Jogos meistrė Salomėja Marčiukonytė pamokas veda internetu – prisitaikė prie milžiniško žmonių gyvenimo tempo

Salomėja Marčiukonytė
Salomėja Marčiukonytė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-08 11:57
AA

„Visi mes turime vienodą kiekį laiko ir tikrai kiekvienas galime bent valandą per dieną skirti sau. Svarbu to nepamiršti ir tinkamai susidėlioti prioritetus“, – sako Salomėja Marčiukonytė, sutikusi papasakoti apie savo naują projektą „yogaonline.lt“. Mintis apie jogos pratybas internetu kvalifikuotai jogos mokytojai gimė stebint šiandieninio žmogaus gyvenimo tempą.

„Didžiausias jogos internetu privalumas tas, kad nereikia prisirišti prie laiko ir vietos“, – sako pašnekovė ir džiaugiasi, jog pasaulyje populiari praktika dabar jau taikoma ir Lietuvoje.

„Joga yra raktas į savęs suvokimą. O tai ir yra gyvenimo esmė“, – šypsosi S. Marčiukonytė.

Jogą praktikuojate jau devynerius metus. Ar iš pat pradžių žinojote, kad imsitės mokyti?

Net neturėjau tokios minties. Ir net nesvajojau, kad joga taip stipriai įsilies į mano gyvenimą. Jogą praktikavau tik dėl savęs. Man tai patiko, nes labai aiškiai jaučiau, kaip skaidrėja mano mintys, kaip kaskart vis kokybiškiau galiu atsipalaiduoti, kaip tvirtėja kūnas. Bet niekada nepagalvojau, kad joga virs mano gyvenimo būdu.

Pajutusi tą efektyvų poveikį sugalvojote apie tai papasakoti kitiems?

Pamokas jau vedžiau Jogos centre. Ir man norėjosi, kad kuo daugiau žmonių išbandytų jogą. Daugeliui lokacija buvo nepatogi, netinkamas laikas ir t.t. Dėl to gimė mintis imtis yogaonline.lt projekto ir vesti pratybas internetu. Kad žmonės, kurie bent akimirkai susimąstė, jog būtų įdomu išbandyti, gautų tokią galimybę. Jeigu norite nuraminti mintis ir pailsinti kūną – joga yra būtent tai.

Salomėja Marčiukonytė

Šiandien gausu jogos mokytojų, jogos rūšių. Kartais atrodo, kad tai – tiesiog mada. O gal žmonės ieško atsakymų į egzistencinius klausimus?

Dalyvaudama jogos seminaruose ir stovyklose pastebiu su tendencija, jog vis daugiau žmonių domisi joga. Manau, kad žmonės pradeda sąmoningėti ir tai nepanašu į madą. Kita vertus, jei vaikymasis madų žmogų atveda prie jogos – ploju atsistojusi, nes jis žengia žingsnį į sveikesnį gyvenimą.

Kas jums pačiai yra joga?

Šiandien joga man yra gyvenimo būdas. Ir jei nors vieną dieną nepavyksta tam skirti laiko – ta diena tampa kažkokia keista. Praktikuojant jogą, išmokstame valdyti protą, sąmoningai priimti viską, ką darome, kaip mąstome ir kaip elgiamės. Tiesiog išmokstame priimti save. O tai ir yra gyvenimo esmė.

Kiek realiai reikia laiko, kad „užsikrėstum“ joga?

Jogą jaukinausi iš lėto – vis atsirasdavo svarbesnių reikalų nei tiesiog laikas sau. Turbūt kiekvienas tai patiriame. Tačiau rezultate pats gyvenimas priverčia sustoti ir tik tuomet susimąstome: kas iš to, kad gyvename milžinišku tempu? Pradėjau ieškoti atsakymų ir radau juos gilindamasi į jogos filosofiją. Todėl šiandien labai gerai suprantu, kaip svarbu rasti laiko sau. Ir netiesa, kad tai neįmanoma! Nes laiko visi mes turime vienodai. Svarbiausia susidėlioti prioritetus ir neužmiršti savęs.

Daug jogos praktikų pataria, jog svarbu susirasti gerą mokytoją. Kokiomis pagrindinėmis savybėmis turėtų pasižymėti jogos mokytojas?

Nenorėčiau dabar imti idealizuoti, todėl atsakysiu remdamasi savo patirtimi. Aš į kiekvieną pamoką įdedu visą širdį. Ir žmonės tai jaučia. Manau, kad tai ir yra svarbiausia. Joga nėra vien fiziniai pratimai, kuriuos teisingai atlikti gelbsti kūno tvirtumas, lakstumas. Man visada svarbu, kad žmogus atsipalaiduotų, pailsintų galvą, kad gautų tą dvasinę naudą. Stengiuosi, kad manęs klausantys tai suprastų ir pajustų.

Salomėja Marčiukonytė

Sakote, kad yogaonline.lt praktikoms pakanka interneto ir kilimėlio. Kaip vyksta pamoka internetu?

Visos mano pamokos prasideda ir baigiasi mantra. Iš pradžių žmogui tai gali atrodyti nepriimtina, tačiau kiekvienas mantros žodis skleidžia labai stiprias vibracijas ir anksčiau ar vėliau tai paliečia žmogų. Tuomet pristatau pamokos struktūrą ir galiausiai, labai lėtai ir aiškiai, pademonstruoju pratimus, kad esančiam kitapus kompiuterio būtų iki galo aišku, kaip juos atlikti. Visada akcentuoju, jog žmonės nepersitemptų ir atliktų pratimus tik tiek, kiek leidžia jų kūnas.

Per pradedančiųjų kursą išmokoma visų pagrindinių jogos asanų. Didžiausias jogos internetu privalumas tas, kad nereikia prisirišti prie laiko ir vietos. Prie yogaonline.lt galima jungtis neišeinant iš namų, užsibuvus darbe ar net atostogaujant bet kurioje pasaulio vietoje.

Joga internetu pasaulyje yra labai populiari ir niekam net nekyla klausimas, kaip vyksta pamokos. Tokiose valstybėse kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Didžioji Britanija, kur žmonės miega po keturias valandas, užsiėmimai internetu yra įprasta praktika. Lietuvoje gyvenimo tempas taip pat greitėja. Mano pačios gyvenimo tempas yra pakankamai didelis. Ir ta patogi kasdienė galimybė ryte ar vakare skirti laiko sau man atrodo geniali.

Kokie žmonės į jus kreipiasi? Ar tiesa, kad joga yra labiau moteriškas užsiėmimas?

Tikrai ne! Joga apskritai buvo sugalvota vyrams – tūkstančius metų ji buvo šventikų vyrų tradicija. Moteris yra energetiškai stipresnė už vyrą, turi išvystytą intuiciją, todėl ji greičiau jogoje atranda dvasinį pasitenkinimą. Ir aš labai džiaugiuosi, jog šiuo metu mano pamokas lanko vienodas skaičius vyrų ir moterų. Joga yra raktas į savęs suvokimą. To reikia vienodai visiems – tiek vyrui, tiek moteriai.

Jūsų idėja leidžia jungtis prie projekto iš įvairių pasaulio šalių, bet jogos pamokas vedate lietuviškai. Ar svarstėte apie pamokas užsienio kalba?

Šitą projektą norėčiau išvystyti iki begalybės (šypsosi). Todėl esu pagalvojusi ir apie tai. Ir tikrai nematau kliūčių. Kai tik atsiras toks poreikis, sveikinsime saulę ir anglų kalba.

Ko palinkėtumėte jogos naujokui, besirengiančiam išbandyti šias pratybas?

Jau pirmai pamokai kviečiu „apsiginkluoti“ žingeidumu ir noru pažinti save. To ir pakaks. Ir kiekvieną noriu padrąsinti – suraskite tą valandą laiko sau, susidraugaukite su savimi, mylėkite save. Nes kiekvienas mes esame stebuklingas. Linkiu suprasti, kokia vertybė yra žmogaus gyvenimas. 

Jogos meistrė Salomėja Marčiukonytė pamokas veda internetu (11 nuotr.)
+5