Jennifer Aniston apie patirtą H. Weinsteino spaudimą: vertė vilkėti buvusios žmonos kurtais drabužiais

Jennifer Aniston / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorė Jennifer Aniston „The morning show“ prisipažino, kad seksualiniu moterų išnaudojimu apkaltintas ir nuteistas Harvey Weinsteinas bandė „spausti“ ir ją. Tiesa, serialo „Draugai“ aktorę jis vertė reklamuoti jo buvusios žmonos prekinį drabužių ženklą.

„Apple Tv+“ dramoje apie Harvey Weinsteino nusikaltimus ir visą #metoo istoriją nusifilmavo ir kalbėjo ne tik J. Aniston, bet ir R. Witherspoon bei Steve‘as Carellas. Televizijos šou buvo sumanytas dar prieš Weinsteino žlugimą 2017 metais, tačiau vėliau jo scenarijus buvo kiek pakoreguotas atsižvelgiant į tai, kas vyksta visame pasaulyje.

J. Aniston su Weinsteinu dirbo 2005 metais. Dabar garsi aktorė prisimena, kaip Holivudo ryklys bandė ją priversti vilkėti „Marchesa“ drabužių linijos suknele. Būtent šis prekinis ženklas priklausė britų dizainerei Georginai Chapman, kuri tuomet buvo H. Weinsteino žmona.

Jennifer Aniston / Asmeninio albumo nuotr.

„Pamenu, kaip jis man liepė vilktis drabužį, kurio aš visai nenorėjau. Griežtai atsisakiau. Tai buvo visas priekabiavimas“, – kalbėjo J. Aniston. Tiesa, moteris sakė, kad H. Weinsteinas nevengė naudotis savo įtaka ir dažnai bandė „spausti“ kitas aktores priimant vieną ar kitą sprendimą.

Primename, kad „The Weinstein Company“ bankrutavo prabėgus penkiems mėnesiams nuo skandalo, kai Harvey seksualiniu smurtu apkaltino šimtai moterų, pradžios. Vos tik „The New York Times“ ir „The New Yorker“ atskleidė dešimtmečius trukusią H.Weinsteino tironiją, kino magnato jaunesnysis brolis Bobas Weinsteinas bandė gelbėti įmonę, parduodamas filmo „Meškiukas Padingtonas 2“ („Paddington 2“) teises „Warner Bros“. Gauti pinigai tik laimėjo įmonei truputį laiko.

Didėjant judėjimo „Time`s Up“ spaudimui patraukti prodiuserį atsakomybėn, jis pats nusprendė pasiduoti policijai. Tiesa, iki šiol kaltinimų Harvey nepripažįsta ir visus jam mestus kaltinimus neigia.

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.

Harvey weinsteino skandalo laiko juosta

 • Spalio 5 d. pasirodo pirmas „The New York Times“ straipsnis, kuriame dešimtys moterų pateikia kaltinimus prodiuseriui seksualiniu priekabiavimu. Tarp prabilusių nukentėjusiųjų – aktorės Ashley Judd ir Rose McGowan.
 • Spalio 7 d. skęstantį laivą palieka H.Weinsteino advokatė Lisa Bloom.
 • Spalio 8 d. valdybos posėdžio metu nusprendžiama išmesti Harvey iš jo paties įmonės „The Weinstein Company“.
 • Spalio 10 d. „The New Yorker“ išspausdina 13 kitų nukentėjusių moterų pasakojimus. 3 iš jų kaltina H.Weinsteiną išprievartavimu.
 • Spalio 10 d. Barackas Obama, Benedictas Cumberbatchas ir Leonardo DiCaprio viešai pasmerkia H.Weinsteiną. Tą pačią dieną iš H.Weinsteino namų išsikrausto jo žmona Georgina Chapman ir jųdviejų vaikai.
 • Spalio 11 d. britų kino asociacija BAFTA įšaldo H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 14 d. JAV Kino meno ir mokslo akademija, organizuojanti „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją, pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
 • Spalio 18 d. Harvardo universitetas praneša atsiimantis Du Bois medalį.
 • Spalio 19 d. Britų kino institutas panaikino H.Weinsteino narystę.
 • Spalio 30 d. Vis daugiau aktorių pareiškia prodiuseriui kaltinimus išprievartavimu. Amerikos prodiuserių gildija nutraukia H.Weinsteino narystę visam gyvenimui.
 • Lapkričio 6 d. Televizijos akademija pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
 • Lapkričio 27 d. Aktorė Kadian Noble padavė H.Weinsteiną į teismą dėl prekybos žmonėmis.
 • Gruodžio 14 d. Prabyla aktorė Salma Hayek. Filmo „Frida“ žvaigždė leidinyje „The New York Times“ išspausdino straipsnį, kuriame detaliai aprašė laikotarpį, kai H.Weinsteinas ją persekiojo ir reikalavo seksualinių paslaugų.
 • Vasario 2 d. BAFTA amžiams pašalina iš savo gretų H.Weinsteiną.
 • Vasario viduryje subliuško „The Weinstein Company“ akcininkų planai parduoti įmonę.
 • Kovo 19 d. „The Weinstein Company“ pradeda bankroto procesą.

 

Skaitykite daugiau