Juozas Statkevičius: kol visi svarstė tautinio kostiumo gamybą, aš padariau didelį darbą

Juozas Statkevičius sukūrė kostiumus Ciuricho Schiffbau teatro spektakliui „Madam de Sade“ / Juozo Statkevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-02 14:23
Ketvirtadienį Ciuriche, viename iš pagrindinių miesto teatrų, žiūrovams bus parodytas pirmasis latvių režisieriaus Alvio Hermanio spektaklis pagal Yukio Mishimos pjesę „Madam de Sade“. Pasaulinio garso aktorės į sceną išeis su dizainerio Juozo Statkevičiaus drabužiais.

Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, aukščiausiu Lietuvos Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ir tris kartus Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas menininkas įsitikinęs, kad tokie darbai labiausiai ir garsina Lietuvą užsienyje.

Juozo Statkevičiaus nuotr.
Juozo Statkevičiaus nuotr.

Jaučiu, kad ateina mano aukso amžius.

„Jaučiu, kad ateina mano aukso amžius“, – sako Juozas Statkevičius, pastaruosius mėnesius praleidęs Ciuriche. Po premjeros „Schiffbau“ teatre kūrėjo iš Lietuvos laukia darbas Milano „La Scala“ operoje. Jis ir vėl kurs kostiumus Alvio Hermanio pastatymui.

Latvijos kūrėją, spektaklio Ciuriche „Madam de Sade“ režisierių Alvį Hermanį Juozas vadina pasaulinio garso režisieriumi. Praėjusią vasarą Zalcburgo festivalyje jiedu kartu dirbo prie Richardo Strausso operos „Danajos meilė“.

Juozo Statkevičiaus nuotr.
Juozo Statkevičiaus nuotr.

„Kol Lietuvoje visi svarstė tautinio kostiumo gamybą ir skaičiavo svetimus pinigus, aš padariau didelį darbą, kuris įeis į Šveicarijos teatro istoriją. Didžiulė garbė buvo dirbti su pasaulyje žinomu režisieriumi ir ne mažiau žinomomis dramos teatro aktorėmis“, – sako Juozas.

Juozo Statkevičiaus nuotr.
Juozo Statkevičiaus nuotr.

Šveicarų spauda dar prieš premjerą spektaklį „Madam de Sade“ pakrikštijo „skandalingu“.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai