Jums 30+? Ar nekartojate kitų klaidų?

Moters nuostaba / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-01 20:40
Sieloje jums vis dar aštuoniolika, bet, įžengus į ketvirtą dešimtį, reikėtų atsikratyti „studentiškų“ įpročių – kaip jaunai beatrodytumėte, aplinkiniai jus vertins jau kaip brandų ir atsakingą žmogų.

Šio gyvenimo laikotarpio žavesys – kad pagaliau imame rimčiau žvelgti į savo gyvenimą, suvokti, ko norime, kas mums įdomu, ir pamažu bandome atsikratyti svetimų nuomonių. Svarbu gerai susidėlioti prioritetus, o užgriuvus problemoms – stabtelti ir įsiklausyti į save.

Kad ir kaip norėtųsi, kad „būtų kaip anksčiau“ – taip nebebus. Ir nebeverta dangstytis, kad kažko nežinote, nes dar jauna, ar nepadarėte, nes stokojate patirties. Galbūt ima slėgti tai, kad pasiekėte mažiau nei bendraamžės, kurios spėjo padaryti karjerą, sukurti šeimą ir susilaukti vaikų, bet juk mes visi per gyvenimą judame skirtingu greičiu ir trajektorijomis. Nors jei anksčiau dar tikėjotės, kad kažką padarysite „vėliau“, dabar jau reikėtų neatidėlioti.

Taigi, į ką daugelis neatkreipia dėmesio?

Kūnas keičiasi

Dar nepastebimai, bet jau. Todėl labai daug kas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo ir sveikatos. Nugaros skausmas, nedidelės traumos nebepraeina savaime, o kitas rytas po vakarėlio išaušta tikrai sunkesnis nei prieš dešimtmetį. Taigi, verta susigriebti ir pradėti gyventi sveikiau.

Jums niekas nebedaro nuolaidų

Draugai ir artimieji jus myli ir vertina kaip anksčiau. Tik anksčiau jie stengdavosi palaikyti bet kokį gyvenimišką jūsų pasirinkimą, leisdavo daryti klaidų, nes kada dar klysti ir mokytis iš klaidų, jei ne jaunystėje? Bet dabar jūs suaugote. Ir aplinkiniai iš jūsų tikisi brandesnio požiūrio į pasaulį. Taip, jūsų jaunatviškas žavesys vis dar žavus, atlaidžią šypseną kelia ir nerūpestingas gyvenimo būdas. Bet požiūris į finansus ir į ateitį jau turėtų pasikeisti. Atėjo laikas pagalvoti apie finansinį stabilumą ir ilgalaikius santykius.

Iš jūsų laukiama sprendimų

Galbūt iki tol niekas į jus nesikreipė patarimų, bet dabar atėjo metas, kai pasitaikius pirmoms gyvenimiškoms kliūtims nebūtina skambinti mamai... Jau subrendote saviems sprendimams ir galite palaikyti kitus. Neverta bijoti prisiimti atsakomybę – anksčiau ar vėliau teks pačiai „vairuoti“ savo gyvenimą.

Jūs imate elgtis kitaip

Netgi pusryčiaudama įsijungiate žinias – anksčiau to nedarėte. Galbūt susidomėjote opera, klasikine muzika. O gal beveik nepasikeitėte nuo tos patrakusios universiteto panelės? Būdama viena galite elgtis, kaip panorėjusi: klausytis radijo stoties, nuo kurios transliuojamos muzikos pašiurptų jūsų bendradarbiai, vis dar rengtis pankiškai, bet visuomenėje patartina pagalvoti apie savo įvaizdį. Ypač jei ką tik pradėjote dirbti naujame darbe ir gavote atsakingas pareigas.

Jums verta planuoti savo išlaidas

Buvo laikai, kai galėdavote mikliai išleisti viską, ką užsidirbote per vasarą, bet būtent dabar į jūsų mintis vis dažniau turėtų prisibelsti žodelis „taupyti“. Nereikia teisintis, kad jums nepavyksta, kad jūs „ne toks žmogus“, kad esate spontaniška pirkėja – tai joks privalumas. Protingai leisti pinigus visada galima išmokti – nepriklausomai nuo to, kiek daug ar mažai jų uždirbate.

Jums sunkiau rasti antrąją pusę

Dvidešimties buvo galima gyventi svajonėmis apie puikią ateitį, o aplinkui sukosi daugybė vaikinų. Svajonės niekur nedingo – tai puiku, visa paslaptis yra desperatiškai neskubėti, jei ir atrodo, kad visi „normalūs“ vyrai jau vedę. Nedarykite klaidos įsipareigodama rimtiems santykiams su žmogumi, kuris atrodo tiesiog... neblogas, bet ne toks, kokio žinote, kad jums reikia. Nežiūrėkite į kiekvieną sutiktąjį kaip į potencialų sutuoktinį, nenuleiskite savo vertybių kartelės ir tas žmogus atsiras. Ir, beje, nedarykite šiuo klausimu sau spaudimo – užtenka to, kad aplinka jį daro nuolat.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai