Jolita Vaitkutė ant drabužių įamžino prof. Vytautą Landsbergį: „Pavyko iš septinto karto“

Menininkė Jolita Vaitkutė/ Silvijos Valeišaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-27 20:26
„Pirmą kartą su Vytautu Landsbergiu susidūriau mokykliniame vadovėlyje, tačiau prieš ketverius metus susitikome akis į akį, tuomet jam dovanojau savo kurtą portretą“, – pasakoja menininkė Jolita Vaitkutė, sukūrusi džemperius su profesoriaus atvaizdu.
Prieš metus Lietuvos menininkei Jolitai Vaitkutei šovė mintis paminėti Lietuvos šimtmetį sukuriant džemperius su gerbiamų žmonių atvaizdais. Tuomet ji pristatė drabužius su Jono Basanavičiaus, Žemaitės ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pieštais portretais.


Jolita iš anksto numatė, kad dar vienu jos herojumi taps profesorius Vytautas Landsbergis. Tiesa, jį, kaip dabar sako menininkė, atrodė nupiešti kur kas lengviau nei buvo iš tikrųjų.

Menininkė Jolita Vaitkutė/ Silvijos Valeišaitės nuotr.
Menininkė Jolita Vaitkutė/ Silvijos Valeišaitės nuotr.

„Paskutinioji versija – septinta. Stengiausi įamžinti profesorių atpažįstamą didesnei amžiaus grupei, nes kiti darbai taikydavo tai į vieną, tai į kitą. Nenorėjau ikoninio atvaizdo. Priešingai, stengiausi sukelti daugiau nei vieną emociją.“

Iš pradžių vis perdėliodavusi savo mintis, Jolita Vaitkutė galiausiai nusprendė likti prie tokio profesoriaus atvaizdo, koks iki šiol užfiksuotas jos prisiminimuose. „Konstravau viską pagal tai, kiek jis man ryškiai atsimenamas.“

„Kai su Vytautu Landsbergiu susitikome „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ (kurie, beje, vėliau kažkodėl internete tapo nebepasiekiami), jam dovanų nešiau portretą. Šis žmogus tada mane neįtikėtinai sužavėjo savo aštrumu, nuoširdumu ir visišku tiesumu. Man taip net kiek nepatogu buvo, bet dabar aš pati to mokausi – būti labai tiesia ir nuoširdžia“, – atviravo Jolita.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai