Jubiliejinėse „1000 km lenktynėse“ pirmą kartą dalyvaus vien tik moteriškas ekipažas

„1000 km lenktynės“ / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-25 14:06
Prieš mėnesį Lietuvoje įkurta nauja, moteris vienijanti organizacija – Vairuojančių moterų asociacija. Vairuojančių moterų asociacijos prezidėntė Asta Jonušienė pasakoja, kad tokia mintis kilo vien dėl to, kad tokios asociacijos iki šiol Lietuvoje nebuvo. Moters tikinimu, to tikrai reikėjo.

„Mes galime tiesiog sukviesti moteris bendramintes į šią asociaciją ir pasiekti daug gražių tikslų. Pirmiausia – suburti Lietuvos vairuojančias moteris bendravimo ir patirties sklaidai. Be abejo, skatinti jų užimtumą, organizuojant tam tikrus renginius, pavyzdžiui, vairavimo mokymo, varžybų organizavimą. Ir ne tik. Gali būti organizuojami renginiai, šventės, vakarėliai. Taip pat – organizuoti švietėjišką veiklą bei ginti vairuojančių moterų interesus“, – „Žinių radijo laidoje“ „Pasaulis pagal moteris“ sakė A. Jonušienė.
 
Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių „Baltic open 1“ klasės čempionė Ernesta Globytė mano, kad tokia idėja gali išgąsdinti Lietuvos žmones, nes jie ir šiaip skeptiškai žiūri į inovacijas, tačiau lenktynininkė tikisi sulaukti palaikymo iš jaunosios kartos atstovų.
 
Artimiausias šios asociacijos renginys  – „1000 km lentynės“ Palangoje, kuriose pirmą kartą per 15-ka renginio metų susibūrė vien tik merginų komanda.
 
„Esame trys vairuojančios moterys, komandos vadovė, šešios mechanikės ir trys vadinamosios „grid girls“, tos, kurios stovi ir gražiai atrodo prie mūsų automobilio. Turime ir visažistę, ir fotografę, visa mūsų komanda sudaryta vien tik iš moterų. Taip yra pirmą kartą“, – pasakojo E. Globytė.
 
„Kai paskelbėme mechanikių atranką, tai tikėjausi sulaukti dešimties paraiškų. Ne daugiau. Bet gavome daugiau nei 60 paraiškų. Todėl kilo problema, kaip atsirinkti jas. Pirma, darėme pokalbį su moterimis, klausėme, kokia yra jų motyvacija, gyvenimos būdas, kad nebūtų jokių trikdžių“, – apie netikėtą moterų susidomėjimą pasakojo lenktyninkė.
 
Asociacijos prezidentė atskleidė tai, kad būtent ši susiformavusi komanda ir paskatino Vairuojančių moterų asociacijos įkūrimo idėją.
 
Šiuo metu šioje asociacijoje yra tik 3 narės. Norinčios tapti asociacijos narėmis turi būti pilnametės ir turėti vairuotojo pažymėjimą. Stažas nėra būtinas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti paspaudę čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai