Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės parodoje „Čia mano namai“ – tautinio kostiumo interpretacijos

Tautinio kostiumo interpretacija / LT identity nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-05 09:56
Dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė bendradarbiaudamos su Lietuvos liaudies kultūros centru šią vasarą vyksiančiai 90-ajai Dainų šventei kuria tautinio drabužio inspiruotą kolekciją. Kolekcijos modelius jau galima pamatyti gegužės 5 d. startuojančioje „Dizaino savaitėje“: parodoje „Čia mano namai“.

Tradicinį tautinį kostiumą ir modernias mados tendencijas jungiančioje kolekcijoje prisiminta nepelnytai pamiršti lietuvių tautinio kostiumo atributai: raštuoti audiniai, simbolinę reikšmę turinti ornamentika, netikėti ir ryškūs spalvų deriniai.

„Nesiruošiame kartoti XIX a. kostiumo ir jo silueto, mums įdomu, ką galėtume šiems laikams pritaikyti, – tai spalvų deriniai ir raštų ornamentika. Tradiciniame kostiume naudota daug faktūrų ir spalvų,  ryškių jų derinių, kontrastai – nuo grubaus iki be galo švelnaus, būta labai subtilių siuvinėjimų“, – vardija Jolanta Rimkutė.

LT identity nuotr.
LT identity nuotr.

Kolekcijoje derinamos senosios tradicijos ir naujosios technologijos: naudojami grafiniai sprendimai, modernizuota ornamentika, šiuolaikinis siluetas. Stengdamosi iki galo užčiuopti jaunimo mados pulsą, dizainerės bendradarbiavo su jaunesne karta, 20–25 m. būsimais profesionalais – studentais.

Prie kolekcijos kūrimo prisidėjo jaunosios kartos dizaineriai: Toma Brazdžiūtė, Augustinas Paukštė ir Elmira Asadulajeva.

Dizainerės džiaugiasi sėkmingai pabaigusios kūrybinį procesą – visa tai, kas buvo idėjose t.y. eskizuose atsigulė į formas ir gimė drabužiuose. Dabar kūrėjos sau pažada spėti vasarai tiražuoti pasirinktus kolekcijų modelius ir taip pasiūlyti savo klientams ir gerbėjams pasipuošti Dainų šventėje kolekcijos modeliais, kuriuos ne tik patogu, bet ir smagu dėvėti.

Dizainerės jaučia, kad lietuvių tautinio drabužio inspiruotos kolekcijos projektas yra ne vienerių metų, džiaugiasi gera pradžia ir  tiki, kad laikui bėgant Lietuvos ir užsienio miestų gatvėse bus smagu sutikti  moderniais  motyvais dekoruotus drabužius dėvinčius praeivius.

Kolekciją galima pamatyti:

LT identity paroda ,,Čia mano namai”
Užupio menų inkubatorius, Užupio g. 2A, Vilnius
Gegužės 5-11 dienomis, I-V 11-17, VI 12-15

LT identity nuotr.
LT identity nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai