Jonas Nainys: „Nenorime tampyti nervų – „Radistai Village“ šįmet nevyks“

Jonas Nainys ir akimirka iš fesivalio „Radistai Village“/ Fotobanko archyvų nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2020-04-24 16:31
„Laukimas stebuklo ir buvimas nežinioje blogai veikia ir festivalio organizatorius, ir lankytojus. Sunku tikėtis, kad po šių kelių, karantine praleistų, mėnesių renginiai vyks normalia tvarka. Lygiai taip pat sunku tikėtis, kad ir publika į juos drąsiai eis", – sakė vienas festivalio „Radistai Village“ idėjos autorių, didžėjus Jonas Nainys. Jis patvirtino, kad renginys šią vasarą nevyks.

Anot jo, toks sprendimas visai organizatorių komandai atrodė pats teisingiausias.

„Matome kitų Europos šalių pavyzdžius, galų gale – atšauktos Olimpinės žaidynės. Patys iki šiol jautėmės kaip įkaitai laukdami žinių, o šiuo metu atsakymo nežino niekas, todėl nieko planuoti negalime", – Žmonės.lt teigė Jonas. – „Mūsų festivalis nuo pat pradžių buvo orientuotas į tai, kad mes paprasčiausiai norėjome susitikti su savo fanais, o bėgant metams, jis peraugo į daug didesnį renginį. Festivalis mums labai svarbus, mes jį labai mylime ir puoselėjame.

Viską iki šiol darėme paprastai ir saugiai, ir mums tereikėjo vieno mygtuko paspaudimo, kad renginį „paleistume“. Tačiau kaip tik tomis dienomis prasidėjo karantinas ir visos kalbos apie renginių sustabdymą. Šiuo metu negali nieko daryti, negali paleisti į prekybą bilietų, negali bookintis atlikėjų...Manau, kad turime susitaikyti su esama situacija ir išgyventi šią vasarą. Jeigu bus kitų renginių – puiku ir pats tikiuosi, kad pavyks pagroti EXIT ar „Karklėj“, – pridėjo jis.  

 

Jonas Nainys / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.
Jonas Nainys / Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr.

Jonas prisipažino, kad iširo ne tik planuotas festivalis – atšaukti teko ir daugybę kitų jo pasirodymų, tačiau „radistas“ nenusimena. Anot jo, dabar laiko atsirado kitiems dalykams, pavyzdžiui, kūrybai. 

„Jau antras mėnuo, kai neturiu nė vieno renginio, o juk aš gyvendavau iš renginių... Šiuo metu turėjau būti Amerikoje, ten manęs laukė šeši renginiai, kiekvieną mėnesį vykdavau į Dublino rezidenciją, nebevyks viskas, kas buvo suplanuota balandį, gegužę, birželį. Apie liepos mėnesį galvoti dar net nedrįstu...Į šią situaciją reaguoti  galima įvairiai: neprotingai, emociškai, galima pradėti kaltinti aplinką, bet aš esu pastebėjęs, kad toks elgesys tik įneša chaoso ir sukelia sumaištį galvoje.

Aš suprantu, kad negali nieko pakeisti. Kita vertus, dabar turiu nemažai laiko kitiems dalykams, kūrybai. Šiandien su Jessica Shy išleidome naują kūrinį, dar vienas mūsų bendras darbas pasirodys gegužės 3-ąją. Atsirado daug laiko sportui, pianino pamokoms. Jeigu blogame etape sugebi atrasti teigiamų dalykų ir iš jų pasimokyti, manau, kad vėliau, kai tai baigsis, būsime tiesiog stipresni“, – kalbėjo J. Nainys. 

Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Jonas prisipažino, kad gyvenime vadovaujausi filosofija, kad nėra gerų ar blogų dalykų – visos situacijos priklauso nuo požiūrio.

„Stengiuosi neskaityti jokių sąmokslo teorijų, šaltai, objektyviai, adekvačiai atsirinkti informaciją, gyventi ramybėje ir harmonijoje. Stengiuosi sportu ir meditacija susigrąžinti normalią savijautą ir, galiu pasakyti, kad aš tikrai esu geros nuotaikos. Daug bendrauju su šeima, laiką leidžiame namie. Atsirado ir naujų potyrių, įspūdžių. Finansiškai – praradimas didelis, bet mes negyvename dėl pinigų. Kartais ir jų turint daugybę nežinai kur pinigus panaudoti ir esi nelaimingas. Kiti atvirkščiai – harmoniją savyje atranda be jokio turto ir jiems visko užtenka.

Stengiuosi į viską žiūrėti ne per finansų prizmę, o per savijautą. Viskas priklauso nuo požiūrio – jeigu į šią situaciją žiūrėsime plačiau, iš visų kampų - galbūt tik dėl šios krizės tapai artimesnis su žmona, vaikais, draugais, artimaisiais. Galbūt tapai artimesnis pats su savimi“, – kalbėjo J. Nainys. 

Naujausi straipsniai