Jubiliejinis „Bliuzo naktų“ festivalis pildo žvaigždžių sąrašą

BIX koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-30 13:45
Jau anksčiau skelbta, kad šiemet jubiliejų švenčiančiame festivalyje „Bliuzo naktys“ gros „The Reverend Peyton‘s Big Damn Band“, Krisas Barras su grupe, jungtinis 14-os žmonių bliuzo orkestras ir daugelis kitų. O šiandien pranešama, kad prie šios įspūdingos draugijos jubiliejaus proga jungiasi ir grupė BIX.

Tai, kad bliuzo muzikos festivalyje, kuris šiemet švenčia 25-metį, koncertuos ilgaamžė grupė BIX, neturėtų būti netikėta. „Tai kaip tik labai tikėta ir to senokai reikėjo. Nes BIX‘uose, kokie jie buvo 1990-aisiais – su savo dideliu dūdiniu sąstatu ir kitais instrumentais – buvo išties daug bliuzo. O ir šiaip – bliuzas yra viso rokenrolo tėvas“, – sako grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Prisimenant vieną ryškiausių BIX darbų „Akli kariai“, nekyla abejonių, kad bliuzas turėjo įtakos jų kūrybai.

„Akluose kariuose“ yra labai daug bliuzo. Ir mes niekur toli nenuėjome – negrojame su sintezatoriais, nelaidome keistų garsų, grojame tais instrumentais, kuriuos naudoja roko ir bliuzo muzikantai. Šįkart festivalyje „Bliuzo naktys“ mes būsime su visomis dūdomis ir priminsime tuos gerus laikus, kai ant scenos būdavo ir marimba, ir ksilofonai, ir triūbos. Pasirodysime tuo geru bix‘iniu 7-ių žmonių sąstatu, ir atliksime tų laikų programą, prisimindami seną gerą pučiamųjų periodą“, – žada Samas.

Paradoksalu tai, kad grupei BIX šiemet sukanka 30 metų, festivaliui „Bliuzo naktys“ – 25-eri. Tačiau jie dar niekada nėra ten groję. Atėjo laikas ištaisyti šią klaidą jubiliejiniais metais, Varniuose, prie Lūksto ežero atrandant tą publiką, kuri visus dešimtmečius klausėsi BIX, mylėjo juos ir šie jausmai išliko nepakitę.

„O festivalis, kuris gyvuoja 25 metus tik parodo, kad turi tikras šaknis, nes trumpai gyvena tie, kurie pastatyti ne ant tų pamatų, o kai pastatyti ant tikrųjų pamatų – tai ir gyvena“, – sako Samas.

Jubiliejinės „Bliuzo naktys“ vyks liepos 7-8 dienomis. Bilietus galima įsigyti festivalio puslapyje bliuzonaktys.lt. Paskutinių pigiausių bilietų liko vos 300, netrukus kaina keisis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai