Jolita Vaitkutė sudalyvavo Los Andžele vykusiose Lietuvių dienose: šventėje pagerbė Mykolo Biržiškos atminimą

Jolita Vaitkutė ir Mykolo Biržiškos portretas/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-10 12:45
Savaitgalį Los Anžele jau 33-ią kartą vyko vienas didžiausių lietuvių bendruomenės Amerikoje renginių – Lietuvių dienos. Šia proga spalio 5-ąją šalia Los Andžele įsikūrusios lietuviškos mokyklos atidengta menininkės Jolitos Vaitkutės kurta instaliacija. Menininkė įamžino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, švietėjo ir kultūros veikėjo Mykolo Biržiškos portretą.

Signataro portretą menininkė kūrė daugiau nei savaitę. M. Biržiškos atvaizdas sulipdytas iš lietuviškos abecelės raidžių. Portretui sukurti menininkė panaudojo 1500 raidžių, jo dydis – 3x2m.

„Signataras buvo rašto ir knygos žmogus, aktyviai dirbo su lietuvių bendruomene šiame mieste. Dabar jo veidas dar ilgai sveikins ir edukuos visus ateinančius į šeštadieninę mokyklą čia, mažojoje Lietuvoje“, –  socialiniame tinkle rašė menininkė.

J. Vaitkutė prisipažino, kad projektas buvo planuojamas kelis mėnesius. „Mane per socialines medijas ir per darbus, kuriuos jau esu įgyvendinusi, susirado generalinis Lietuvos Respublikos konsulatas Los Andžele ir per darbus. Viską pradėjome planuoti dar vasarą. Susidūriau su įvairiausiais kėblumais, nes tai nebuvo vienintėlis darbas, kurį ten dariau“, – pasakojo menininkė.

Amerikos lietuviai prie Mykolo Biržiškos portreto/ Lietuvos Respublikos generalinio konsulato nuotr.
Amerikos lietuviai prie Mykolo Biržiškos portreto/ Lietuvos Respublikos generalinio konsulato nuotr.

Jai teko sudalyvauti ne tik  ilgiausiai be pertraukų Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvuojančios Šv. Kazimiero lituanistinės mokyklos dienuose organizuojamoje šventėje, vaišių stalą menininkei teko kurti ir lietuviškų šaknų turinčio išeivio, Lietuvių dienų paminėjimui, skirtame vakarėlyje. „Turėjau sukurti vaišių stalą, kurios vėliau turėjo būti suvalgytos. Bet viskas pradėjo tirpti, pūtė stiprus vėjas, todėl jau sukurtą instaliaciją turėjau perdaryti per valandą“, – paskojo J.Vaitkutė ir pridėjo, kad nepasait to, ši patirtis jai buvo labai įdomi.

Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele
Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele

JAV menininkė, kartu su sutuoktiniu Silvestru Dikčiumi lankėsi pirmą kartą. Jolita prisipažino, kad nuvykus buvo labai sunku suvokti didžiulę valstijų erdvę ir atstumus.

„Bandėme įrodyti, kad Los Andžele galima norimus taškus pasiekti pėsčiomis, todėl kartą prasiėjome per porą rajonų: nuo Santa Monica'os iki Venice Beach. Buvo išties labai sudėtinga, pirmyn atgal suvaikščiojome 18 kilometrų. Tai yra tik mažas trupinėlis tame mieste, jo atstumus yra labai sunku suvokti“, – sakė ji.

Amerikoje Jolitą labiausiai sužavėjo gamta ir maistas.

Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Asmeninio albumo nuotr.
Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Asmeninio albumo nuotr.
Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Asmeninio albumo nuotr.
Jolita Vaitkutė Los Andžele/ Asmeninio albumo nuotr.

„Nė vienoj kelionėje, kurioje esu buvusi nebuvo tiek gero maisto ir pasirinkimų, ypač man, turinčiai alergiją glutenui. Čia turėjau progą bet kur, bet kaip, bet gerai, labai skaniai ir kokybiškai pavalgyti. Tai man yra labai svarbu, nes dažniausiai kelionėse šiek tiek kenčiu – tenka pavargti ieškant specialios vietos pavalgyti“, – pasakojo menininkė.

„Labai patiko gamta, vandenynas, nuostabūs medžiai, augalai. Tame mieste yra viskas ko reikia: ir maisto, ir gamtos, ir žmonių, ir vietų kur nueiti, pavyzdžiui, buvome „Broad“ Los Andželo modernaus meno centre, kuriame galima išvysti daug šiuolaikinių menininkų darbų. Parodą galima apeiti per valandą. Man labai patinka tokios optimalaus dydžio parodos, kuriose nereikia ilgai užtrukti“, – įspūdžiais dalijosi J. Vaitkutė.

Pora paskutinę dieną nusprendė kirsti Meksikos sieną. „Sieną kirtome pėsčiomis ir tik už jos verda visai kitoks gyvenimas nei valstijose. Nors atstumas palyginti nedidelis – pasijutome visiškuose pietuse. Ten viskas kitaip: žmonės, maistas, kainos“. 

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai