Judy Garland suknelė iš filmo „Ozo šalies burtininkas“ aukcione parduota už 1,5 mln. dolerių

Judy Garland suknelė iš filmo „Ozo šalies burtininkas“ aukcione parduota už 1,5 mln. dolerių / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-24 14:02
Suknelė, kurią dėvėjo Holivudo žvaigždė Judy Garland vaidindama Dorotę filme „Ozo šalies burtininkas“ („Wizard of Oz“), pirmadienį įvykusiame Niujorko aukcione buvo parduota už 1,56 mln. JAV dolerių (1,47 mln. eurų), pranešė aukcionų namai „Bonhams“.

Ši suknelė buvo svarbiausias objektas iš beveik 400 Holivudo relikvijų, kurių aukcioną organizavo „Bonhams“ ir televizija „Turner Classic Movies“. Už parduotus daiktus buvo sumokėta iš viso per 4 mln. JAV dolerių.

Dorotės suknelė atiteko vienam iš trijų pirkėjų, siūliusių kainas telefonu; už ją buvo sumokėta gerokai daugiau negu prognozuota suma – 0,8–1,2 mln. dolerių, pažymėjo „Bonhams“.

Ta suknelė yra vienas iš dviejų išlikusių Dorotės kostiumų, sakė „Bonhams“ pramogų pramonės suvenyrų skyriaus direktorė Catherine Williamson.

„Ši suknelė laikoma tikru ir laikui nepavaldžiu klasikinio Holivudo simboliu“, – pridūrė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 puikių filmų, kuriuos verta pamatyti (ir) dėl pribloškiančių kostiumų

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Judy Garland buvo viena iš mylimiausių Holivudo aukso amžiaus aktorių. 1939 metų filme „Ozo šalies burtininkas“ ji vaidino būdama paauglė. Ta kino juosta pelnė du „Oskarus“ – už geriausią dainą ir geriausią muziką. Jis tebėra labai populiarus klasikinis filmas visai šeimai, nors jis buvo išleistas prieš daugiau negu 70 metų.

Antras brangiausias daiktas iš parduotų per tą aukcioną buvo kostiumėlis, kurį Holivudo superžvaigždė Marilyn Monroe dėvėjo vaidindama filme „Džentelmenai renkasi blondines“ („Gentlemen Prefer Blondes“) – už ją buvo sumokėta 425 tūkst. dolerių (399,8 tūkst. eurų).

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai