Jei nusprendėte maitintis sveikai: kokių klaidų nedaryti

Moteris valgo / Vida Press nuotr.
Moteris valgo / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-27 11:10
AA

Nesvarbu, sveikatos ar lieknėjimo sumetimais nusprendėte pradėti maitintis sveikai, o gal tiesiog blogai jaučiatės po švenčių maratono, taisyklės lieka tos pačios: mažiau paisyti, kokį naują mitybos būdą renkasi Holivudo žvaigždės, ir nesielgti drastiškai. Antraip tai virs n-tuoju nesėkmingu bandymu pakeisti mitybą. Aptarkime, kokių klaidų nedaryti, kad šis kartas būtų sėkmingas.

Kadangi pasikeisti yra sunku, ir dažniausiai atkrentama pačioje pradžioje, pradėkite pamažu. Darykite ne viską iškart, o etapais. Tiek, kad jaustumėtės komfortabiliai.

Neatsisakykite produktų ar jų grupių

Tai labai dažna klaida. Jei tai ne maisto eliminavimo dieta (siekiant išsiaiškinti, kam esate alergiški ar kokio maisto organizmas netoleruoja), neturėtumėte visiškai atsisakyti jokių produktų.

Jei iš tiesų jūs nesate alergiški šiems produktams, nėra prasmės jų visiškai išbraukti iš raciono.

Tarkime, yra žmonių, netoleruojančių glitimo ar laktozės, bet jų nėra tiek daug, kad visi turėtų pulti atsisakyti duonos, pieno produktų ir t. t. Ypač jei iki šiol dažnai jų vartojo. Nes jei iš tiesų jūs nesate alergiški šiems produktams, nėra prasmės jų visiškai išbraukti iš raciono. Kaip ir kalbant apie kitus produktus. Be to, galite negauti naudingų medžiagų. Tarkime, ne visiems tinka staiga tapti vegetarais. Jei mitybos racionas nebus subalansuotas, nei būsite sveiki, nei atsikratysite tų kelių nepageidaujamų kilogramų.

Jei staiga imsite ir sau neleisite valgyti to ar ano, jums tiesiog sapnuosis tai ir atrodys, kad nieko skaniau pasaulyje nėra. Ir vieną dieną pripulsite prie to maisto kaip skėriai.

Dietiniai produktai / Fotolia nuotr.

Neignoruokite alkio signalų

Jei pradėjote valgyti daugiau daržovių ir vaisių, natūralu, kad išalkstate greičiau nei po kepsnio ar makaronų. Tad jei praėjus dviem valandoms po suvalgytų salotų atrodo, kad skrandis tuštutėlis, labai gali būti, kad jis toks ir yra. Įsiklausykite į organizmą – valgykite, kai jaučiatės alkani, ir nustokite valgyti, vos pasijaučiate sotūs.

Porcijos sąvoka, kaip ir laiko sąvoka, gali būti reliatyvi: tai, kas tiks vienam, netiks kitam. Ir jeigu nuolat jaučiatės neprivalgę, vadinasi, reikia keisti mitybos racioną – įtraukti sotesnio, daugiau baltymų ir ląstelienos turinčio maisto, arba valgyti didesnę porciją.

Taigi galvokite, ne kokią konkrečiai porciją suvalgyti, o kiek ir kada valgyti, kad jaustumėtės sotūs.

Dietiniai produktai / Fotolia nuotr.

Nekeiskite mitybos kardinaliai

Žmonės, nusprendę maitintis sveikai (ir ypač jei nori sulieknėti), nusprendžia pakeisti mitybą kardinaliai ir iškart. Tačiau to visiškai nereikia – pakanka eiti mažais žingsniais, į mitybą įtraukti naujų produktų, o ne itin sveikų vartoti mažiau. Nereikia sukelti šoko organizmui.

Teigiamų ilgalaikių pasekmių sveikatai ir figūrai galite sulaukti tik tuomet, kai sveika mityba tampa gyvenimo būdu, o ne laikinu pažaidimu. Tad jei savarankiškai keičiate savo mitybą, visuomet pagalvokite, ar ji yra tokia, kokią galėsite išlaikyti visą gyvenimą? Jei per sudėtinga, neskanu ar jaučiatės alkani, darykite išvadas ir darkart keiskite mitybą. Atraskite, kas tinka jums. Tai gali užtrukti kad ir kelis mėnesius. Bet kas tie keli mėnesiai, palyginti su visu gyvenimu?

Jei tik atrasite sau tinkantį sveiką mitybos kelią – kone visos priemonės pateisinamos.