Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo modelius puoš ir prancūzų juvelyras Davidas Daimas

Davidas Daimas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-10 10:32
Spinduliuojantys rafinuotumą ir autentišką prabangą, nepavaldūs laikui, skirti prašmatniems bei reikliems klientams. Tokiais žodžiais būtų galima apibūdinti prancūzų juvelyro Davido Daimo sukurtus papuošalus, specialiai pagamintus vieno garsiausių Lietuvos dizainerių Juozo Statkevičiaus aukštosios mados pavasario–vasaros 2015-ųjų metų kolekcijos pristatymo proga.

Iš karto po oficialiosios prezentacijos ant podiumo, juvelyriniai dirbiniai bus perkelti į Prancūzų institutą Lietuvoje, kuriame po lapkričio 14 d., 18 val. įvyksiančios atidarymo šventės juos galės išvysti bei žodžiais nenusakomą grožį savo akimis įvertinti ir Lietuvos gyventojai. 

„Ta diena, kai Prancūzų instituto Lietuvoje darbuotojai išgirdo apie galimybę ekspozicijų salėje pristatyti tokio garsaus menininko kaip Davidas Daimas rinktinius papuošalus, buvo išskirtinė, todėl visi su neblėstančiu susižavėjimu puolėme į darbus. Labai džiaugiamės galimybe eksponuoti ir Lietuvos meno mylėtojams pristatyti prancūziška dvasia alsuojančius, senąsias klajoklių genčių tradicijas ir kosmopolitiškumą jungiančius papuošalus, kurie yra verti kiekvieno mada besidominčio žiūrovo žvilgsnio ir pripažinimo“ – savo mintimis dalinasi Prancūzijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Lysianne Caron. 

Gimęs ir užaugęs Prancūzijoje, juvelyras Davidas Daimas papuošalus pradėjo kurti savarankiškai, todėl drąsiai galima jį vadinti savamoksliu. Nepaisant to, jau beveik du dešimtmečius jis dirba su garsiausiais šių dienų juvelyrikos meistrais ir iš jų semiasi įkvėpimo. 1996 m. Davidas Daimas pradėjo kurti su vienu garsiausių prancūzų aukštosios mados dizainerių Yves'u Saint-Laurent'u, išleido pirmąją papuošalų liniją jo drabužių kolekcijai. Tačiau kaip pats neslepia, tuo metu buvo ką tik išmokęs pagrindines papuošalų kūrimo technikas, tai jam padėjo 14 metų patirtis, dirbant kartu su Martine Boutron.

Susižavėjęs menininko galimybėmis, garsusis dizaineris Yves'as Saint-Laurent'as Davido Daimo paslaugomis naudojosi iki pat 2002-ųjų metų, paskutiniosios Yves'o Saint Laurent'o kolekcijos pristatymo. Ir tai nebuvo išimtis iš taisyklės, Davidui Daimui juvelyrikos dirbinius aukštosios mados ir prêt-à-porter kolekcijoms sukurti patikėjo ir tokie dizaineriai kaip Jeanas Paulis Gauthier, Christianas Lacroix, Thierry Mügler ir daugelis kitų. 

Kūryboje jungdamas darbą su kietaisiais metalais, pusbrangiais akmenimis ir neblėstančią fantaziją, menininkas kuria itin turtingą ir unikalią, iki smulkiausių detalių išdirbtą kompoziciją, kuri išlieka nepavaldi nei laikui, nei žmogaus galioms. Įkvėpti pirmiausia kelionių ir klajojančių tautų gilių tradicijų, gyvenimo Paryžiuje ir darbo su aukštosios mados kūrėjais Davido Daimo papuošalai išsiskiria originalumu, kurio nusakyti neįmanoma. Būtent todėl juos pasirinko ir vienas įtakingiausių šių dienų Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius, kurio kolekciją puoš ir papildys, aukštosios mados klasikoje dermę kurs jau nuo lapkričio 14 d. Prancūzų institute eksponuojami papuošalai. 
  
Parodos atidarymas – 2014 m.  lapkričio 14 d., 18 val.
Paroda veiks –  2014 m. lapkričio 14 – gruodžio 8 d.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai