Jubiliejinėje „Akacijų Alėjoje“ susirinkusių bardų lietus negąsdino

Renginio akimirkos / Milenos Migonytės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-07-12 12:27
Šeštadienį Kulautuvoje, Kauno rajone, vyko poezijos ir muzikos bardų festivalis „Akacijų Alėja“. Jau penkioliktus metus organizuojamas renginys, nepaisant smarkaus lietaus, pritraukė daug dainuojamosios poezijos mėgėjų ir net dešimt Lietuvoje gerai žinomų kūrybinių vienetų.

Akacijų Alėja – tai vienas didžiausių ir giliausias tradicijas turintis bardų festivalis Lietuvoje. Kaip teigia festivalio idėjos autorius, signataras Algirdas Svidinskas: „Svarbiausias šio festivalio tikslas buvo ir yra sugrąžinti iš užkulisių dainuojamąją poeziją. Atmosfera čia ypatinga, kiekvienas pabuvojęs tai supras“. 

Šiais metais festivalyje buvo daugybė netikėtų svečių. Ant scenos savo pasirodymą pristatė ekspresyvusis ir abejingų nepalikęs atgimęs Vytauto Kernagio Dainos teatras, pagal Vidą Bareikį. Lyriškomis dainomis klausytojų širdis pavergė Alina Orlova, o pačiu netikėčiausiu vakaro svečiu laikytas Vaidas Baumila klausytojams dainavo lyriškas dainas. 

„Šiais metais renginys ypatingas – mažasis mūsų jubiliejus, penkiolika metų. Mes stengiamės apjungti muziką, poeziją ir teatrą ant scenos. Todėl šiais metais be mūsų renginio veteranų atsirado ir tokių grupių kaip Jama&W, kurie kuria poeziją atspindinčią šių dienų kasdienybę. Tai pat renginyje pasirodė net trys Nacionalinės premijos laureatai: Vladas Bagdonas, Juozas Erlickas ir Veronika Pavilionienė“, – pasakojo renginio direktorė Daina Urbaitienė.

Lietus neišgąsdino

Nors šeštadienio popietę oras buvo labai permainingas ir festivalio dalyviams ne kartą teko kiaurai permirkti, tačiau iki pat vėlyvo vakaro žmonės plūdo pasiklausyti garsiausių Lietuvoje bardų.

„Oras šiais metais gana prastas, turbūt dėl oro žmonių, šiemet, lyginant su praėjusiais metais, truputį mažiau, tačiau smagu matyti, jog netgi pilant lietui žmonės šypsosi, šoka, dainuoja ir palaiko renginio dvasią“, – sakė D.Urbaitienė. 

Milenos Migonytės nuotr.
Milenos Migonytės nuotr.

Žiūrovų smarkus lietus neišbaidė. Apsiginklavę skėčiais ir neperšlampamais lietpalčiais jie šėlo kartu su lietuje dainavusiais Vidu Bareikiu, Veronika Povilioniene, Virgiu  Stakėnu ir kitais. 

„Lietus nesvarbu, svarbu gera kompanija ir muzika“, –  sakė linksmai nusiteikus koncerto žiūrovė Emilija. Jai pritarė ir po medžiu skėčiais ir gera nuotaika apsiginklavusi roko mėgėjo Manto kompanija, kuri kaip ir daugelis susirinkusių jaunų žmonių labiausiai laukė A. Orlovos pasirodymo.

„Oras negąsdina, klausomės geros muzikos, labiausiai laukiame Alinos Orlovos pasirodymo ir, žinoma, renginio pabaigoje norim nusifotografuoti su festivalio krikštatėviu Virgiu Stakėnu. Tai jau tampa mūsų tradicija, kai turėsime nuotrauką galėsime sakyti, jog buvome festivalyje“, – sakė lankytojai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai