JAV teisėjas netenkino princo Andrew prašymo atmesti bylą dėl lytinės prievartos

Princas Andrew, Virginia Roberts (dabar Giuffre) ir Ghislaine Maxwell 2001 m. / AFP „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

JAV teisėjas trečiadienį atmetė Britanijos princo Andrew prašymą atmesti bylą dėl lytinės prievartos ir atvėrė kelią ją nagrinėti, sakoma teismo dokumentuose.

Niujorko teisėjo Lewiso Kaplano nutarime sakoma, kad Andrew raginimas atmesti civilinį ieškinį, pateiktą kaltintojos Virginios Giuffre, buvo „visais atžvilgiais atmestas“.

V.Giuffre tvirtina, jog nešlovę užsitraukęs velionis finansininkas Jeffrey Epsteinas vertė ją lytiškai santykiauti su savo turtingais ir įtakingais pažįstamais, įskaitant Andrew, Britanijos karalienės Elizabeth II antrąjį sūnų. Pastarasis tokius kaltinimus kategoriškai neigia.

Karalienė Elizabeth II ir princas Andrew / „Scanpix“ nuotr.

Andrew advokatai praeitą savaitę paragino L.Kaplaną atmesti šį ieškinį, kai buvo paviešintas buvęs konfidencialus 2009 metų susitarimas tarp V.Giuffre ir J.Epsteino .

Princo advokatas Andrew Brettleris tvirtino, kad V.Giuffre „atsižadėjo savo teisių“ paduoti į teismą kitus asmenis, siejamus su J.Epsteino numanomais lytiniais nusikaltimais.

Tačiau L.Kaplanas sakė, kad susitarime „apstu problemiškų formuluočių ir dviprasmybių“.

„Šalys išdėstė mažiausiai dvi pagrįstas kritiškai svarbių teiginių interpretacijas. Taigi, susitarimas yra dviprasmiškas“, – rašo teisėjas.

Princas Andrew, Virginia Roberts (dabar Giuffre) ir Ghislaine Maxwell 2001 m. / AFP „Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį Niujorko teismo pirmąkart paviešintas susitarimas rodo, kad V.Giuffre 2009 metais Floridoje sutiko atsiimti J.Epsteinui iškeltą civilinį ieškinį už 500 tūkst. JAV dolerių (440 tūkst. eurų).

Susitarime yra nuostata, skirta apsaugoti „kitus potencialius atsakovus“ nuo ieškinių, susijusių su įtariamu lytiniu išnaudojimu, už kurį atsakingas prieš pustrečių metų kalėjime nusižudęs J.Epsteinas.

Pernai V.Giuffre padavė princą į teismą, siekdama gauti neatskleidžiamo dydžio kompensaciją už tai, kad šis esą ją žagino, kai ji buvo 17-os – nepilnametė pagal Amerikos įstatymus.

61 metų britų karališkosios šeimos nariui baudžiamieji kaltinimai nepareikšti.

V.Giuffre teigimu, ji turėjo lytinių santykių su Andrew J.Epsteino namuose Niujorke, taip pat finansininko privačioje saloje JAV Mergelių salose.

Ji tvirtina patyrusi lytinį smurtą ir J.Epsteino buvusios partnerės britės Ghislaine Maxwell namuose Londone. Pastaroji praėjusią savaitę buvo pripažinta kalta dėl prekybos nepilnamečiais seksualinio išnaudojimo tikslais.

Jeffrey Epsteinas ir Ghislaine Maxwell / Scanpix nuotr.

Gh.Maxwell nuteisimas

Gh.Maxwell, kuri supažindino Andrew su savo partneriu 10-ojo dešimtmečio pradžioje, gresia įkalinimas iki gyvos galvos. Prisiekusiųjų žiuri Niujorke ją pripažino kalta dėl penkių iš šešių kaltinimų lytiniais nusikaltimais per mėnesį trukusį rezonansinį teismo procesą.

66 metų J.Epsteinas rastas negyvas 2019 metais Manhatano kalėjime. Niujorko koroneris nustatė, kad vaikų išnaudojimų kaltintas įtariamasis nusižudė.

2008 metais jis buvo nuteistas už tai, kad mokėjo jaunoms merginoms už seksualinio pobūdžio masažus savo viloje Floridoje. Tačiau J.Epsteinas, pasiekęs susitarimą su valstijos prokuroru, kalėjime praleido tik metus ir vieną mėnesį.

Andrew retai rodosi viešumoje nuo 2019-ųjų, kai buvo priverstas pasitraukti iš karališkųjų pareigų, nes neatsiribojo nuo J.Epsteino.

Jeffrey Epsteinas ir Ghislaine Maxwell / Scanpix nuotr.

Tais pačiais metais duodamas katastrofišku laikomą interviu transliuotojui BBC, Andrew paneigė V.Giuffre teiginį, kad jiedu kartu iki prakaito šoko viename Londono naktiniame klube. Princas pareiškė, kad tuo metu jis negalėjo prakaituoti dėl susirgimo, susijusio su jo dalyvavimu 1982 metų kare dėl Folklando.

Praėjusią savaitę V.Giuffre advokatai pareikalavo, kad Andrew pateiktų medicininius dokumentus, įrodančius tokią būklę.

Princo teisininkų komanda kaltina V.Giuffre siekiu pasipelnyti iš „nepagrįsto ieškinio“.

Praeitą mėnesį L.Kaplanas atmetė jų bandymus sustabdyti ieškinio nagrinėjimą dėl fakto, kad V.Giuffre dabar gyvena Australijoje.

Jeigu V.Giuffre ir Andrew nesugebėtų susitarti, byla gali būti perduota prisiekusiųjų teismui, labiausiai tikėtina – antroje šių metų pusėje.

Skaitykite daugiau