Pablogėjo Boriso Johnsono sveikata – britų premjeras perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių

Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, sekmadienį paguldytas į ligoninę „tyrimams“ dėl išliekančių koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomų, pirmadienį buvo perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, pablogėjus jo būklei, pranešė BBC.

Dauningo gatvė, kurioje reziduoja premjeras, informavo, kad 55-erių B.Johnsonas į intensyviosios terapijos skyrių buvo perkeltas patarus jį prižiūrintiems medikams, kai „paaštrėjo simptomai“. 

Premjero atstovas sakė, kad B.Johnsono prašymu, kai prireiks, jį pavaduos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

B.Johnsonas sekmadienį vakare buvo paguldytas į Šv. Tomo ligoninę Londone dėl išliekančių ligos simptomų – kosulio ir pakilusios temperatūros. Pirmadienį apie 19 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku B.Johnsonas buvo perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, pablogėjus jo būklei.

„Per šią popietę ministro pirmininko būklė pablogėjo, ir, rekomendavus jo medikų komandai, jis buvo perkeltas į ligoninės intensyviosios terapijos skyrių“, – nurodė vyriausybės vadovo atstovas. Jis pridūrė, kad Konservatorių partijos lyderis išliko sąmoningas, bet buvo perkeltas baiminantis, kad jam gali prireikti dirbtinės plaučių ventiliacijos.

„Premjeru puikiai rūpinamasi, ir ačiū visiems Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos darbuotojams už jų sunkų darbą ir pasišventimą“, – sakė premjero atstovas.

Infekcija nustatyta prieš 10 dienų

Konservatorių lyderis kovo 27-ąją pranešė, kad jam buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Nuo tada B.Johnsonas laiką leido izoliavęsis savo bute, esančiame virš oficialaus biuro Dauningo gatvėje.

B.Johnsono sužadėtinė 32-ejų Carrie Symonds, kuri laukiasi jųdviejų kūdikio, taip pat juto Covid-19 infekcijos simptomus. Po septynių dienų saviizoliacijos dabar jos būklė gerėja.

Borisas Johnsonas su sužadėtine Carrie Symonds / SCANPIX nuotr.

Sekmadienį vakare, rekomendavus jo gydytojui, premjeras buvo išvežtas į ligoninę tyrimams, jo biuras nurodė, kad tai yra „prevencinis žingsnis“ Tuo metu dienraštis „The Times“ pranešė, kad B.Johnsonui duodama kvėpuoti deguonies.

„Twitter“ vaizdo įraše, paskelbtame penktadienį, išsekęs premjeras Johnsonas atskleidė, kad jį vis dar kankina aukšta temperatūra.

Skaitykite daugiau