Jubiliejinėje „Auksinių svogūnų“ ceremonijoje – A. Širinskiene virtęs V. Cololo

Vitalijus Cololo / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-01 20:06
Trylika – tiek šįmet „Auksinių svogūnų“ statulėlių iškeliavo per du dešimtmečius „ryškiausiai“ šalyje savo posakiais ar poelgiais nuskambėjusioms politikos bei šou verslo žvaigždėms. Kai kuriems tai pirmasis, o ne vienam – netgi eilinis „svogūnas“ jų turimoje kolekcijoje.

Švenčia jubiliejų

Legendiniai Lietuvos humoro apdovanojimai „Auksiniai svogūnai“, kurie šįmet švenčia įspūdingą 20-mečio jubiliejų, į Kauno „Žalgirio“ arena sukvietė tūkstančius žiūrovų. Tie, kas neturėjo galimybės gyvai stebėti šmaikščiųjų nominacijų dalybų, renginį išvys balandžio 1 dienos vakarą per TV3 televiziją.

„Lietuva mini valstybės atkūrimo 100-metį, o „Auksiniai svogūnai“ – 20-metį. Pas mus bus tiek garso ir šviesų, kad SEL‘o koncertas atrodys kaip Vėlinių žvakutė“, – žada apdovanojimų siela ir kūnas Arūnas Valinskas.

Būtent jis ir humoristas Justinas Jankevičius šįmet vėl vadovauja daugelio pamėgtai apdovanojimų ceremonijai.

Jubiliejiniuose „Auksiniuose svogūnuose“ publika išvydo geriausius visų laikų pasirodymus per visą istoriją – visa, kas buvo linksmiausia, ryškiausia, sulaukė daugiausia atgarsio ir nustebino.

„Politikai? Spindinčios garsenybės? Kaipgi be jų! Pro apdovanojimų rengėjų akis niekada nepraslysta nė vienas skandalo herojus, nė vienas nusikalbėjimas ar nuėjimas į šoną. Visi metų svarbiausieji, o jų tikrai netrūksta, bus paminėti ir įvertinti „Auksinio svogūno“ statulėle“, – prieš apdovanojimų ceremonijos pradžią tikino iškilmių organizatoriai.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Staigmenos žiūrovams

Jubiliejinės ceremonijos programoje – begalė staigmenų ir televizijos žiūrovams, ir pagrindinėms apdovanojimų žvaigždėms politikams. Grupė „Rondo“ ir „Božolė“ choras paruošė himną Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, o vienas geidžiamiausių šalies jaunikių – Radžis nusprendė pasipiršti būtent šventinėje „Auksinių svogūnų 2018“ scenoje. Jis jau repetuoja jausmingą dainą savo mylimajai. Bet ar ji sutiks? Ir kas gi ji?

Specialiai apdovanojimams vienam vakarui į sceną sugrįš grupė „Mokinukės“ – merginos papasakos visą tiesą, ką sostinės Vokiečių gatvėje veikė su į priekabiavimo skandalą patekusiu parlamentaru Mykolu Majausku.

Šventinius pasirodymus taip pat ruošia Inga Valinskienė, Deivis Norvilas, grupės „Pop Ladies“, „DAR“, humoristai Violeta Mičiulienė, Mama Rock'n'Roll ir Vitalijus Cololo, Rytis Cicinas, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Česlovas Gabalis, sunkiaatlečiai Ramūnas Vyšniauskas ir Aurimas Didžbalis, dešimtys šokėjų, baleto artistų ir daugelis kitų scenos profesionalų.

Per dvidešimt metų „Auksinių svogūnų“ scenoje buvo sukurti šimtai unikalių numerių, dainavo ir šoko populiariausi atlikėjai, pasiūta nesuskaičiuojama gausybė specialių kostiumų – tik kartą per metus vykstantį išskirtinį renginį stebi mažiausiai milijonas šalies žiūrovų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Išdalintos nominacijos

Informacija apie tai, kas kokias nominacijas pelnys, prieš apdovanojimų ceremoniją buvo slepiama.

„Turiu penkis svogūnus. Gal jau ir užteks“, – patikino ne kartą į ceremonijos organizatorių taikiklį patekęs politikas Vytautas Šustauskas.

Keli „svogūnai“ yra ir politikės bei verslininkės Kristinos Brazauskienės sąskaitoje. Ji prisiminė pirmąjį gavusi po to, kai Hurgadoje praleido romantiškas atostogas su šviesaus atminimo Algirdu Mykolu Brazausku.

Apdovanojimą yra pelnęs ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, atidaręs „Auksinių svogūnų 2018“ ceremoniją bei šmaikščiomis replikomis trumpa,m sutrikdęs tiek A. Valinską, tiek J. Jankevičių.

Po jo įžanginės kalbos buvo įteikta pirmoji nominacija už „Geriausią pradžios dainą“. Iš trijų kandidatų didoko auksinio svogūno statulėlę nutarta įteikti dainininkui Česlovui Gabaliui.

„Metų citatos“ laurus nusiskynė politikė Aušra Maldeikienė už labai dviprasmišką citatą: „Ponia Širinskienė man yra arčiau idioto“. Paskelbus „auksinio svogūno“ savininkę, scenoje pasirodė daugybės ovacijų sulaukęs duetas – laureatę įkūnijusi humoristė Violeta Trečiokaitė – Mičiulienė ir Seimo narę Agnę Širinskienę suvaidinęs Vitalijus Cololo. Beje, pastarajam taip pavyko įsijausti į personažą, jog daugelis žiūrovų iki pat pasirodymo pabaigos spėliojo – kas ši augalota moteris?

„Seksualiausios“ dvidešimtmečio dainos nominaciją ir ją atsiėmusį Marijoną Mikutavičių palydėjo grupė „YVA“ su daina „Gėjai niekadėjai“.

„Turim apsidovanoti ir save“, - juokdamiesi sakė A. Valinskas ir J. Jankevičius, pasilikę sau vieną auksinį svogūną už geriausią per dvidešimtmetį apdovanojimuose paskelbtą eilėraštį.

Į „Metų pasakos“ titulą pretendavo trys istorijos. Nors jos – skirtingos, visas jas, pasak apdovanojimų rengėjų, sekė tas pats pasakorius – politikas Ramūnas Karbauskis.

„Geriausias visų laikų Auksinių svogūnų šokį“ sušoko dainininkas Deivis ir sportininkas Ramūnas Vyšniauskas, publiką šįmet dar kartą pradžiuginę šiuo reginiu.

„Metų dvikovos“ nominacijoje vėl tarp laureatų pateko R. Karbauskis. Statulėlė skirta jam ir oponentu tapusiam žurnalistui Edmundui Jakilaičiui renginio metu taip ir liko neatsiimta.

Pro apdovanojimų rengėjų akis neprasprūdo ir vienas daugiausiai aistrų visuomenėje sukėlusių reiškinių. Nominacijoje „METŲ #METOO“ išskirtas Seimo narys Mykolas Majauskas - tai, anot šmaikščiojo renginio organizatorių, jau antrasis šios kadencijos Seimo narys po Kęstučio Pūko, turintis problemų dėl savo „mykolo“.

„Dvidešimtmečio debiuto“ laurai atiteko Žilvinui Žvaguliui, o „Metų idėjos“ kampanijos „Vilnius G taškas“ kūrėjams.

„Geriausio dueto“ kategorijoje svogūnas skirtas Deiviui ir Ingai Valinskienei. Atsiimdamas jau antrąjį apdovanojimą balandžio 1- osios vakarą atlikėjas nepagailėjo saviironijos dėl savo žemo ūgio ir pasiteiravo publikos ar jis yra matomas iš tos vietos, iš kurios sako padėkos žodį.

„Metų kandidatu“ pripažintas politikas Naglis Puteikis. Šią nominaciją palydėjo „Prezidentės daina“, kurioje nuomonę apie būsimus šalies vadovo rinkimus išreiškė mama Rock‘n‘roll.

Interneto hitu po šiųmečių „Auksinių svogūnų“ turėtų tapti „Rondo“ daina „Himnas A. Verygai“. Ji nuskambėjo po to, kai „Žalgirio“ arenos publika šūksniais pati nusprendė kam iš trijų kandidatų skirti „Mylimiausio profesionalų ministro“ titulą.

GERIAUSIA PRADŽIOS DAINA

 • Fredį Merkurį ir Monserat Kabaljė įkūniję Mundis ir Violeta Mičiulienė – daina „Vėl svogūnai“
 • Česlovas Gabalis – 2012 metais Auksiniuose svogūnuose pranašavęs „Pasaulio pabaigą“
 • Rytis Cicinas, kurio pradžios daina iš Auksinių Svogūnų ceremonijos padarė tikrą cirką.

GERIAUSIAS VISŲ LAIKŲ AUKSINIŲ SVOGŪNŲ ŠOKIS

 • Fantastiškas Nerijaus Juškos pasirodymas „Dvikovoje su Buratinu Romanovu“
 • Deivio ir Ramūno Vyšniausko „Gulbių ežeras“, po kurio net baleto virtuozams atvipo žandikauliai.
 • Šokio virtuozų Vytenio Pauliukaičio ir Jurijaus Smorigino sušoktas „Gangnam Style“ su Inga Valinskiene.

SEKSUALIAUSIA DVIDEŠIMTMEČIO DAINA

 • Donaldos ir Roberto Kupsto „Sustoti negaliu“
 • Marijonas Mikutavičius su daina „Gėjai niekadėjai“
 • Ramūnas ir Gretutė ir jų kūrinys „Tu mano mažytė, aš tavo didžiulis“

NOMINACIJA GERIAUSIAS DUETAS

 • Irena Degutienė su Ryčiu Cicinu atlikusi dainą „Neliesk mano damos neliesk“ sužavėjo ne tik publiką ir kolegas politikus, bet ir patį estrados princą. Rytis Cicinas neseniai prasitarė, kad buvusią savo scenos partnerę kartais vis dar sapnuojantis naktimis.
 • Inga Valinskienė ir Deivis „Meilės medus“ Vienas ryškiausių duetų, 2003 metais nepalikęs nei vieno abejingo ne tik salėje, bet ir prie televizorių ekranų. Tokia sėkmė Deiviui pakišo idėją netgi dalyvauti su Inga „Eurovizijoje“. Net ir dainą jis buvo sukūręs, deja, dėl nežinomų priežasčių idėja netapo kūnu.
 • Birutės Vėsaitės ir Petro Gražulio duetas „Pirtyje“. Ši daina sušildė ne tik visą publiką, bet įkaitino ir pačius vaizdelio herojus.

DVIDEŠIMTMEČIO DEBIUTAS

 • Žilvinas Žvagulis - „Makaronai“. 2004 metais su Seimo nare Nijole Steibliene „Auksiniuose svogūnuose“ atlikta daina „Apkalta meilei“, vėliau pervadinta tiesiog „Makaronais“, tapo superhitu ir kelis mėnesius karaliavo Lietuvos radijos stočių topuose.
 • Lietuvos šlagerių karalius Edmundas Kučinskas savo dainos „Bus dar blogiau“ premjerai pasirinko „Auksinių svogūnų“ sceną Šiauliuose.
 • Žilvinė Žvagulytė „Amerikonė grįžo dukra“ - šią dainą, kurios tekstą parašė Marijonas Mikutavičius, pirmą kartą Žilvinas Žvagulis atliko persirengęs moterimi. Vėliau daina tapo „Amerikonas grįžo sūnus“ ir dabar nei vienas Žilvino koncertas neapsieina be šio superšlagerio.

GERIAUSIAS DVIDEŠIMTEMČIO EILĖRAŠTIS

 • Gabrieliui Landsbergiui dedikuotas „Eilėraštis apie anūką“
 • Broniaus Bradausko eilėraštis „Grįšiu“
 • Justino Jankevičius ir Arūno Valinsko Vladimiro Romanovo eilėraštis „Du gaideliai“

METŲ IDĖJA

 • Petras Gražulis – už pasiūlymą visą konservatorių Seimo frakciją uždaryti į psichiatrinę ligoninę. Bet jeigu liga gali būti užkrečiama, gal pigiau būtų užrakinti visus 141 Seime ir pakeisti iškabą? (vietoj Seimo iškabos – užrašas „LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PSICHIATRINĖ LIGONINĖ“)
 • Grupės jaunųjų entuziastų sukurtas reklaminis Lietuvos šūkis „Vilnius - Europos G taškas“.
 • Egidijus Dragūnas Selas, kuriam kilo idėja pačiam eiti į valdžią, kad susitvarkytų savo namo statybos reikalus. ... Čia jau kaip sakoma, kai neleidžia uždengti namo stogo, tai stogas... nuvažiuoja

METŲ PASAKA

 • Ramūnas Karbauskis už eilinę pasakėlę „Vėl pamiršau deklaruoti“.
 • Ramūnas Karbauskis už pasaką apie tai, kaip snieguolė MILENA frakcijos nykštukams nuotoliniu būdu dirbo.
 • Ramūnas Karbauskis už pasaką apie savo turimas žemes: „Čia - ne mano, čia - Markizo Karabaso“. Įdomu, kas tas Karabasas?

METŲ CITATA

 • Aušra Maldeikienė – už labai dviprasmišką citatą: „Ponia Širinskienė man yra arčiau idioto“. Įdomu, kas tas idiotas, prie kurio ponia Širinskienė yra taip arti?
 • Kęstutis Pūkas, kuris pasitraukdamas iš Seimo, nenorėjo atsiprašyti merginų ir dar pareiškė: „Ar aš nors vienai merginai esu padaręs ką nors blogo? Ar jos man padarė blogo? Čia yra didelis klausimas“. Geležinė logika - jei mergina nepadarė Pūkui gera, tai klausimas, ar taip ji nepadarė jam bloga.
 • Ramūnas Karbauskis, mitinge prie Seimo pareiškęs: „Pirmalaikių rinkimų aš nebijau. Mes juos išloštume“. Smagu, kai rimti klounai rimtai juokauja.

METŲ DVIKOVA

 • ANDRIUS TAPINAS prieš ANDRIŲ KUBILIŲ. Paskutinėmis dienomis viešoje erdvėje kilo baisi priešprieša tarp konservatorių ruporu vadinto Andriaus Tapino ir konservatorių vedliu buvusio Andriaus Kubiliaus. Kuris Andrius kurį? Ar patyręs konservatorių lapinas ar alfa patinas Tapinas? Guoga priima statymus.
 • SENIEJI SOCDEMAI prieš NAUJUOSIUS SOCDEMUS. Kitaip sakant SENIEJI BEBRAI prieš NAUJUOSIUS BARSUKUS. Vienintelis klausimas – ar vieni daugiau užtvenks, ar kiti daugiau išknis.
 • RAMŪNAS KARBAUSKIS prieš EDMUNDĄ JAKILAITĮ. Principinė bekompromisė dvikova - Iš kur tavo trąšos - O kur tavo mokesčiai? Po tokių dvikovų dažniausiai iš trąšų neatsiranda mokesčiai, o iš mokesčių lieka tik trąšos.

METŲ #METOO

 • Abstinentu patapęs Seimo narys Egidijus Vareikis. .... Kuris Seimo darbuotojoms išsiuntinėjo TOOOKIO turinio erotinius eilėraščius, kad jos pagalvojo – jau geriau šis „įsimylėjęs Šekspyras“ gertų.
 • Režisierius ir teatro vadovas Jonas Vaitkus – už geometrijos mokslo pasiekimus, tyrinėjant moteriškus trikampėlius.
 • Seimo narys Mykolas Majauskas - tai jau antrasis šios kadencijos Seimo narys po Kęstučio Pūko, turintis problemų dėl savo „mykolo“.

METŲ KANDIDATAS

 • Ingrida Šimonytė – nors ir nesiruošė kandidatuoti į jokius prezidentus, bet buvo įvelta į šitą marazmą per kažkokį Jurgį Razmą, ... kuris pareiškė, kad „Ingrida Šimonytė po visų šitų nesąmonių iš tikrųjų pradeda norėti kandidatuoti“. Paprašyta pakomentuoti tokią naujieną, Šimonytė atsakė: „Tegul savo pasisakymus Razma pats ir komentuoja“
 • Kristupas Krivickas – kuris pastaraisiais metais kandidatavo visur, kur tik įmanoma: vienmandatėse, daugiamandatėse, į generalinius direktorius ir visur kitur. Dabar Basčio vieta atsilaisvino, gal dar ir Skardžių išpirdolins. Bandyk, Kristupai, anksčiau ar vėliau, kaip Kolumbas, pasieksi savąją Ameriką.
 • Naglis Puteikis – pirmasis pareiškęs, kad kandidatuos Lietuvos Prezidento rinkimuose. Na, kai po rinkimų būti pirmuoju nešviečia, tai smagu pabūti pirmuoju nors tarp apsireiškusiųjų.

MYLIMIAUSIAS PROFESIONALŲ MINISTRAS

 • Visų ministrų ministras, profesionalų profesionalas policinės valstybės premjeras Saulius Skvernelis. Ir kodėl žmonės tokie nepatenkinti? Juk valdžia jiems vis žada ir žada, o jiems kaip maža taip maža.
 • Dabar jau buvusi teisingumo ministrė Milda Vainiutė, kuri net pusantrų metų vadovavo teisingumo ministerijai, kol suprato, kad čia reikalingas stipresnis žmogus. Stipriai čia mums kainavo toks ministrės silpnumas.
 • Žmogus, apie kurį jau dabar kuriamos giesmės ir gyvam statomi paminklai - sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai