Julija Ramoškaitė – apie biurą, kuriame pildomi darbuotojų pageidavimai

Julija Ramoškaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Julija Ramoškaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-20 14:26
AA

Lyg viešnagė viešbutyje. Tokia atmosfera sukurta neseniai Vilniuje, viename pažangiausių verslo centrų šalyje „Green Hall 2“, duris atvėrusiame aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvėje „Monday Office“. Tačiau čia ne poilsiaujama, o dirbama. Todėl keista ir nuostabu, kaip suderinami tokie skirtingi dalykai kaip darbas ir iš pirmo žvilgsnio nerūpestingumo pojūtis. Balansuoti ant tokios ribos reikia ypatingų gebėjimų – apie tai pokalbis su „Monday Office“ vadove Julija Ramoškaite.

Vadovavimas biurui Monday Office” naujas jūsų karjeroje?

Nekilnojamo turto srityje dirbu daugiau nei 15 metų, tačiau „Monday Office“ yra pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė mano karjeroje, prie kurios vystymo prisidėjau, ir kuriai šiuo metu vadovauju.

„Monday Office“ nėra dar viena Vilniaus coworking vieta. Tai yra pirmoji aukštos klasės boutique stiliaus bendradarbystės – aptarnaujamų biurų erdvė, kurią dedikuojame patiems sėkmingiausiems savo srityje ar tai būtų konsultacinis verslas ar atstovavimas didelei įmonei, ar nedidelis tvarus verslas, kuriam svarbu jų įvaizdis bei reputacija.

Kalbėti apie erdvės ypatumus galėčiau labai ilgai, tačiau paminėsiu kelis svarbiausius akcentus. Pirmiausia kurdami šią erdvę kėlėme sau iššūkį permąstyti pačią darbo vietos sampratą. Taip atsirado sprendimas sukurti balansą tarp įkvepiančios ryškios ir susikoncentruoti padedančios, privatumą saugančios erdvės. Norėjome sukurti estetiškai išskirtinę erdvę, kuri trauktų, tuo pačiu užtikrinti aukščiausius ergonomikos, akustinio komforto poreikius, kurie privalomi šiuolaikiniam aukštos klasės biurui.

Visame procese mūsų nepaleido idėja sukurti biurą, kuriame darbas primintų viešnagę nedideliame stilingame viešbutyje. Taip atsirado svetingumo idėja ir siekis pasiūlyti paslaugas, kurios būtų žymiai įvairesnės nei teikiamos biuruose. „Monday Office“ svečių ir rezidentų patogumui galime surengti privačius pietus ar atiduoti jų drabužius į valyklą, kad jie galėtų koncentruotis į tai, kas svarbiausia.

Ką veikėte iki „Monday Office”, ką studijavote?

Esu baigusi Kauno technologijos universitetą, statybos inžinerija bakalaurą ir magistrą bei po kurio laiko įgijau magistro laipsnį ISM ekonomikos ir vadybos universitete kartu su BI Norwegian Business School. Taigi, galima sakyti, kad dirbu tai, ko ir mokiausi. Dar studijuodama KTU pradėjau dirbti Kauno nekilnojamojo turto bendrovėje, vėliau patraukė didesnių projektų žavesys Vilniuje. Nuo to laiko teko dirbti su didžiaisiais Lietuvos ir Baltarusijos nekilnojamojo turto vystytojais ir investuotojais. „Monday office“ projektas yra bendrovės „Urban Inventors“ kūrinys.

Vedamas stereotipo dažniausiai įsivaizduoji daug pasiekusį asmenį, vadovą solidžiame kabinete. Jūs dažnai bendraujate su tokiais asmenimis, kaip apibūdintumėte juos dabar, koks tas šiuolaikinis verslo žmogus, konsultantas, kokie dabar yra jo prestižo, status ženklai?

Vyrauja daug įvairių stereotipų, tačiau vertybės keičiasi ir po materialių poreikių patenkinimo ateina kiek kitokie interesai, kai sėkmingam žmogui ima labiau rūpėti jį supanti aplinka, pamatinės vertybės, pradedama labiau vertinti ramybę, siekiama riboti save nuo aplinkos triukšmo, atsigręžiama į sveiką gyvenseną, daugiau dėmesio skiriama menui, filantropijai, labdarai, ekologijai.

Džiaugiuosi, kad turiu galimybę pažinti žmonės su jais bendrauti nepriklausomai nuo jų pasiekimų.

Kiekvienas laikmetis ar kultūra turi savus prabangos ženklus ir jie gali būti labai skirtingi. Rytų krašte prabangiam biure mes galime sutikti marmurą, aukso spindesį, o mes – šiauriečiai žavimės lakoniškomis spalvomis, gamtos faktūromis netgi betonu, kuris anksčiau siejosi su ne itin romantiškais dalykais.

Žinoma, visa tai labai asmeniška ir kiekvienas turi savo stilių, skonį, pomėgius bei vertybes. Kuriant „Monday Office" nenorėjome, kad tai būtų dar viena minimalistinė erdvė, tačiau supratome, kad ramybė ir koncentracija reikalinga darbui skirtose erdvėse, todėl ieškojome balanso tarp ryškios, kūrybiškumą kurstančios aplinkos ir ramių neutralių tonų. Pirmųjų svečių reakcijos ir komentarai rodo, kad mums tai pavyko.

Jūsų klientai – aukštos klasės profesionalai. Kokių jie turi pageidavimų, kokių savybių, įgūdžių reikia jums, personalui pildant jų užduotis?

Visi esame žmonės ir mums aktualūs daugiau mažiau vienodi dalykai. Kiekvienas „Monday Office“ rezidentas yra tarsi ilgai lauktas svečias namuose. Juo norisi pasirūpinti, palepinti ir užtikrinti malonią viešnagę.

„Monday Office” ne tik nuomoja patalpas, bet ir parduoda paslaugą – biuro administratoriaus paslaugas. Pasirūpinti bilietais kelionei – suprantama, neįprastai skamba paslauga – nugabenti drabužius į valyklą. Kokių dar esate turėję, galbūt ne šiame biure, neįprastų užsakymų, užduočių?

Mes orientuoti į mažas, tačiau rinkoje įsitvirtinusias įmonės, verslo komandas, pavienius konsultantus. Tokiame versle gan dažnas reiškinys yra didžiąją dalį reikalų patikėti kitiems asmenims arba bendrovėms, nes diena yra per trumpa pasirūpinti viskuo. „Monday Office“ tik pradeda savo istoriją, todėl pikantiškomis detalėmis jūsų pradžiuginti negalime, tačiau galime pažadėti, kad būsime labai lankstūs ir išradingi pildydami savo svečių ir rezidentų pageidavimus.

Julija Ramoškaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.

Sakoma, kad jei nori tapti milijonieriumi, reikia su tokiais ir bendrauti. Ko išmokote, ko mokotės iš savo klientų? Kas jus žavi daug pasiekusiuose asmenyse?

Kalbant apie pasiekimus sunku būtų sutarti, kas yra daug pasiekęs žmogus. Mano akyse tai yra mano mama, kitiems tai yra į turtingiausių asmenų TOP10 patenkantis asmuo.

Žaviuosi tais, kurie randa balansą tarp darbo ir poilsio, vienodai rūpinasi savo šeima ir šalimi, kurioje gimė ir užaugo, vertinta tikrus dalykus bei siekia per savo verslą kurti vertę visai visuomenei. Džiugu, kad tokių žmonių ir verslų Lietuvoje vis daugėja.

„Green Hall 2“ duris atvėrė aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvė „Monday Office“ / Viganto Ovadnevo nuotr.

Gal galėtumėte apibūdinti jūsų karjeroje pasitaikiusi puikų, keistą, nepatogų kabinetą, darbo vietą.

Yra tokia citatai: „Namai ten, kur yra tavo dantų šepetukas.“ Mano motto, kad darbo vieta kabinetas yra ten kur tavo kompiuteris. Manau tokio gyvenimo būdo įkvėpti žmonės ir sukūrė pirmąjį pasaulio coworking‘ą. Renkant know how apie bendradarbystės erdves labai patiko Londone esanti bendradarbystės vieta, kurioje yra ne tik mažos aptarnaujamus privačios studijos darbui, bet ir kino salė, jogos studija, tik nariams skirtas restoranas ir baseinas ant pastato stogo. Tikiuosi, kad prie tokio lygio sparčiai artėjame ir mes.

„Green Hall 2“ duris atvėrė aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvė „Monday Office“ / Viganto Ovadnevo nuotr.
„Green Hall 2“ duris atvėrė aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvė „Monday Office“ / Viganto Ovadnevo nuotr.
„Green Hall 2“ duris atvėrė aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvė „Monday Office“ / Viganto Ovadnevo nuotr.