Juozas Statkevičius melagingą laišką išplatino simbolišką dieną: įvertinkite tautinius kostiumus, skirtus darželinukams

Žmonės.lt fotomontažas / socialinio tinklo INSTAGRAM nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-23 19:17
Šiandien socialiniuose tinkluose dizaineris Juozas Statkevičus paviešino savo kurtų tautinių kostiumų, skirtų Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti, nuotraukas. Tautiniai kostiumai bus skirti ikimokyklinio amžiaus mergaitėms ir berniukams. Kodėl dizaineris melavo ir dirbo slapčia?

Anksčiau J. Statkevičius paviešino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio idėja, sukurti tautinius kostiumus vaikams, nebus įgyvendinta. Tada Juozas skundėsi, neva, jis nusivylė bendradarbiavimu su šiuo žmogumi.

„Liūdna, tačiau šiandienai šis projektas visiškai neteko gražios pirminės prasmės, nes visiškai pasikeitė jo apimtis, o idėja sunyko. Šiandien planuojamų gaminių kiekis sumažėjo iki 25 000 vienetų. Išaiškėjo, kad kostiumai nebūtų skirti visiems vaikams, be to, atsirado papildomų sąlygų, sprendžiant, kam ir kaip jie būtų dalinami. Visi suprantame, kad, mažėjant kiekiui, gamybos ir medžiagų kaina savaime didėja, tad brangsta ir kostiumai“, – kalbėjo 2017-ųjų balandį Juozas Statkevičius.

Beje, panašu, kad su šiomis sąlygomis dizaineris vis dėlto sutiko. Kostiumai iš tiesų bus skirti ne visiems darželinukams ir jų egzempliorių kiekis gavosi dar mažesnis, nei 25 tūkst.

#happy #super #simtmecio #dovana #

A post shared by Juozas Statkevicius Official (@juozasstat_official) on

#happy #super #darbas #super # dovana #

A post shared by Juozas Statkevicius Official (@juozasstat_official) on

Sutapimas ar gudrus žingsnis? Žinią, kad nutraukia bendradarbiavimą su R. Karbauskiu, J. Statkevičius išplatino balndžio 1-ąją dieną. Visi žino, kad būtent šią datą yra švenčiama melagių diena.

Dabar dizaineris teigia, kad visas jo laiškas buvo melas. Jis mano, jog tautiniai kostiumai – puiki dovana Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir džiaugiasi galėdamas kurti vaikams.

TV3 žinių duomenimis, vieno tautinio kostiumo savikaina – 29 eurai. Iš viso buvo pagamintą 18 tūkstančių egzempliorių. Ne visi mokiniai galės puoštis J. Statkevičiaus drabužiais. Kiekvienoje mokykloje tai padaryti galės 10 berniukų ir 10 mergaičių.

Žmonės.lt primena, kad R. Karbauskis anksčiau teigė pasirinkęs J.Statkevičių, o su kitais drabužių dizaineriais nekalbėjęs, nes žinantis, kad J.Statkevičius įsigilinęs į temą. J.Statkevičius turėtų parengti tautinio kostiumo eskizus, parinkti medžiagas, rasti gamintojus.

R.Karbauskio ir J.Statkevičiaus bendradarbiavimas tučtuojau atsidūrė visuomenės dėmesio centre. Neabejingi temai liko ir dizaineriai. Daugelis tada prieštaringai vertino tokį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio požiūrį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai