Jos ir jo pasauliai – du didžiuliai skirtumai

Vyras ir moteris / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-25 19:30
Kalbėdami apie vyrų ir moterų skirtumus neretai sakome, kad jie kilę iš Marso, o jos – iš Veneros. Tokie dideli skirtumai tarp mūsų mąstymo ir elgesio. Šįkart pusiau juokais, pusiau rimtai apie konkrečius atvejus.

Kad ir kiek mokslininkai tyrinėtų vyrų ir moterų psichologiją, galiausiai vis tiek jiems tenka padaryti išvadą – taip, iš tiesų egzistuoja moterų pasaulis ir vyrų pasaulis. Dailiosios lyties atstovių gyvenime daug vietos užima mada, pastangos susikurti gražesnę aplinką, receptai, gandai apie įžymybių gyvenimą, pokalbiai apie psichologiją, astrologiją ir kitus dalykus. O štai vyrų pasaulyje daugiau dėmesio tenka technikos naujovėms, sportui, autoritetams ir, žinoma, gražuolėms, apie kurias jie neva nekalba... Tiesa, vyrai ir moterys skirtingai suvokia net tuos pačius dalykus, pavyzdžiui, ką reiškia sutvarkyti namus arba kiek trunka minutė. Štai konkretūs pavyzdžiai.

Kaip į svorio pokyčius reaguoja vyras? Jis kartą per metus užlipa ant svarstyklių, ir kai jos parodo penkiais kilogramais daugiau, apkaltina žmoną, kad jos svarstyklės sugedo.

Svoris – toks jau dalykas

Jos svarstyklės mažiausiai kartą per mėnesį praneša katastrofišką naujieną apie priaugtą vieną kilogramą. Ką daro moteris? Ant svarstyklių pradeda lipti kelis kartus per dieną. Nepatingi nusirengti net visų drabužių, kad svoris būtų kuo tikslesnis. Ir nenurimsta tol, kol svoris grįžta į savo ribas. Darbe paskelbia karą saldumynams, sotiems pietums ir kokią savaitę triauškia vien salotų lapus, bet jau po kelių dienų kažkaip viskas pasimiršta ir pietūs bei kavutės su šokoladu vėl sugrįžta. Po kurio laiko buvusi panika vėl sugrįžta, tik šįkart dietą be cukraus keičia stebuklingi riebalų deginimo masažai ar „kasdienės“ treniruotės. Kaip į svorio pokyčius reaguoja vyras? Jis kartą per metus užlipa ant svarstyklių, ir kai jos parodo penkiais kilogramais daugiau, apkaltina žmoną, kad jos svarstyklės sugedo. Kita vertus, tie penki kilogramai neduoda ramybės, taigi vyras nusprendžia save apriboti – geriau mažiau alaus, vietoj dviejų karštų per pietus suvalgo vieną, o po vakarienės atsisako įprasto pakelio bulvių traškučių. Ir štai – po dviejų savaičių keturių kilogramų kaip nebūta!

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Apsilankymas parduotuvėje – įvykis ar maratonas?

Vyrui parduotuvė – ne meno galerija, kurioje moteris apžiūri kiekvieną sijoną, kiekvieną šalikėlį ir rankinių modelius.

Tai dar viena sritis, kur vyrų ir moterų elgesys iš esmės skiriasi. Moterys, paskyrusios pusdienį maratonui po parduotuves, jaučiasi kaip po gero masažo ar treniruotės, be to, taip pat puikiai atsigauna ir dvasia. Mielai tai daro viena, dar mieliau su bendraminte drauge. Vyrams toks žygis – tikrai ne prie širdies, o ir moteriai jis tokiu atveju tarsi šuniui penkta koja, vis bamba ir bamba, taigi pačiai tempti tuo dešimt maišelių tikrai lengviau, nei tįsti paskui save tokį bambeklį. Be to, vyrui parduotuvė – ne meno galerija, kurioje moteris apžiūri kiekvieną sijoną, kiekvieną šalikėlį ir rankinių modelius. Ten jis eina tik tuo atveju, kai džinsai tampa nebeatpažįstamos spalvos arba neberanda tinkamų į darbą eiti batų. Be to, ir parduotuvėje elgiasi kaip žaidėjas futbolo aikštelėje – skuba tiesiai į tikslą, tad geriausia, jei akis patraukia pirmas pasitaikęs reikiamas daiktas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl šunų ir žmonių santykiai yra tokie geri?

Namų tvarkymas – misija neįmanoma?..

Moteriai namų tvarkymas – tai ne tik kasdienis ritualas, kai po dienos darbų reikia į vietas sudėlioti vaikų žaislus, drabužius, surankioti vyro kojines, sukrauti lėkštes į indaplovę, o nešvarius drabužius į skalbyklę, dar perbraukti šluoste baldų paviršius ir grindis, tai susiję ir su meile bei rūpesčiu savo namais. O ką jau kalbėti apie generalinę tvarką, kurios reikia imtis bent kartą per mėnesį, nes „į namus per tą netvarką jau neįmanoma įeiti“. Žinoma, tai trunka ne vieną valandą, kartais – net ne vieną dieną. Vyrai tvarkosi kur kas paprasčiau, be to, jei gyvena su moterimi, yra šventai įsitikinę, kad tvarkosi kartu ir tiek pat laiko. Juk kiek čia trunka paspausti skalbyklės paleidimo mygtuką, jei ji surūšiavo ir sukrovė skalbinius, ar atitraukti nuo sienos sofą, kad ji galėtų išsiurbti dulkes... Na, o jei kartą per savaitę išplovė net visas tris lėkštes po pusryčių, turėtumėte kabinti jam medalį – šis žmogus atliko savo pareigą tėvynei.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

„Būsiu po minutės...“

Vyrai tikriausiai nevėluoja tik į pirmą pasimatymą, nes pasąmoningai žino, kad kitaip visą gyvenimą liks vieni. Bet pabandykite su juo susitarti kur nors susitikti po dešimties bendro gyvenimo metų. Paskambinęs pasakys, kad po minutės atlėks, tik su bendradarbiais dar persimes vienu sakiniu. Ir jūs lauksite jo dešimt, dvidešimt, trisdešimt minučių... Tuo tarpu moteris, norėdama pasakyti, kad bus po minutės, jau tikriausiai paknopstom bėgs pro duris. Ak, tas skirtingas laiko suvokimas!..

Atostogos – poilsis ar darbas

Viskas prasideda dar nuo daiktų krovimosi į lagaminą. Ir jeigu jūs nesate ta moteris, kuri dėl šventos visos šeimos ramybės sukrauna visos šeimos daiktus, tikriausiai žinote, kad jūsų lagamine vietos atsiras ir fenui, ir fotoaparatui, ir vaikų žaislams. Be to, dar pagalvosite, kad ten turės tilpti lauktuvės važiuojant atgal. O štai jūsų vyras paskutinę minutę į mažiausią kuprinytę susikiš maudymosi reikmenis, juk kam gaišti laiką ir prisikrauti nereikalingų daiktų, juk jam ir taip teks vilkti moters sukrautą „mūsų“ lagaminą, kuriame ir „visų“ kremai, ir dešimt suknelių, ir penkios poros batelių... Na, bet tai tik nedidelė įžanga į atostogas. Bet štai atvykote į išsvajotąjį kurortą. Moteris net pliaže neturi nė vienos laisvos minutės: ir knygą skaityti pabaigti reikia, ir kūną kas 20 min. išsitepti kremu, ir su vaikais pažaisti, ir visus nufotografuoti. O vyras, dešimt minučių pagulėjęs ant šezlongo, nusprendžia, kad jam nuobodu, visai kas kita būtų pralėkti vandens katamaranu ar panerti į gelmę. Na, dar galima pasivaikščioti pakrante ir pasidairyti į merginas liemenėlių nepridengtomis krūtimis...

Ji24.lt

Naujausi straipsniai