Jolanta Leonavičiūtė ryžosi ekstremaliam išbandymui: laukia greitis ir ledinio vandens baseinas

Jolanta Leonavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-23 12:42
„Jeigu kas nors paprašytų nupiešti žiemą, mano piešinyje būtų mediniai namukai, kalnai, daug sniego, ramiai krintančios snaigės, o aplinkui – laimingi žmonės“, – sako laidos „Nakties Top“ vedėja, fitneso entuziastė ir įvairių sportinių renginių vedėja Jolanta Leonavičiūtė (34 m.).

Tačiau J.Leonavičiūtės jau netrukus laukia visiškai priešingi žiemos potyriai – greitis ir šaltas baseino vanduo.

Aktyvų gyvenimo būdą mėgstanti J.Leonavičiūtė šiais metais pasiryžo dalyvauti viename ekstremaliausių žiemos renginių, Druskininkų „Snow Arenoje“ vyksiančiame „Snow Kayak 2017“.

Jau ne pirmus metus kvapą gniaužiančiose lenktynėse dalyviai savo jėgas ir ištvermę išbando kajakais leisdamiesi kalnų slidžių trasa, o finiše jų laukia šalto vandens baseinas.

„Dalyvauti sutikau, nes visada mėgstu iššūkius, išbandyti kažką naujo. Sniegas, kajakai ir ledinis baseinas – įdomus derinys. Todėl, gavusi pasiūlymą, nedvejojau. Mano kajako prieš pat baseiną stabdyti tikrai nereikės. Įkrisiu ten taip pat, kaip ir visi dalyviai. Tai – nuotykis, kurį bus smagu prisiminti“, – sako J.Leonavičiūtė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Moteris tvirtina, jog bet kas, kas priverčia peržengi savo komforto ar galimybių ribas yra pakankamai ekstremalu.

„Ekstremalus sportas apima nemažus fizinius bei psichologinius iššūkius, o tai savo ruožtu sukelia itin pakilią būseną. Labai mėgstu aktyvų laisvalaikį, be jo greičiausiai palūžčiau. Tai sukoncentruoja dėmesį, suteikia pasitikėjimo savimi, laisvės pojūtį, žinojimą, kad savo valia, pastangomis gali pasiekti nemažai. Toks laisvalaikis – puikus būdas atsikratyti kasdieninio streso ar agresijos“, – sakė J.Leonavičiūtė.

Sportui neabejinga moteris mėgsta važinėti kalnų dviračiais, irkluoti, slidinėti, laipioti medžiais, užsiima fitnesu, bėgioja: „Visada turėjau tvirtą kūną, norisi palaikyti formą ir tobulėti“.

Tiesa, ekstremaliomis varžybomis Druskininkuose prasidėję šie metai J.Leonavičiūtei bus išskirtiniai. Moters jau po pusmečio laukia dar vienas ekstremalus išbandymas – žygis į Monblano viršukalnę.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Dievinu kalnus, todėl paliesti dangų nuo aukščiausio Europos kalno yra mano sena svajonė. Taip pat turiu svajonę įkopti į bazinę Everesto stovyklą. Tikiu, kad kada nors tą padarysiu. Viskam savas laikas. Maži žingsneliai veda link didelių“, – kalbėjo J.Leonavičiūtė.

Vienos beprotiškiausių metų varžybų „Snow Kayak 2017“ vyks vasario 11 dieną Druskininkų „Snow Arenoje“.

Ekstremalai sės į vienviečius guminius kajakus ir varžysis, kas pirmas nusileis nuo kalno. Vienu metu startuos keturios vienvietės baidarės. Greičiausi sportininkai pateks į kitą etapą, taip bus varžomasi iki pirmo prizinio trejeto.

Trasoje iš baidarės išvirtę dalyviai privalės tęsti lenktynes sėdėdami arba gulėdami kajake, o laimės tas, kuris pirmasis sėdint arba gulint, tačiau jokiu būdu nebėgant ir netempiant paskui save baidarės kirs finišo liniją.

„Šių metų naujovė – varžybos vyks jau beveik tamsiu paros metu, o naktinis nusileidimas 640 metrų ilgio ir 40 metrų pločio trasoje abejingų nepaliks. Laukia kupinas adrenalino, gerų emocijų renginys“, – pasakojo „Snow Arenos“ generalinis direktorius Andrius Stasiukynas.

Pasaulyje tokios varžybos vyksta daugiau nei dešimt metų, yra rengiamos ir planetos pirmenybės. Lietuvoje šis renginys pirmą kartą įvyko 2012-aisiais Druskininkuose.

Registruotis dalyvauti „Snow Kayak 2017“ lenktynėse galima interneto svetainėje. Dalyvių skaičiui perkopus 200, registracija bus stabdoma. Dalyvauti renginyje gali tik asmenys, renginio dieną sulaukę 18 metų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai