Jei jūsų bosas būtų šuo – 8 nerimti būdai atpažinti boso tipą

Šuo su akiniais / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-14 12:00
8 nerimti būdai, kaip atpažinti boso tipą, suprasti, kas jam svarbu (ir taip pat daryti jam įtaką).

Skalikas

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

IDĖJOS ŽMOGUS

Bosai skalikai – idealistai, tikintys, kad viskas yra įmanoma, ir besistengiantys laikytis taisyklių. Jūsų jėgos frazė kalbant su juo: „Man kilo mintis!..“

Kaip juos valdyti? Visą dėmesį skirkite didžiajai idėjai ir nešvaistykite laiko smulkmenoms. Turėkite omeny: jei jūsų nepertraukia, gali būti, kad ir nesiklauso!

Mėgstamas komunikacijos būdas. Interaktyvioji lenta.

Pointeris

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

FAKTŲ ŽMOGUS

Stiprioji pusė – jie viską žino ir yra puikiai informuoti; silpnoji – tiki, kad visada yra teisūs, ir nekreipia dėmesio į tuos, kurie ne itin išmaniai operuoja skaičiais ir faktais.

Kaip juos valdyti? Įsitikinkite, kad bet kokie dokumentai ar duomenys, kuriuos pateikiate, yra pagrįsti ir detalūs. Nesikliaukite emocijomis ir nemanykite, kad jie pamėgins įsigyventi į jūsų kailį.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Duomenų lentelės.

Sarginis šuo

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

REZULTATŲ ŽMOGUS

Jie siekia tikslo, yra ambicingi ir nepraleidžia savo naudos. Nesibodi žingsniuoti pirmyn, pernelyg nepaisydami kitų interesų ar rūpesčių.

Kaip juos valdyti? Būkite lakoniškos ir nenukrypkite nuo esmės. Jei ką, nevenkite pameilikauti ir paglostyti jų ego.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Elektroniniai laiškai, kur viskas išdėstyta punktais, o informacija nuolat atnaujinama.

Terjeras

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

VEIKSMO ŽMOGUS

Bosai terjerai laimingi, turėdami, ką veikti, ir visada daugiau dėmesio skiria darbams nei žodžiams ar teorijoms. Nelabai gerai planuoja, todėl jiems viskas kritiška ir skubu.

Kaip juos valdyti? Apsibrėžkite svarbiausias užduotis ir apsiginkluokite kantrybe – užduočių sąrašą teks dažnai kartoti, nes jūsų bosas – ne itin talentingas klausytojas.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Veiksmai, kurie visada iškalbingesni už žodžius.

Dalmatinas

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

KOLEKTYVO ŽMOGUS

Tokie bosai iš prigimties linkę orientuotis į žmones. Pastebi visas smulkmenas, svarbias kitiems, ir į jas atsižvelgia kurdami planus ir strategijas.

Kaip juos valdyti? Prieš imdamosi darbo ar projekto pasikalbėkite su jais – akis į akį ir žmogiškai. Venkite konfrontacijos – dalmatinai jaučiasi nelaimingi ką nors skaudindami.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Pokalbis prie puodelio kavos ar arbatos.

Mastifas

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

KOMUNIKACIJOS ŽMOGUS

Jie charizmatiški, apdovanoti talentu uždegti, visada pasako „ačiū“. Mėgsta paskalas, turi įprotį pradėti naujus darbus nebaigę senų užduočių.

Kaip juos valdyti? Paprastai tokie bosai nepajėgia sutelkti dėmesio ilgam. Taigi, kad ir kas nutiktų, nepraraskite optimizmo ir prisiminkite Biblijos frazę: „Ir šitai praeis.“

Mėgstamas komunikacijos būdas. Tribūna ir mikrofonas!

Retriveris

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

PROCESO ŽMOGUS

Šio tipo atstovai patikimi, atsargūs, sąžiningi, gali būti net ciniški. Turi tvirtą nuomonę (jos nebijo reikšti) ir principus (jų laikosi).

Kaip juos valdyti? Pasitikėjimas – visa ko pagrindas, todėl pasistenkite jį pelnyti. Tesėkite pažadus ir nepraleiskite progos įtikinti, kad žengtas žingsnis buvo jų idėja.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Projektų planavimas.

Aviganis

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

ORGANIZACIJOS ŽMOGUS

Jie organizuoti, metodiški, linkę viską ir visus kontroliuoti. Mėgsta sąrašus ir nemėgsta netikėtų pokyčių, vėlavimo ar netvarkos.

Kaip juos valdyti? Skirkite dėmesį darbams, kurie turi būti atlikti, o ne diskusijoms apie teorines galimybes. Viską, ką galite, aprašykite.

Mėgstamas komunikacijos būdas. Sąrašai su varnelėmis ir elektroniniai laiškai, siunčiami visiems suinteresuotiems asmenims.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai