Jei norisi pabėgti dviese: nuo baroko lėkštėje iki pasivaikščiojimo Marse

Laiminga pora / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-16 09:26
Artėjant pavasariui kartu su gamta nubunda ir romantiški jausmai, kuomet kalbėti apie pabėgimą dviese, rodos, norisi savaime. O kas gali būti geriau, jei ne tokių jausmų paskatintiems leistis į įspūdžių kupiną kelionę, kuri sustiprins ką tik užsimezgusius santykius ar leis pažinti savo antrą pusę iš naujo?

Įsimylėjėliams ne tik Paryžius

Nors labiausiai turistų lankoma šalis pasaulyje Prancūzija yra laikoma viena romantiškiausių kelionių krypčių, šiltus jausmus smagiau puoselėti mažiau „etikečių“ turinčiuose Europos miestuose. Štai, pavyzdžiui, romantišką poilsį vertinančioms poroms įspūdį turėtų palikti Italijoje, ant Adrijos jūros kranto, įsikūręs Riminis.

Vienas seniausių Italijos kurortų ir vietinių, ir atvykėlių poilsiautojų simpatijas pelnė ne tik dėl Senovės Romos architektūrą išsaugojusio senamiesčio, bet ir dėl klasika tapusių, tarsi senovinius kino filmus primenančių paplūdimių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Šiame kurorte itin gerai jausis tos poros, kurioms poilsis paplūdimiuose yra neatsiejamas gerų atostogų atributas. Mat kelias dešimtis kilometrų besidriekiantys smėlio paplūdimiai čia išsiskiria išpuoselėta aplinka. O romantikos prieskonį poilsiautojams žada paplūdimyje esantys vintažinio stiliaus skėčiais dekoruoti gultai ir tarsi į praeities laikus nukeliančios žaismingos persirengimo kabinos“, – pasakoja kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto vadybininkė Edita Liumparaitė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Skonio gurmanams – barokas lėkštėje

Sakoma, kad norint išragauti salos teikiamas kulinarines gėrybes, prireiktų kone metų.

Didžiausia Viduržemio jūros sala neretam siejasi su garsiąja italų mafija, tačiau Italijai priklausanti Sicilija gali pasigirti ir unikaliu, su Etnos ugnikalniu priešakyje kraštovaizdžiu. O išskirtinio skonio gurmanams Siciliją privalu aplankyti vien dėl nuodėmės verto gausaus gastronominio paveldo. Ne paslaptis, kad pastarasis laikomas kone dažniausia priežastimi, kuri paskatina sugrįžti į šią salą dar ne kartą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Sakoma, kad norint išragauti salos teikiamas kulinarines gėrybes, prireiktų kone metų – mat vis kitame regione, o tuo labiau keičiantis sezonams, siciliečiai gali pasiūlyti vis ką nors nauja, dar neragauta, – pasakoja E. Liumparaitė. – Juolab kad ir vietos gyventojai išsiskiria svetingumu ir yra itin geri savo virtuvės ambasadoriai: gausiai vaišina atvykusius ir mielai pasakoja, kaip visa tai ruošia.“

Kone kiekvienas sicilietis patikins, kad vis dar gamina patiekalus pagal močiutės receptą, o štai autentiška Sicilijos virtuvė jau daugybę metų lieka ištikima keliems saloje randamiems ingredientams: moliuskams, vėžiagyviams, citrusiniams vaisiams, tunų ir kardžuvių mėsai, pistacijoms bei migdolams.

„Viešėdami šioje saloje nusiteikite ilgų distancijų skrandžio maratonui, nes tradicinė sicilietiška vakarienė prasideda nuo lengvų užkandžių „antipasti“, toliau pereinama prie pagrindinio patiekalo, susidedančio iš dviejų dalių pirmo – dažniausiai pastos ar ryžių ir „secondo“ – mėsos arba žuvies patiekalo. Vakarienę užbaigsite tradiciniu desertu, pavyzdžiui, ledais, ir užsigersite kava arba itališku citrinų likeriu.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Viešnagė Fuerteventūroje prilygs išsilaipinimui Marse

Tiems, kurių širdis sunkiau pavergti per skrandį, ir tiems, kurie nori kur kas aštresnių potyrių, specialistė rekomenduoja pavasario atostogoms rinktis saulėtąją Fuerteventūrą.

„Arčiausiai Afrikos krantų stūksanti, Ispanijai priklausanti sala idealiai tiks išskirtinį gamtos kraštovaizdį vertinančioms poroms. Mat vos tik atvykus į Fuerteventūrą aplanko jausmas, tarsi atsidūrei kitoje planetoje. Tokį įspūdį kuria saloje plytinčios smėlio lygumos, besikeičiančios su Marso paviršių primenančiu akmenuotu kraštovaizdžiu. Fuerteventūra nėra didelė, todėl norintiems ją pažinti išsinuomotu automobiliu pakaks ir dienos.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Fuerteventūra ne mažiau vertinama ir dėl visoje Europoje itin gerais laikomų paplūdimių – saloje jų suskaičiuojama apie pusantro šimto: balti, auksiniai ar juodi vulkaninio smėlio.

O dėl salai būdingų klimato sąlygų Fueteventūra tapo vienu mėgstamiausiu vandens aistruolių traukos tašku Europoje. Pavyzdžiui, rytinė salos pakrantė itin pamėgta buriuotojų bei jėgos aitvarų entuziastų, mat joje vyraujantis vėjas sudaro idealias sąlygas buriuoti. O štai vakarinė salos pakrantė sutraukia banglenčių ir kito aktyvaus vandens sporto aistruolius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai