Julija Janus: „Vilniaus senamiestyje persijungia laiko suvokimas”

Julija Janus/ASmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-06 11:11
Dizainerė Julija Janus įsitikinusi – tokios auros, kokia gaubia Vilniaus senamiestį ir jo butikų kultūrą, nerasi jokiame pasaulio kampelyje.

„Senamiestis turtingas mažomis parduotuvėmis, galerijomis, kurios smalsiems išskirtinės kultūros ieškotojams, pristato nišinę madą, juvelyriką, aromatus. Šios vietos autentiškos, savitos, dažnai įkurtos pačių kūrėjų, dizainerio arba dizainerės. To nerasi net Paryžiuje, Berlyne ir Londone”, – teigia vilnietė dizainerė, pati turinti butiką Stiklių gatvėje.

Pasak jos, tai nėra atsitiktinis dalykas. Tokį Vilniaus širdies įvaizdį kuria istorija, menas, ir žmonės.

Julija Janus
Julija Janus

„Vilniuje gyvena didelė jaunų specialistų bendruomenė, kuri yra išalkusi naujų potyrių, originalumo. Senamiestis yra gyvas lėto turizmo muziejus-galerija, kuris gali suteikti didžiulį pasivaikščiojimo, kiemų, pastatų detalių, architektūros, žmonių, meno kūrinių, gamtos, dizaino, maisto, meno pažinimo malonumą. Mada šioje vietoje yra kitokia, įdomesnė, originalesnė ir skirta ne masiniam vartojimui. Atėjus į Senamiestį, persijungia laiko suvokimas, čia kiekvienas kultūringas žmogus ras savo maršrutą: nesvarbu, ar pradėsi kelionę nuo gėrimo taurės arba puodelio Savičiaus arba Islandijos, Vilniaus gatvėje, ar nuo Užupio. Visi keliai suves į Rotušės aikštę ir Vokiečių gatvę, o Stiklo kvartalo kiemeliai įvilios ir atskleis paslėpto Vilniaus aurą, kur XV a. palikimas dera su modernia vibracija”, – teigia J. Janus.

Julija Janus ir jos namai  / Gedmanto Kropio nuotr.
Julija Janus ir jos namai / Gedmanto Kropio nuotr.

Jai labiausiai patinka Senamiesčio šventės, tokios kaip „Senamiestis Goes Night Shopping”, kai butikų ir galerijų šeimininkai bei šeimininkės pasirūpina naujienomis, vaišėmis, dovanomis klientams, gera muzika ir nuotaika.

„Tuomet į gatves išeina stilingiausia, labai įvairi Vilniaus fašionistų minia, neskubėdama vaikšto nuo butiko iki butiko, juokiasi, ragauja, matuojasi. Palikę pasaugoti pirkinius, atsipūtę vakarieniauja netoliese esančiuose restoranėliuose arba bendrauja ir vaišinasi butikuose, galerijose ar šalia jų, gatvėse ir kiemeliuose. Taip atsiskleidžia vilniečių įvairovė, žmonių ir stilių laisvė, miestas alsuoja gera nuotaika ir bendravimu”, – sako Julija.

Artimiausia tokia šventė Vilniuje – „Senamiestis Goes Night Shopping” – jau gegužės 10-ąją. Tai – didžiausias ir spalvingiausias šio pavasario butikų renginys, kuriame dalyvauja senamiesčio grožio kūrėjai: mados krautuvės, floristai, kirpėjai ir meno galerijos. 

Naujausi straipsniai