„JCDecaux premijos“ parodos VIP vakaras: tarp svečių – sužadėtiniai Ž.Fomova ir E.Chrebtovas

Iš kairės: Eugenijus Vigneris, Vida Ramaškienė, Lolita Bytautė, Jūratė Kersnauskė, Eugenijus Chrebtovas, Žaneta Fomova / Mikos Savičiūtės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Ketvirtadienio vakarą kviestiniams svečiams buvo pristatyta septintoji konkursinė paroda „JCDecaux premija 2022. Galimybių bangos“. Tai bendras Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) ir lauko reklamos įmonės „JCDecaux Lietuva“ projektas, kuris pristato pradedančiųjų menininkų darbus. Projektas gimė iš siekio padėti, menininkams ir suteikti jiems galimybę kurti naujus darbus.

Į kasmetinį parodų ciklą konkurso būdu kuratoriai Milda Dainovskytė ir Vytenis Burokas atrinko penkis šiuolaikinio meno projektus. Iš kūrinių suformuota konceptuali ekspozicija, kurios architektūrą kūrė architektas Vladas Suncovas. Iš beveik 100 paraiškų į parodą pateko menininkai: Morta Jonynaitė, Anton Karyuk (UKR), Rokas Janušonis, „allsofeatherlightseven“ (Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas), „Paveldo institutas“ (Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė, Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė).

Operos solistas Eugenijus Chrebtovas ir „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova / Mikos Savičiūtės nuotr.
Vida Ramaškienė ir Lolita Bytautė / Mikos Savičiūtės nuotr.

Tarptautinės komisijos sprendimu piniginė 4000 eurų premija bus skirta vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar menininkų kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą. Visos parodos veikimo laikotarpiu lankytojai taip pat galės balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį, kuriam bus įteiktas publikos simpatijų prizas. Pastarojo prizo, kaip ir pagrindinės premijos, laureatai bus paskelbti parodos pabaigoje, o pačią ekspoziciją nemokamai bus galima lankyti iki lapkričio 26 d.

Šiemet „JCDecaux premija“ ekspozicija persikėlė į Dailininkų sąjungos galerijos erdves, įsikūrusias Šiuolaikinio meno centro kaimynystėje. Ketvirtadienio vakarą kviestiniai verslo ir kultūros atstovai rinkosi į išankstinę parodos peržiūrą, kuri vėliau prasitęsė į šventinį vakarą Vilniaus rotušėje. Ten susirinkę svečiai klausėsi charizmatiškų atlikėjų Godo Yorke ir Rūtos Loop pasirodymų.

Muzikinę programą susirinkusiems svečiams dovanojo Rūta Loop / Mikos Savičiūtės nuotr.

Šventinio vakaro metu „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova sakė, kad šis projektas tapo laukiama miesto kultūrinio gyvenimo tradicija. „Kartu su ŠMC komanda sukūrėme šį projektą siekdami padėti pradedantiesiems kūrėjams bei auginti dar didesnį šiuolaikinio meno gerbėjų ratą. Ši paroda kasmet stebina lankytojus, dovanoja naujų patirčių ir moko drąsos. Šiuolaikinis menas turi stiprią galią keisti mūsų požiūrį ir aplinkos suvokimą. Per meną mes atrandame naujų kampų dialoge su savimi. Todėl naujoje ir drąsioje ekspozicijoje turime puikią progą stiprinti savirefleksiją“, – sako Ž.Fomova, „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak ŠMC direktoriaus Kęstučio Kuizino, kasmet į konkursinę parodą iš maždaug šimto atsiųstų paraiškų itin kruopščiai atrenkami penki dar tik pradedantys, bet perspektyvūs menininkai. „Džiugina kasmet augantis susidomėjimas šiuo priziniu projektu. Daugeliu atvejų jauniesiems kūrėjams tai pirma svarbi pakopa jų profesiniame kelyje, skatinanti toliau vystyti savo sumanymus, tobulėti ir siekti platesnio pripažinimo Lietuvoje ir svetur“, – sakė K.Kuizinas.

Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas ir „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova / Mikos Savičiūtės nuotr.

Šių metų projekto parodoje, pavadinimu „Galimybių bangos“, menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas. Ekspoziciją aplankyti galima iki 2022 m. lapkričio 26 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) ekspozicijos veikimo metu: II–V 11–19 val., VI 11–16 val. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Fotogalerija:

Kviestiniams svečiams – išankstinė konkursinės parodos „JCDecaux premija. Galimybių bangos“ peržiūra (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau