Galbūt būtent spontaniškumas ir leidžia mums pasiekti savo svajones ir nugalėti baimes: mes tiesiog per daug nesvarstome, o imame ir darome, nespėjame per daug pasverti, nespėjame net išsigąsti savo idėjų“, – juokiasi Jurga ir prideda, kad vis dėlto palikti viską nebuvo labai lengva. „Mes turėjome darbus, vaikai mokyklas, buvome įsikūrę ir pamilę savo namą. Tačiau jeigu galvosi, kad kažkuris tavo sprendimas buvo vienintelis ir nekintamas – niekada nepatobulėsi ir nepajudėsi į priekį... Ir vargu ar tavo gyvenime dar bus esminių pavasarių“, – svarsto Jurga ir priduria, kad dėl savo sprendimo nei kiek nesigaili. „Svarbiausia – ne kažką uždirbti, o judėti link savo svajonių“.

Rutina yra visur – mokėkite nuo jos pabėgti

Išvykdama į Fuerteventuros salą, Jurga tikėjosi pabėgti nuo rutinos ir patirti naujų įspūdžių, naujų iššūkių savo gyvenime. „Iš tikrųjų, visa tai ir radome, o mūsų kasdienybė tikrai pasikeitė. Pavyzdžiui, dabar per pietų pertrauką maudomės vandenyne... Tačiau, kita vertus, saloje taip pat atsiranda rutina: juk ten irgi dirbame, irgi turime pareigas. Todėl po kiek laiko supratome, kad mums vis tiek reikia atostogų!” – juokiasi pašnekovė ir paaiškina, kad trumpų atostogų šeima keliauja į kitas salas. „Iš tikrųjų, Fuerteventura mums yra kažkas tarp namų ir tarp atostogų... Mes ją netgi vadiname savo kaimu: vieta, kurioje tikrai pabėgi iš namų, bet ir nelabai stogauji. Ji net šiek tiek primena kaimą išoriškai: tokia juoda, murzina, pilna naminių gyvūnų. Tačiau mums tai labiausiai ir patiko – jos tikra aura“, – su meile Fuerteventūrai kalba Jurgita.

Svarbu ne aplinka, o vidinė kantrybė

Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kaip šiltas klimatas ir gyvenimas ant jūros kranto veikia asmeninį gyvenimą, Jurga pateikia gana rimtą atsakymą. „Nesvarbu, kur būtum: visada reikia stengtis dėl kito žmogaus. Jokia jūra, saulė ir bangos neišgelbės jūsų, jei nepakurstysite savo jausmų. Taip pat labai svarbu ir begalinė kantrybė. Aš laikausi tokios taisyklės: jei mane vyras ar vaikai suerzina: pirmiausias patyliu, pagalvoju, o tik po to pasakau, ką norėjau. Ir visada be pykčio. Stengiuosi ne tik sukritikuoti, kad kažką ne taip padarė, bet ir pagirti, ką padarė gerai“, – šypsosi laiminga dviejų vaikų mama.

Šį sekmadienį 10 val., TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Jurga išduos ir daugiau patarimų ieškantiems savyje drąsos kažką pakeisti, o „Patarimo“ rubrikoje patarimais, kaip greit numalšinti nugaros skausmą dalinsis profesionalūs kineziterapeutai. O kaipgi be pavasario ant mūsų stalo: artėjančių Velykų proga idėjomis šventinei dekoracijai dalinsis laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai