Juozas Statkevičius tautinio kostiumo idėjos kritikams atsakė atviru laišku

Juozas Statkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-16 11:29
Kilus diskusijai, ar tikrai vaikus būtina aprengti tautiniu kostiumu, į kritikus atviru laišku kreipėsi Juozas Statkevičius. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis su dizaineriu jau sutarė, kad šis rūpinsis projektu, kurio bendra vertė, skaičiuojama, sieks apie 3 mln. eurų. J.Statkevičius akcentuoja, kad nebus panaudotas nė vienas mokesčių mokėtojų euras.

J.Statkevičiaus laiškas:

„Noriu pranešti visiems kartu, o ne atskirai – šiuo metu Ciuriche kuriu kostiumus „Madame de Sade“ spektakliui, kurį režisuoja Alvis Hermanis.

Esu įsitikinęs, kad tautinio kostiumo projektas yra svarbus net keliais aspektais. Valstiečių partijos lyderio idėja nuo mažens įskiepyti jaunimui pagarbą tautiniam kostiumui, man atrodo puiki.

Dvidešimt septynerius metus dirbu teatre ir madoje. Esu tikras, kad galiu priimti iššūkį. Aš ir mano komanda susidorosime su didžiuliu projektu. Juo labiau, kad kilni idėja daug kam atrodo artima, taigi, visi sutinka geranoriškai bendradarbiauti.

Man svarbu šiuolaikiškumas, kokybė ir aukštas meninis lygis. Paprasti dalykai dažnai yra daug sudėtingesni už įmantrius.

Skubu jums pranešti, kad nė vienas mokesčių mokėtojų euras nebus panaudotas projekto įgyvendinimui.

Po savo paskutinės savo kolekcijos pristatymo buvau apdovanotas valstybinės reikšmės ordinu. Ponui Karbauskiui patiko šiuolaikiškai interpretuota, bet Lietuvos regionų, tautinių audinių raštų ir siluetų įtakota kolekcija.

Tautinio kostiumo vaikams projektas skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Skubu jums pranešti, kad nė vienas mokesčių mokėtojų euras nebus panaudotas projekto įgyvendinimui.

Tautinis kostiumas ikimokyklinio amžiaus vaikams negali būti autentiškas – mūsų liaudiškos medžiagos yra storos ir šiurkščios. Štai kodėl buvo priimta šiuolaikiška tautinio kostiumo interpretacija.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra judrūs, todėl svarbu, kad medžiagos būtų minkštos, nesiglamžančios. Lygiai taip pat svarbu tinkamas kokybės ir kainos santykis. Būtina, kad kostiumas vizualiai atrodyti tautinis, o tuo pačiu atitiktų šiuolaikišką mūsų dienų dvasią.

Visus parengiamuosius darbus darysiu aš, pats ieškosiu medžiagų. Pavyzdžius ir iškarpas, kurie vėliau bus padauginti, pagamins „Fashion House Juozas Statkevičius“ dirbtuvės.

Tautinio kostiumo vaikams projektas yra kruopščiai nagrinėjamas ir analizuojamas, neabejoju, kad tai bus puiki dovana ir Lietuvos vaikams, ir emigrantų vaikams užsienyje. Tautinis kostiumas palaiko lietuvybės dvasią, jis taip pat turi išliekamąją vertę – gali būti perduodamas iš kartos į kartą. Išaugtas jis gali atitekti broliui, seseriai, pusbroliui, o paskui keliauti vaikams ir anūkams.

Visus parengiamuosius darbus darysiu aš pats, pats ieškosiu medžiagų. Pavyzdžius ir iškarpas, kurie vėliau bus padauginti, pagamins „Fashion House Juozas Statkevičius“ dirbtuvės. Galiu patikinti: man tai – garbės reikalas. Aš ir mano kolektyvas projektą įgyvendinsime aukščiausiu lygiu. Juk taip esama įpratę: Juozo Statkevičiaus firminis ženklas yra dedamas tik ant aukščiausios kokybės drabužių.

Šis privačios iniciatyvos projektas man atrodo ypatingas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio įprasminimas ir puiki, tautą vienijanti idėja“.

Pagarbiai, Juozas Statkevičius

TAIP PAT SKAITYKITE: Dizaineriai klausia: kodėl tautinių kostiumų vaikams eskizus kurs J.Statkevičius ir kam jų išvis reikia

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai