Jei smalsu: idealus poros amžiaus skirtumas, anot mokslininkų

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Santykių ateitis priklauso ne (tik) nuo poros amžiaus, bet ir nuo gausybės kitų dalykų, tačiau Atlantoje esančio Emory universiteto mokslininkai teigia, kad yra idealus amžiaus skirtumas, kuris padidina šansus, jog santykiai truks ilgai.

Minėto tyrimo metu buvo apžvelgta trijų tūkst. žmonių duomenys. Tyrėjai teigia, kad kuo didesnis amžiaus skirtumas tarp poros narių, tuo didesnė skyrybų rizika. Anokia čia naujiena, pasakytumėte, tačiau mokslininkai įvardijo ir idealų amžiaus skirtumą – tai vieneri metai. Esą bendraamžėms poroms rizika išsiskirti yra vos trys procentai.

Mokslininkų išvados: labai skirtingo amžiaus žmonės turi skirtingus tikslus ir siekius gyvenime, labai skiriasi jų patirtys, o bėgant laikui jie išgyvena pernelyg skirtingus tarpsnius, kad galėtų būti kartu nekonfliktuodami. Tiesiog jie vienas kito nesupranta.

Poros, kurių amžiaus skirtumas – penkeri metai, esą turi aštuoniolika proc. didesnę tikimybę išsiskirti nei bendraamžės poros. Jei amžiaus skirtumas – dešimt metų, rizika išsiskirti padidėja 39 procentais. Na o poroms, kurias skiria du dešimtmečiai, mokslininkai išvis nieko gera nežada: rizika išsiskirti, palyginti su bendraamžių poromis, padidėja 95 proc.

Net jei esate iš tų porų, kurias skiria nemažai metų, nusiminti neverta. Juk tai tik trijų tūkstančių žmonių, gyvenančių JAV, duomenys. Tų porų išsiskyrimo priežastys yra skirtingos; esant didelei meilei, galima įveikti daug kliūčių. Čia ir yra esmė – reikia noro ir pastangų toms kliūtims įveikti.

Išsiskiriama ne dėl – konkrečiai – amžiaus, o dėl skirtingų interesų, neištikimybės, nesutarimo dėl vaikų ir kitų proziškesnių dalykų. Tiesiog amžiaus skirtumas šias problemas gali paaštrinti.

Skaitykite daugiau