Juozas Statkevičius – apie į Andriaus Tapino nuomonę dėl dizainerio duoto interviu Rusijos leidiniui: „Iš degtuko priskaldo vežimą!“

Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-23 17:58
Rusijos portalas „Sputnik“ nusprendė emigracijos tema pakalbinti Lietuvos dizainerį Juozą Statkevičių.

Tekste cituojamas ne vienas kūrėjo pasisakymas socialiniame tinkle, bendra mintis – kaip sudėtinga Lietuvoje gyventi, todėl žmonės masiškai ir išvyksta.

Kaip portalui Žmonės.lt sakė Juozas – žurnalistui jis nekalbėjo nieko, kas būtų neteisybė.

Kitos nuomonės buvo žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas, savo nuomonę išdėstęs „Facebook“ paskyroje:

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Atvipo žandikaulis. Išskirtinis Juozas Statkevicius interviu Kremliaus propagandos portalui „Sputnik". Ir turinys, sumišęs su skrandžio sultimis. Apmokamas kremlinis vatnikas nesugebėtų taip apvemti Lietuvos kaip šita mūsų medaliais apdovanota žvaigždė, rengianti jubiliejinius šou.

„Aplink mus tik priešai. Lenkai priešai, rusai priešai, latviai priešai", „Rusija mano mylima šalis, dievinu Rusiją", „Tai, kas vyksta Lietuvoje, neįmanoma kentėti", „Lietuviška propaganda visiška kvaila", „Padėtis Lietuvoje pasikeis tik tada, kai pasikeis visa valdžia įskaitant prezidentą".

Juozai, tu esi skuduras. Ir kaip paprastas, drėgnas skuduras net nesupranti, kad į tave valosi purvini kerziniai batai. Galbūt jeigu į tavo lapkričio šou nesusirinks pakankamai žmonių, pagaliau išvažiuosi į Rusiją, kur esi taip vertinamas ir turi tiek draugų. Tik mokesčių prieš išvažiuodamas nepamiršk susimokėti. Juozai, dar mintis – jeigu jau reiks bėgti tau iš Lietuvos, gal į Čečėniją? Būtum asmeninis Ramzano dizaineris“.

Andriaus Tapino įrašas sulaukė daug palaikančių komentarų.

Teisybės dėlei derėtų pastebėti, kad kai kurios citatos ištrauktos iš konteksto.

„Aplink mus tik priešai. Lenkai priešai, rusai priešai, latviai priešai“, – rašo Andrius Tapinas.

Tačiau yra šios Juozo Statkevičiaus minties tęsinys: „Lenkai priešai, rusai priešai, latviai irgi priešai. Bet kaimynų nepakeisi. Vadinasi, reikia rasti kažkokius kelius, kad galėtume gyventi taikiai“.

Interviu Rusijos leidiniui dizaineris kalba ir apie tai, kad myli Lietuvą. Tekstą rusų kalba galite perskaityti čia.

Juozas Statkevičius šiuo metu ruošiasi savo kolekcijos pristatymui lapkričio 9 dieną.

Jo reakcija į kilusį sąmyšį dėl interviu „Sputnik“ leidiniui: „Nesąmonė. Man į naudą. Juokinga. Aš net nežinau, kam daviau tą interviu. Bet nesijaudinu – juk nesakiau nieko, kas būtų neteisybė – visi apie tą patį kalba, nieko naujo, kad šalyje netvarka ir emigracija. Iš degtuko priskaldo vežimą! Ir užtenka į mano kiekvieną pirstelėjimą taip reaguoti! Aš menininkas ir tiek, – sakė Juozas Statkevičius. – Tapinui linkiu pasveikti!".

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai