JAV televizijos žvaigždė Oprah Winfrey sulaukė Šveicarijos turizmo pareigūnų atsiprašymo

Oprah Winfrey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Garsi buvusi JAV televizijos pokalbių laidų vedėja Oprah Winfrey sulaukė oficialaus atsiprašymo iš Šveicarijos turizmo pareigūnų, kaip ši žiniasklaidos magnatė, kaip pranešama, tapo rasistinio akibrokšto taikiniu, apsipirkdama Ciuriche praeitą mėnesį.

O.Winfrey anksčiau šią savaitę pareiškė, kad Šveicarijoje vienos prabangios parduotuvės asistentė atsisakė leisti jai apžiūrėti vieną dizainerio sukurtą rankinę, nes ji jai esanti per brangi.

Amerikietė buvo įsitikinusi, kad šį incidentą nulėmė faktas, kad ji yra juodaodė, tačiau tos parduotuvės savininkė Trudie Goetz vėliau tvirtino, kad įvyko „nesusipratimas“, nes parduotuvės darbuotoja tik patarė žvaigždei apžiūrėti panašias, tačiau pigesnes rankines krautuvės pirmajame aukšte.

„O.Winfrey nustebino žinomos JAV firmos krokodilo odos moteriškos rankinės kaina 35 tūkst. Šveicarijos frankų. Tada pardavėja, pamačiusi jos nuostabą, pasiūlė amerikietei pigesnių rankinių, kitų modelių ir spalvų. Kažkodėl televizijos vedėjai kilo įtarimas, kad jai nenori parduoti rankinės. Todėl ji pamanė tapusi „rasizmo auka“? Šiaip ar taip, įvyko nesusipratimas; bausti savo pardavėją, norėjusią tik patarnauti, aš neketinu. Ketinu tartis su savo advokatu“, – sakė T.Goetz.

Tačiau dabar Šveicarijos turizmo biuro pareigūnai įsitraukė į debatus dėl rasinių problemų ir paskelbė atsiprašymą dėl elgesio su O.Winfrey.

Pranešime spaudai sakoma: „Šveicarijos turizmo biuras giliai apgailestauja, sužinojęs apie ponios Winfrey neseniai Šveicarijoje patirtus įspūdžius, ir atsiprašome, kad jos jausmai buvo užgauti. Norėtume patikinti, kad ponia Winfrey, kaip ir bet kuris kitas Šveicarijos lankytojas – pasitinkamas išskėstomis rankomis.“

Turizmo pareigūnai taip pat tiesiogiai susisiekė su O.Winfrey per socialinį tinklą „Twitter“.

„Mes įtūžę – toji asmenybė pasielgė siaubingai netinkamai. Atsiprašome dėl to, kas nutiko @oprah“, – rašo jie.

O.Winfrey buvo atvykusi į Šveicariją per JAV dainininkės Tinos Turner, kurių viena iš viešnių buvo T.Goetz, nors tai tebuvo sutapimas.

Skaitykite daugiau