Johnny Deppas: didysis romantikas, nesugebantis sukurti darnių santykių

Johnny Deppas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-04 17:15
Niekas taip nenusako buvusių santykių, kaip išsiskyrimas. Ir pagal šį kriterijų trumpa ir byranti Johnny Deppo santuoka su aktore Amber Heard buvo, ko gero, nelaimingiausias jo romanas.

O keturiolika metų su Vanessa Paradis – savo ruožtu – laimės ženklu pažymėti. Kaip paaiškėjo, mažoji prancūzė geležine ranka laikė Deppą nuo alkoholio, narkotikų ir kitų Holivudo ydų (regis, didžiąją bendro gyvenimo dalį jie praleido Pietų Prancūzijoje ne tik saugodami vaikus nuo fotografų dėmesio), pagimdė jam dukrą bei sūnų ir... stojo buvusio mylimojo pusėn, kai Heard apkaltino jį smurtavus. Negana to, būtent Paradis su vaikais Lily Rose ir Jacku – vieninteliai laukiami svečiai privačioje Deppo saloje Bahamose. Kiek ironiška: čia 2015 m. jis ir Amber susituokė, būtent čia pasislėpė nuo problemų ir skandalų, į kuriuos jį įtraukė toji pati moteris.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Šou pasaulis skilo į dvi grupes. Vieni tiki, kad Johnny mušė Amber, kiti palaiko Deppą ir vadina Heard manipuliatore, siekiančia atkąsti bent 20 mln. dolerių iš 400 mln. vertinamo vyro turto.

Kalifornijoje Johnny tyko paparacai ir radikaliosios feministės, pavertusios Heard kovos su vyrais simboliu. Kad ir kaip baigtųsi skyrybų procesas, kurio galo dar nematyti, jo reputacija jau dabar sužlugdyta. Johnny grupės „The Hollywood Vampires“ koncertai Europoje boikotuojami, o naujausias filmas „Alisa Stebuklų šalyje 2“ skandalingai nesėkmingas.

Pridėkite motinos Betty Sue Palmer mirtį (Amber padavė skyrybų prašymą praėjus kelioms dienoms po laidotuvių), sprendimą parduoti moderniosios dailės paveikslų kolekciją, prie kurios jis buvo itin prisirišęs, ir faktą, kad pastarosiomis savaitėmis Deppo istorija uždirbo milijonus ne vienam žurnalui, ir bus aišku, kodėl aktorius nori pasislėpti.

Anksčiau ar vėliau iškišti galvą iš slėptuvės teks, nors aktoriaus agentai teigia, kad artimiausiu metu jis neketina grįžti į Los Andželą. Ir reikia tikėtis, kad Vanessa ir vaikai jam padės. Vargu, ar sena meilė vėl plykstelės: Johnny problemos dėl kvaišalų atsirado aiškiai ne vakar, o Vanessa nusipelno daugiau, nei rūpintis ne pirmo šviežumo vyriškio, kurį istorija su Heard dar labiau aplaužė, reabilitacija. Ji jau ir taip padarė, ką galėjo, parašiusi laišką, kuriame teigė, kad Johnny negalėjo suduoti moteriai. „Johnny Deppas – mano vaikų tėvas. Jis jautrus, mylintis ir mylimas žmogus. Iš visos širdies tikiu, kad tie pareiškimai – netiesa. Per visus metus, kai jį pažįstu, nė karto nesusidūriau su jokiu fiziniu smurtu. Toks elgesys visiškai nebūdingas vyrui, su kuriuo praleidau keturiolika puikių metų“, – tai citata iš jo.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Tokią pat žinutę apie mieliausią ir geriausią tėtį instagrame paskelbė ir aktoriaus dukra Lily Rose, kurią Johnny visada palaikė. Tai svarbu: kalbame apie merginos lytinę orientaciją, kurią ji pati pavadino permaininga. O Johnny paprastai pasakė, kad didžiuojasi ir visada didžiuosis dukra.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Pirmoji žmona ir visos kitos

Dar viena svarbi Deppo komandos karė – jo pirmoji žmona Lori Anne Alliso Ji tiesiai šviesiai išvadino Heard melage ir pareiškė, kad per visus jų draugystės ir santuokos metus Johnny nė balso nepakėlė. Jis – labai tylus ir ramus žmogus, labai švelnus net gyvūnams.

„Gyvendami kartu mes laikėme šunis. Ir jis elgėsi su jais geriau nei dauguma žmonių – su vaikais“, – pasakoja Lori. O juk tada jie buvo labai jauni, vos dvidešimties!

Santuoka, apie kurią šiandien ne visi ir prisimena, gyvavo 1983–1985 m. (Amber tuomet dar nė nebuvo gimusi). Lori – grimuotoja ir Johnny tuometinės grupės „The Kids“ muzikanto sesuo. Nė vienas iš kompanijos neturėjo nei pinigų, nei ryšių, dauguma (tarp jų ir Deppas) metė mokslus, repetavo garažuose, darėsi tatuiruotes. O norėdamas išlaikyti šeimą Johnny net tapo rašiklių prekybos agentu.

Aplinkybės išties palankios agresijai prasiveržti. Bet, Lori liudijimu, būtent agresijos tarp jų ir nebuvo! Jie kartu paliko gimtąjį Kentukį ir patraukė į Kaliforniją daryti karjeros šou pasaulyje. Holivude Deppas gavo gerą patarimą mesti muziką ir ieškoti sėkmės filmavimo aikštelėje. Netrukus jis debiutavo siaubo klasikoje „Košmaras Guobų gatvėje“. Allison, dėl klausos problemų atsisakiusi idėjos tapti garso įrašų inžiniere, išgarsėjo kaip kino grimuotoja ir plaukų stilistė.

Skeptikai galėtų klausti, kodėl subyrėjo tokia ideali santuoka? Bet Allison jos tokia nevadina: abu jie buvo labai jauni ir labiau siekė karjeros nei šeimyninės laimės. Žmonės per tris dešimtmečius irgi gali pasikeisti. Vis dėlto bent jau Allison laikais Deppas nebuvo mušeika. O ir draugiškus ryšius jie palaiko iki šių dienų – būtent ji palaikė Johnny po mamos mirties.

O ką pasakytų Sherilyn?..

...arba Juliette, Ellen, Tatjana, Winona, Kate? Arba – tiksliau: Sherilyn Fenn, Juliette Lewis, Ellen Barkin, Tatjana Patitz, Winona Ryder ar Kate Moss? Visos šios daugiau ar mažiau garsios moterys buvo ir Deppo širdies draugės ar net sužadėtinės. Tiesa, joks romanas netruko itin ilgai, tačiau meilės nuotykiai buvo ypatingi ir paliko pėdsaką kiekvieno iš įsimylėjėlių gyvenime. Tiesą sakant, visos moterys Deppą mylėjo. Ir nepamiršo.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Jei tikėtume paties Deppo žodžiais iš seno interviu, jis – irgi romantikas, tikintis didele meile. Nors tikriausiai yra išlygų: aktorius sako, kad vienas mėgstamiausių jo filmų – „Vėtrų kalnas“. Tai – mistikos ir tragiškų jausmų kupina istorija pagal anglų rašytojos Emily Bronte romaną, o populiarioji psichologija teigia, kad šią knygą ir filmą ypač mėgsta narcizai ir ne itin stabilios psichikos žmonės. Betgi koks aktorius nesisupa jausmų sūpuoklėse ir gali pasigirdi stabilia psichika?! Dar mažiau kūrėjų nugyvena ilgai ir laimingai su vienintele sutuoktine prie šono.

Deppo moterų sąrašas irgi netrumpas. Su Sherilyn Fenn jis susitiko filmuodamasis studentiškame trumpametražiame filme „Dummies“. Bendraamžė iš Detroito taip patiko Johnny, kad, dirbdamas juostoje „Būrys“, jis užrašė mylimosios vardą ant savo šalmo. Karšta meilė truko trejus metus. Aistrų būta. Bet skundų dėl smurto – ne.

Johnny, regis, išvis negalėjo dirbti ir neįsimylėti. Romanas su „Purvinų šokių“ žvaigžde Jennifer Grey (devintajame dešimtmetyje šis filmas buvo tas pats, kas vampyrų saga 2008-aisiais), trumpa meilės istorija su kolege Juliette Lewis (jie kartu vaidino juostoje „Kas graužia Gilbertą Greipą“): sakoma, Deppo glėbyje Lewis ieškojo paguodos po nutrūkusių sužadėtuvių ne su kuo nors kitu, o su pačiu Bradu Pittu. Vėliau jau pačiam Deppui reikėjo paguodos: jis prašė garsios vokiečių manekenės ir aktorės Tatjanos Patitz rankos (aukštaūgė mėlynakė blondinė, turinti savo vilą Malibu, buvo viena iš devintojo dešimtmečio supermodelių), bet išgirdo: ne. Dar buvo kolegė Ellen Barkin, vyresnė už jį devyneriais metais. Ir, aišku, Winona Ryder, su kuria jie kartu vaidino filmuose „Vabalų sultys“ ir „Edvardas Žirkliarankis“.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Žiūrint iš šalies ir iš perspektyvos šis romanas žadėjo itin daug. Deppas jau buvo perėjęs sunkiausią karjeros etapą, kai po sėkmingo debiuto seriale „21 Jump Street“ jam ilgai buvo siūlomi vienodo tipo vaidmenys. Be to, nufilmuotos dvi juostos su Timu Burtonu – ir vienam, ir kitam bendradarbiavimas buvo itin naudingas. Taigi, karjeros alkis, varęs aktorių pirmyn tiek metų, lyg turėjo apslopti. Tačiau paaiškėjo, kad jaunoji sužadėtinė (Ryder buvo aštuoniolika, Johnny – dvidešimt šešeri) turi dar daugiau manijų ir fobijų nei pats Deppas (visi žino, kad jis bijo vorų, klounų ir vaiduoklių).

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Du nervų kamuoliai po vienu stogu gyventi negalėjo. Po ketverių metų sužadėtuvės nutrūko ir Deppui teko keisti garsiąją tatuiruotę: „Winona Forever“ („Winona amžinai“) virto „Wino Forever“. Ryder sakė, kad skyrybos sudaužė jos širdį (ir galbūt prisidėjo prie problemų dėl narkotikų ir vagysčių iš parduotuvių), tačiau naujuose interviu kategoriškai neigia, jog buvęs mylimasis ją skriaudęs. Sudaužyta širdis nesiskaito.

Labiausiai smurtaujančio Deppo įvaizdį turbūt atitiktų jo 1994–1998 m. romanas su Kate Moss. Poros žygiai „Portobello“ viešbutyje Londone, kur Johnny maudė Kate apvalioje Viktorijos laikų vonioje, pripiltoje šampano, ar Niujorko „The Mark“, kurio numerį saldžioji porelė nusiaubė… mušdamasi tarpusavyje, išties galėtų būti įtraukti į Holivudo skandalų enciklopediją. Tačiau praėjus keturiolikai metų po skyrybų netikėtai atvirame interviu „Vanity Fair“ Moss pasakojo, kad Deppas buvo vienintelis žmogus, kuris kada nors ja rūpinosi. Ir nemušė.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Kas sugadino Johnny Deppą?

Ar reikia sakyti, kad Vanessa Paradis irgi niekada nekalbėjo apie Deppą blogai (nors – teisybės dėlei – ir nemėgino jo susigrąžinti). Netikėtos jųdviejų skyrybos 2012 m. buvo nepaprastai tykios – tarsi santykiai būtų tiesiog nudžiūvę kaip nepalietas krūmas. Žvelgiant atgal, galbūt ir galima nuspėti, kad porai ne viskas buvo gerai: juk nors ir ne kartą sklandė gandų apie jų vestuves, santykių jie taip ir neįteisino. Sakoma, kad tai buvęs Paradis sprendimas.

Naivu ir nesąžininga būtų sakyti, kad Amber Heard, debiutantė iš Teksaso ir daugiau kaip dvidešimčia metų jaunesnė už patyrusį Holivudo vilką, galėjo jį išvesti iš kelio. Tačiau Deppo problemos prasidėjo būtent po to, kai jis su Heard nusifilmavo „Romo dienoraštyje“ – vieša paslaptis, kad alkoholis filmavimo aikštelėje liejosi laisvai. O juk po bičiulio aktoriaus Riverio Phoenixo mirties (jis mirė 2004 m. ant Deppui priklausiusio klubo „The Viper Room“ slenksčio perdozavęs narkotikų) Johnny buvo visiškai metęs alkoholį ir net apribojęs cigaretes. („Pirmoji po priešpiečių, antroji – po pietų, trečioji – kada noriu, – aiškino jis. – O štai savo mėgstamiausio gėrimo nebegeriu, tik uostau kaip odekoloną.“)

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Vanessos laikais atrodė, kad Johnny suvaldė savo demonus. Jis ne kartą pabrėžė, kad tai – jo moters nuopelnas. „Būna, kad mane apima baisus įsiūtis. Esu labai karšto charakterio. Vanessa mane bara, bet ir padeda atgauti pusiausvyrą, priverčia grįžti į realybę. Laimei, metams bėgant žmonės darosi vis santūresni. O vaikų gimimas tapo man didele paskata ir gyvenimo tikslu“, – tai citata iš seno Deppo interviu. Bet galiausiai paaiškėjo, kad tvirtasis Deppo ir Paradis ryšys – ne toks jau tvirtas...

Visą tiesą dėl smurto nustatys teismas, nes kol kas faktinių įrodymų nėra. Heard tvirtina, kad skyrybų išvakarėse Deppas metė į ją „iPhone“, o kaimynai aiškina tą pačią dieną matę ją be mėlynių. Paaiškėjo, kad prieš septynerius metus pati Amber buvo areštuota už smurtą prieš savo merginą Tasyą Van Ree (Heard – biseksualė). Tiesa, vėliau Tasya patikino, kad jokio įvykio nebuvo, o arešto orderį išrašęs policininkas – homofobas (tikriau – homofobė). Įsižeidusi pareigūnė nenutylėjo ir pareiškė savo akimis mačiusi smurto aktą ir atlikusi pareigą. Dar viena Heard draugė, Tillet Wright, prisipažino ne kartą mačiusi smūgių žymes, mėlynes, ištinusią lūpą ir praskeltą bičiulės galvą. „Kokių dar įrodymų turi pateikti moteris, norinti apginti save?! Ji turi fotografijų, turi liudytojų ir teismo sprendimą. Mane siutina įprotis visada viskuo kaltinti auką“, – emocingai teigia ji tviteryje.

Gink Dieve kaltinti auką. Ir nedemonstruoti moteriško solidarumo. Tačiau prieš Johnny kol kas yra tik Heard žodis ir – niekas nežino, kiek tikros – nuotraukos. Už – buvusių jo moterų ir dukters laiškai, asmens sargybinio ir kai kurių bičiulių pareiškimai. Amber skundžiasi, kad visus santuokos mėnesius bijojusi dėl savo gyvybės. Bet, regis, ji pamiršo savo pačios senus pasakojimus, kaip, prireikus, mokanti apsiginti. Juk ji augo Teksase, o bet kuris save gerbiantis šios valstijos gyventojas išmoko savo dukrą pasirūpinti savimi. Ir ji visada gyrėsi užaugusi su ginklu rankose, turinti revolverį „357 Magnum“ ir esanti puiki šaulė.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Žodžiu, didžiausia auka turbūt bus teisėjas, kuriam šitoje prieštaringų teiginių krūvoje reikės pamėginti atrasti tiesą: regis, nešvarūs baltiniai dar tik pradėti skalbti. O didžiausi laimėtojai – advokatai, mėginantys padėti vis dar sutuoktiniams sureguliuoti bent jau finansinius nesutarimus: Johnny ir Amber nepasirašė vedybų sutarties. Jei ką, jis rizikuoja netekti ir savo prieglobsčio, Little Hall᾽s Pond Cay salos, kurioje kažkada planavo gyventi su Vanessa ir vaikais, o pernai mylėti Amber. Johnny vadina ją tiesiog Tolimąja, tačiau teismo sprendimas gali ją gerokai priartinti.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Reklama