Johnny Deppo išpažintis: apie vienatvę, finansines ir teisines problemas

Johnny Deppas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Johnny DEPPAS 55-ąjį gimtadienį sutiko senstelėjęs, praradęs firminį savo žavesį, vienišas ir slegiamas finansinių bei teisinių problemų. Tačiau davė didžiulį interviu žurnalui „Rolling Stone“ ir atvirai apie visa tai papasakojo.

Gali būti, kad pokalbis su garsiu autoriumi Stephenu Rodricku, kuriam savo paslaptis atskleidė tokios politikos ir šou pasaulio personos kaip JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as, Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau, Stingas, Eltonas Johnas, Leonardo DiCaprio ir Ringo Starras, paveiks kaip psichoterapija. Juk pirmąkart po skyrybų su Amber Heard (32) Deppas komentuoja asmeninį gyvenimą.

Interviu Londone, Deppo išsinuomotame name, truko 72 valandas, išskyrus pertrauką, kurios prireikė žurnalisto miegui (Johnny sakė, kad jam pačiam poilsio nereikėjo), vakarienei, vynui ir „žolei“, – pastabi Stepheno akis užfiksavo visas detales. Per tiek laiko beveik bendraamžiai žurnalistas ir aktorius turėjo vienas kitam ką pasakyti: Rodrickas rašo apie Deppą nebe pirmąkart, todėl ir pašnekovas yra pasirengęs atsiverti labiau. Pavyzdžiui, prisipažinti, kad iš 650 milijonų JAV dolerių (apie 550 milijonų eurų), uždirbtų per 35 karjeros metus, nebeliko beveik nieko.

Johnny Deppas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Interviu tarpininkavo, ko gero, vienintelis žmogus, kuriuo Deppas dabar pasitiki, – advokatas Adamas Waldmanas, padedantis aktoriui bylinėtis su buvusia vadybos kompanija „The Management Group“ (TMG). Johnny kaltina kompanijos vadovus Joelį ir Robertą Mandelius naudojus jo pinigus savo reikmėms, galbūt net padirbusius jo parašą ir apskritai nesąžiningai tvarkius finansinius reikalus. Jis pats niekada nesigilino į dokumentų detales ir nežiūrėjo, ką pasirašo.

Mandeliai pateikė atsakomąjį ieškinį: girdi, buvęs jų klientas turi psichikos sutrikimų ir nekontroliuoja savo išlaidų. Bendrovės atstovų duomenimis, Deppas per 17 metų įsigijo nekilnojamojo turto už 75 milijonus JAV dolerių, 70 gitarų, 200 meno kūrinių, 45 ištaigingus automobilius; 200 000 dolerių kas mėnesį išleisdavo privatiems skrydžiams lėktuvu, 1,2 milijono – gydytojui, 1,8 milijono – apsaugai.

Išlaidų sąraše yra ir gana egzotiškai skambančių punktų: tris milijonus JAV dolerių aktorius sumokėjo už patrankos šūvį, kuriuo į dangų buvo paleisti 2005 metais mirusio jo bičiulio rašytojo Hunterio S. Thompsono pelenai, septynis tūkstančius – už krėslą iš realybės šou „Kardašianų šeima“ filmavimo aikštelės – jį padovanojo dukrai Lily-Rose (19). Milijoną dolerių kainavo ir paties vestuvės su Amber Heard 2015 metais Bahamose. Kai kurios išlaidos – išvis aplaidumo rezultatas: kai mama Betty Sue susirgo vėžiu, aktorius atsivežė ją iš gimtojo Kentukio į Los Andželą ir išnuomojo namą už 30 tūkstančių JAV dolerių per mėnesį. Po kurio laiko Betty pasijuto geriau ir grįžo į šeimos fermą Kentukyje, bet už namą buvo mokama Deppo pinigais dar keturis mėnesius – vadybininkai... pamiršo nutraukti sutartį.

Viską komplikuoja ne tik „senaties veiksnys“ – problemos kaupėsi 17 metų, bet ir asmeninis: TMG Johnny rekomendavo jo sesuo prodiuserė Christi Dembrowski (57). Ir visus tuos metus disponavo brolio sąskaita kaip sava – pavyzdžiui, sumokėjo už dukters vestuves bei prabangias šeimos atostogas. Taip ištirpo per septynis milijonus dolerių. Johnny neslepia, jog ir pats dėl to kaltas, – prisipažino, kad nieko neišmano apie finansinius bei teisinius reikalus ir visada pasitikėjo žmonėmis.

Amber Heard ir Johnny Deppas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ką padariau, kad to nusipelnyčiau?!

Holivudo žvaigždės ieškinys TMG siekia 25 milijonus JAV dolerių. Kitas teismo posėdis Los Andžele – rugpjūčio 15 dieną, bet tokių bylų nagrinėjimas trunka ilgiau nei garsenybių skyrybos. Ir – tiesą sakant – kas ten žino, ar galiausiai nepaaiškės, kad ir dabartiniu advokatu, be kita ko, buvusiu rusų oligarcho Olego Deripaskos interesų atstovu, aktorius pasitikėjo per daug?

Ši savybė jam ne kartą pridarė bėdų. Sakykim, kai jis dar tik ruošėsi vesti Amber, sesuo ir kiti artimieji kategoriškai stojo prieš sutuoktuves be vedybų sutarties. Kaip dabar visi žino, nieko gero iš šios dvejus metus trukusios santuokos neišėjo – Heard apkaltino Deppą smurtavus ir išsireikalavo septynis milijonus dolerių, kad atsiimtų kaltinimus. Pinigus Amber paaukojo labdarai, o Johnny liko sugadinta reputacija.

Deppas neslepia, kad skyrybos su jaunąja žmona jį beveik sužlugdė, – niekada neįsivaizdavo, jog kada nors galėtų pulti taip žemai. „Norėjosi eiti, kur akys veda, ir tiesiog nieko nebematyti. Nebegalėjau kęsti tokio skausmo kiekvieną dieną“,– prisipažino jis. Tais pačiais metais užgriuvo dar viena bėda – mirė motina Betty Sue, kurią jis dievino ir kurios... nekentė. „Ji galėjo būti tikra kalė“, – sakė Johnny žurnalistui. O per laidotuves prisipažino, kad, ko gero, niekada nebuvo sutikęs kito tokio nepaprasto žmogaus kaip ji.

Aktorius ir pats pradėjo rašyti memuarus, kuriuose išlieja savo išgyvenimus, be to, patraukė į turą su grupe „Hollywood Vampires“ – joje, be Deppo, dar muzikuoja roko monstrai Alice Cooperis bei Joe Perry. „Ryte išgerdavau degtinės ir pradėdavau rašyti, kol akis užplūsdavo ašaros ir nebegalėdavau matyti puslapio, – prisiminė jis. – Mėginau suprasti, ką padariau, kad to nusipelnyčiau. Juk stengiausi būti visiems geras, visiems padėti, būti teisingas. Tiesa – štai kas man svarbiausia.“

Johnny Deppas vaikų ligoninėje / Stop kadras

Rašymo terapija – vienas iš būdų įveikti sielos skausmą. Be to, galima tokius užrašus paversti autobiografija ir parduoti. Juk naujasis teisininkas nedirba nemokamai, niekas nežino, kada bus baigta byla „Johnny Deppas prieš TMG“ ir koks bus teismo sprendimas. Be Heard, kuri jau yra praeitis, jis dar turi įsipareigojimų buvusiai gyvenimo draugei Vanessai Paradis (45) ir vaikams.

Aktorius jau pardavė visą savo nekilnojamąjį turtą Los Andžele, nori atsikratyti šeimos ferma Kentukyje (po motinos mirties ten gyvena brolio šeima, bet Deppas sako nežadėjęs jos išlaikyti visą gyvenimą). Aišku, informacija, kad aktorius per gastroles Maskvoje gegužę pardavinėjo teisę susitikti su juo akis į akį, – rusų spaudos pramanas (buvo nurodytos net kainos: penkių minučių pasimatymas – tūkstantis JAV dolerių), bet rūpintis yra dėl ko.

Juolab jo filmografijoje šiandien nėra tokių gigantiškų projektų kaip „Karibų piratų“ saga, kuri uždirbo apie 300 milijonų JAV dolerių. Rudenį pasirodantis filmas „Fantastiniai gyvūnai. Grinevaldo nusikaltimai“, ankstesnės maginės fantastikos juostos „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ tęsinys, tikriausiai bus populiari, bet Deppo vaidmuo joje ne pagrindinis. Baigta filmuoti drama „Ričardas atsisveikina“ gal ir bus nebloga, bet jos gali nelydėti komercinė sėkmė – kaip nutiko ne vienam neblogam filmui, kuriame jis vaidino. Beje, Johnny turi sąskaitų su Harvey Weinsteinui dėl juostos „Negyvėlis“: režisierius Jimas Jarmushas atsisakė pakeisti savo egzistencinio vesterno pabaigą, tad visagalis prodiuseris pasistengė sužlugdyti filmo platinimą. Daug žadantis projektas – fantastinė siaubo juosta „Nematomas žmogus“, kuriama pagal Herberto Wellso romaną, tačiau jis dar tik anonsuojamas.

Aktoriaus kolegė ir draugė Penélope Cruz, kuri filmavosi su juo ketvirtojoje „Karibų piratų“ dalyje „Ant keistų bangų“, sako, kad Deppas galėtų vaidinti kapitoną Džeką Žvirblį net būdamas septyniasdešimties ar aštuoniasdešimties – bus toks pat žavus ir puikus. Tačiau, žvelgiant objektyviai, be visų Džeko aksesuarų ir firminių grimasų, Deppas atrodo gerokai pamuštas gyvenimo ir keistas. Ta pati Penélope prisimena, kaip aktorius ją ir Stellą McCartney privertė sutrikti, bandydamas išsitraukti dantį tiesiog Londono restorane (kompanija vakarieniavo kartu).

Johnny Deppas ir Penelope Cruz filme „Karibų Piratai: ant keistų bangų“ / Kadras iš filmo

Aktorius ypač išgyvena, kad apie jo finansines bėdas sužinojo sūnus Jackas (16), – mokykloje apie tai jam papasakojo klasiokai. Sutapimas ar ne, bet vaikinas netrukus rimtai susirgo. Apie tai beveik nepranešama, tik pasirodė informacija, kad Vanessa Paradis dėl sūnaus ligos nepasirodė dramos „Peilis ir širdis“ premjeroje.

Nežinia, kaip į tai reaguos tėtis, kartą jau išgyvenęs rimtos vaiko ligos siaubą: 2007-aisiais Lily- Rose, kuriai tuo metu buvo aštuoneri, prasidėjo infekcija, sutriko inkstų veikla. Tada aktorius metė darbą Londone, kur filmavosi miuzikle „Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas“, ir nesitraukė nuo dukters lovos. Bet tada jie su Vanessa buvo pora ir net ruošėsi vedyboms. Dabar – viskas kitaip, nors būtent Vanessa ir vaikai palaikė Johnny sunkiausiomis dienomis po skyrybų ir motinos mirties.

Skaitykite daugiau