JT ambasadore tapusi Anne Hathaway mėgins atkreipti dėmesį į dirbančias mamas

Anne Hathaway / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-16 13:22
„Oskaro“ laureatė Anne Hathaway buvo paskirta Jungtinių Tautų Moterų geros valios ambasadore ir sieks atkreipti visuomenės dėmesį į nelygią naštą, tenkančią dirbančioms motinoms, trečiadienį pranešė JT.

„Motinystės bausmė“, kuri reiškia, kad moterims tapus motinomis, nukenčia jų darbo užmokestis ir darbo galimybės, yra itin piktybiška lyčių nelygybės darbe apraiška“, – sakė JT lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio – „JT Moterys“ – vadovė Phumzile Mlambo-Ngcuka.

„Pernelyg ilgai buvo sunku ar neįmanoma į vaiko auginimą žiūrėti kaip į išties vienodą abiejų tėvų atsakomybę“, – pabrėžė ji.

Anne Hathaway, kuri už mirštančios prostitutės Fantinos vaidmenį „Vargdieniuose“ pelnė geriausios antrojo plano aktorės „Oskarą“, neseniai susilaukė sūnaus, kurį pavadino Jonathanu.

Anne Hathaway padės „JT Moterims“ siekti, kad vyrai ir moterys turėtų vienodos teises į vaiko priežiūros atostogas, taip pat plėtoti vaikų priežiūros paslaugas 193-ose JT valstybėse.

„Aiškinti, kaip tai padidins galimybes moterims, mums reikia aktyvisto, kuris turėtų intelekto ir užsidegimo spręsti šią sudėtingą problemą“, – sakė Ph.Mlambo-Ngcuka.

„Vos sutikusi Anne supratau, kad radome savo moterį. Mums didelė garbė, kad ji prisijungė“, – sakė „JT Moterys“ vadovė.

33 metų aktorė dirbo su „Nike“ fondu ir kaip jo atstovė vyko į Keniją bei Etiopiją kalbėti apie vaikų santuokas.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

2013 metais sukurtame dokumentiniame „Girl Rising“ apie gyvenimus keičiančią švietimo įtaką mergaitėms visame pasaulyje Anne Hathaway pasakoja vienos iš juostos herojų istoriją.

Anne Hathaway sakė, kad jaučiasi „pagerbta ir įkvėpta“ galimybės padėti siekti lyčių lygybės.

„Jau padaryta didelė pažanga, bet atėjo laikas mums visiems kartu sustiprinti savo pastangas ir užtikrinti, kad galiausiai būtų realizuota tikra lygybė“, – rašoma aktorės paskelbtame pareiškime.

„Oskaro“ laureatė prisijungė prie savo kolegių Angelinos Jolie ir Ashley Judd, kurios taip pat yra JT geros valios ambasadorės.

Angelina Jolie atstovauja JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR), o Ashley Judd neseniai buvo paskirta JT Gyventojų fondo ambasadore.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai