Jubiliejiniame koncerte grupę BIX apšildys „Nirvaa-na“

BIX / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-02 13:34
BIX trisdešimtmečio koncerte #XXX lapkričio 16 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje skambės kultinės amerikiečių roko grupės „Nirvana“ kūriniai. Legendinę Lietuvos grupę apšildys jaunosios kartos atlikėjai, specialiai BIX koncertui sukūrę projektą „Nirvaa-na“. Tad per apšildymą skambės populiariausi „Nirvana“ kūriniai.

Jubiliejinio koncerto pradžiai „Nirvana“ kūriniai pasirinkti neatsitiktinai. Grupė BIX pastarosiomis dainomis grįš į 1989 m., kuomet grupės koncerte viename iš Vakarų Vokietijos miestų BIX‘us apšildė pasaulinės šlovės sulaukusi „Nirvana“.

„Buvome pakviesti į muzikos festivalį Vokietijoje, kuriame BIX grojo kaip pagrindinė festivalio grupė, o „Nirvana“ buvo pagrindinius atlikėjus apšildantys muzikantai. Tuo metu mes vieni kitiems atrodėme kaip kokie kosmonautai. Amerika ir amerikietiška grupė mums atrodė nepasiekiama, o jiems atvykėliai iš Sovietų Sąjungos buvo dar didesnė egzotika“, – senus laikus prisimena grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Pasak atlikėjo, faktas, kad grupė iš Lietuvos buvo pakviesta kaip pagrindinė, tuo metu nestebino. „Nirvana“ dar nebuvo išleidusi albumo „Nevermind“ (pasirodė 1991 m.), su kuriuo sulaukė pasaulinio pripažinimo ir išpopuliarėjo visame pasaulyje. Be to, Vokietijoje grupės vaikinai koncertuodavo gana dažnai, todėl jų pasirodymas festivalyje nebuvo naujiena.

Grupė „BIX“ / Algio Kriščiūno nuotr.
Grupė „BIX“ / Algio Kriščiūno nuotr.

„Tuo metu mes buvome įdomesni. Sulaukti, pamatyti ir paklausyti grupės iš uždaros Sovietų Sąjungos tuo metu buvo kažkas tokio“, – atvirauja S. Urbonavičius-Samas ir džiaugiasi, kad netrukus vyksiantis koncertas prasidės nuo geriausių „Nirvana“ kūrinių, tokių kaip „Smells like Teen Spirit“, „You know You‘re right“, „Come as You Are“, „Lithium“, „In Bloom“ ir kt.

„Mintis grįžti į praeitį, tarsi laiko mašina, galvoje kirbėjo vos tik sumanėme rengti jubiliejinį koncertą. Todėl labai džiaugiuosi, jog pavyko rasti profesionalus, kurie geba groti grupės „Nirvana“ muziką. Tai bus dar viena mūsų dovana koncerto lankytojams. Padarysime tokį koncertą, kuris visiems „nuneš stogą“. Tai bus vienintelis koncertas, kuriame vėl pasirodys senieji grupės muzikantai, tad ištikimiausiems mūsų gerbėjams tai bus unikali galimybė susirinkti BIX‘ų parašus, – sako visuomet energija trykštantis grupės lyderis.

Pasaulinis dėmesys atgimimui ir modernus grupės stilius tuo metu suteikė jiems unikalią galimybę lipti ant prestižinių scenų Vakarų Europoje ir JAV. BIX koncertavo šalia tokių atlikėjų kaip bliuzo karalius amerikietis B. B. King ar hito „You‘re Unbelievable“ atlikėjai britai EMF.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai