Julija Ritčik išleido naują dainos „Vėjas man pasakė“ versiją: „Tai kūrinys, kurį jaučiu“

Julija Ritčik / J.Lipnicko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Dainininkė Julija Ritčik pristato naują populiarios dainos „Vėjas man pasakė“ versiją. Ši šįkart suskambo šiek tiek kitaip. Pati Julija sako, kad atlikti kitų atlikėjų kūrinius jai labai patinka.

„Iš muzikantų dažnai tenka girdėti patarimą pradedantiesiems atlikėjams ar grupėms, kad būtina kurti ir atlikti tik savo kūrybos, t.y. originalias dainas, o cover‘iai (lietuviškai sakant, perkūriniai, naujos kūrinių versijos) yra „ne lygis“. Turiu kitą nuomonę šiuo klausimu.

Užaugau klausydama daugybės įvairių dainų, kurios suformavo mano skonį ir mane kaip atlikėją, dainų autorę. Pradžioje net nejaučiau poreikio kurti ką nors savo – man tiesiog patiko dainuoti mėgstamas dainas. Jos atitiko mano emocijas ir mintis, be to, jaučiau, kaip noriu dainuoti, kuo papildyti vieną ar kitą dainą. Atlikti kitų autorių dainas – tai juk tokia sena tradicija, įprasta muzikos pasaulio praktika. Tiesiog dainininkai dainavo jiems sukurtas dainas, o ypatingai populiarūs kūriniai buvo atliekami ir įrašomi daugybės skirtingų atlikėjų.

Muzikantams, grupėms ėmus patiems kurti daugiau originalių dainų, cover‘ių tradicija išliko popmuzikoje – naujos dainų versijos randa savo klausytoją, ir laikui bėgant dažnai net nebežinome, kad kokia nors mūsų pamėgta daina iš tiesų yra cover‘is. Pavyzdžiui, daina „I will always love you“ buvo sukurta ir atlikta amerikiečių country muzikos žvaigždės Dolly Parton beveik 20 metų anksčiau nei hitu tapusi Whitney Houston dainos versija, o „Švieski man vėl“ bet kuriam lietuviui neatsiejama nuo legendinio Lietuvos estrados atlikėjo Stasio Povilaičio, ir mažai kas žino, kad tai D.Vangarde ir N.Byl daina „Help, ayúdame“, pirmą kartą atlikta Tony Ronaldo.

Julija Ritčik / J.Lipnicko nuotr.

Nors rašau savo dainas, man ne mažiau patinka atlikti cover‘ius. Visada jaučiu malonumą dainuodama puikias kitų autorių dainas, man patinka pajausti jas savaip. „Vėjas man pasakė“ – be abejonės, viena mano mėgstamiausių lietuviškų dainų, ji žavi tiek melodija, tiek tekstu, kuris man yra neįtikėtinai lyriškas, kupinas gražių metaforų, labai poetiškas.

Tai daina, kurią jaučiu, ji man ir apie mane, ji lyg savotiškas etalonas, į kurį lygiuojuosi kurdama originalias dainas. Esu labai dėkinga dainos autoriams Teisučiui Makačinui ir Stasiui Žlibinui už leidimą dalintis su klausytojais nuostabios lietuviškos dainos savąja versija ir prodiuseriui Gyčiui Valickui (Echoes) bei Laimonui Staniulioniui, padėjusiems aranžuoti ir įrašyti šį kūrinį. Man atrodo, „Vėjas man pasakė“ – tobulas kūrinys įsibėgėjusiai vasarai!“

Skaitykite daugiau