JK įvedė sankcijas Putino meilužei Alinai Kabajevai ir buvusiai žmonai Liudmilai

Vladimiras Putinas, Liudmila Očeretnaja ir Alina Kabajeva / Scanpix nuotr.
BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Jungtinė Karalystė penktadienį paskelbė sankcijas 12-ai asmenų iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimos aplinkos, kurie kaltinami korupciniu būdu įgyto turto slėpimu mainais į įtakingus valstybinius postus.

Tarp šių asmenų yra buvusi Rusijos prezidento žmona Liudmila Očeretnaja ir buvusi gimnastikos olimpinė čempionė Alina Kabajeva, kuri, pasak britų vyriausybės, „palaiko artimus asmeninius santykius su V.Putinu“. Į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą buvo įtraukta ir A.Kabajevos senelė Ana Zaceplina.

Skelbti sankcijas A.Kabajevai pasiūlė Europos Sąjunga, remiantis dokumentu, su kuriuo praėjusią savaitę susipažino naujienų agentūra AFP. Vakarų šalių vyriausybių teigimu, buvusi sportininkė yra mažiausiai trijų prezidento vaikų motina.

Tačiau JAV vyriausybė, nenorėdama pabloginti ir taip priešiškus santykius su V.Putinu, susilaikė nuo sankcijų A.Kabajevai skelbimo, praėjusį mėnesį pranešė leidinys „The Wall Street Journal“.

Vladimiras Putinas su žmona Liudmila 2013 m. / „Scanpix“ nuotr.

„Iškeliame į viešumą ir imamės priemonių prieš šešėlinį tinklą, užtikrinantį Putinui prabangų gyvenimą, ir veržiame kilpą jo artimai aplinkai“, – išplatintame pareiškime nurodė britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

„Kol Ukraina nugalės, taikysime sankcijas visiems, kurie prisideda prie Putino agresijos“, – pridūrė ji.  

Pasak britų vyriausybės, kukli Kremliaus šeimininko pareiginė alga ir oficialiai deklaruojamas turtas kertasi su pranešimais, kuriuose jis siejamas su prabangia jachta ir Juodosios jūros pakrantėje esančiu kompleksu, vadinamu „Putino rūmais“.

Tikruosius jo turtus slepia šeimos narių, vaikystės draugų ir atrinktų Rusijos elito atstovų, kurie buvo paskirti į įtakingus postus mainais už neblėstančią ištikimybę, tinklas, sako Londonas.

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva / Scanpix nuotr.

„Tai žmonės, kurie sąmoningai slepiasi šešėlyje, padėdami Putinui nuslėpti savo turtus“, – su anonimiškumo sąlyga žurnalistams sakė vienas JK pareigūnas.

A.Kabajeva pirmininkauja rusų holdingui „Nacionalnaja Medija Gruppa“. Anksčiau sankcijų sulaukęs bankas „Rossija“ valdo trečdalį šios grupės akcijų ir yra „akivaizdus kanalas“ V.Putino pinigams, nurodė pareigūnas.

Tarp nubaustųjų JK sankcijomis taip pat yra Igoris Putinas, Rusijos lyderio pusbrolis, ir Romanas Putinas, jo antros eilės sūnėnas.

Tarp asmenų, kuriems penktadienį buvo paskelbtos sankcijos, yra keli V.Putino giminaičiai ir „artimas draugas“ Aleksandras Plechovas, kontroliuojantis korporaciją „Vital Development Corp“.

„Nustatėme dešimčių milijardų vertės turtą“, siejamą su V.Putino artima aplinka, nurodė britų pareigūnas.

JK skelbia, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną jau įvedė sankcijas daugiau kaip tūkstančiui fizinių asmenų ir 100 juridinių asmenų. Į sankcionuojamų asmenų sąrašą patekusių rusų oligarchų turtas vertinamas daugiau kaip 140 mlrd. JAV dolerių.

Pasak minėto pareigūno, Londonas dabar yra nubaudęs „beveik visus asmenis ir subjektus, kurie buvo įvertinti kaip jam [V.Putinui] artimiausi, tačiau, be abejo, tęsime darbą“.

„Juodasis sąrašas tikrai dar nebaigtas“, – pridūrė jis.

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (14 nuotr.)
+8
Skaitykite daugiau