JAV prezidentas Joe Bidenas nuo COVID-19 paskiepytas tiesioginiame TV eteryje

Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-12-22 09:57
JAV išrinktasis prezidentas Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 tiesioginiame televizijos eteryje, siekdamas sustiprinti amerikiečių pasitikėjimą vakcinomis.

78-erių būsimasis valstybės vadovas buvo paskiepytas bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina ligoninėje „Christiana“ Niuarke Delavere. Jo žmona Jill buvo paskiepyta kiek anksčiau, nurodė valdžios perėmimo komanda.

J.Bidenas amerikiečiams pasakė, kad „nėra dėl ko nerimauti“, kai jie bus paskiepyti, tačiau kol kas jie turėtų toliau dėvėti kaukes ir „klausytis ekspertų“.

Jis ir būsima pirmoji ponia tapo dar vienais garsiais politiniais veikėjais, viešai sudalyvavusiais pirmajame vakcinavimo kampanijos, skirtos nutraukti per 319 tūkst. amerikiečių pražudžiusią epidemiją, etape.

Išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris ir jos vyras bus paskiepyti ateinančią savaitę.

Tuo metu kadenciją baigiantis viceprezidentas Mike'as Pence'as ir jo sutuoktinė pasiskiepijo praėjusią savaitę. D.Trumpas kol kas neprisijungė prie kampanijos.

Kadenciją baigiantis JAV lyderis respublikonas, tebeskleidžiantis sąmokslo teorijas, kad jis pralaimėjo rinkimus J.Bidenui dėl plataus masto sukčiavimo, atkreipia dėmesį į imunitetą, kurį, kaip manoma, įgijo persirgęs COVID-19.

Prezidentui savaitgalį antrino ir vyriausiasis gydytojas Jerome'as Adamsas: anot jo, Baltųjų rūmų vadovo organizme esantys antikūnai „iš tikrųjų yra vienas scenarijų, kai patariame žmonėms susilaikyti nuo skiepo“.

D.Trumpas mažai ką padarė, net kalbant apie pareiškimus, kad paremtų pastangas įveikti amerikiečių skepticizmą skiepų atžvilgiu.

Jo žmona Melania Trump, irgi persirgusi COVID-19, taip pat viešai skiria nedaug dėmesio šiam klausimui.

Vieni kitiems prieštaraujantys signalai būdingi D.Trumpui, kuris pandemijos pradžioje tvirtino, kad koronavirusas yra ne baisesnis už įprastą gripą, todėl griežtos karantino priemonės esą nereikalingos, o vėliau pasiskelbė „karo meto prezidentu“.

Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vyriausias prezidentas

Sausio 20 dieną priesaiką duosiantis J.Bidenas taps vyriausiu prezidentu JAV istorijoje.

Pirmadienį jam buvo suleista pirmoji iš dviejų „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių.

J.Bidenas pareiškė „nekantriai laukiantis“ antros procedūros dalies ir padėkojo „mokslininkams bei žmonėms, kurie viskuo pasirūpino – priešakinių linijų darbuotojams, žmonėms, atlikusiems patį klinikinį darbą“.

Išrinktasis prezidentas pažėrė retų pagyrimų ir D.Trumpo administracijai, kuri, jo teigimu, „nusipelnė tam tikros pagarbos“ už vaidmenį rekordiniu greičiu kuriant ir gaminant vakcinas.

„Pfizer-BioNTech“ vakcinos platinimas Jungtinėse Valstijose prasidėjo prieš savaitę, o pirmadienį šalyje pradėta naudoti antroji vakcina, sukurta bendrovės „Moderna“.

Tačiau dvigubą kaukę dėvėjęs J.Bidenas perspėjo, jog dar teks dėti daug pastangų, kad skiepijimo vajus padėtų sustabdyti viruso plitimą.

„Reikėtų paminėti, kad tai tik pradžia, – sakė išrinktasis prezidentas. – Tam prireiks laiko.“

„O kol kas tikiuosi, kad žmonės klausysis visų ekspertų,.. kalbančių apie būtinybę dėvėti kaukes“ per žiemos šventes, kalbėjo J.Bidenas.

„Jeigu jums nebūtina keliauti, nekeliaukite. Tai labai svarbu“, – pažymėjo demokratas.

Daug amerikiečių jungiasi prie vadinamojo antivakserių judėjimo, o priešiškumą COVID-19 vakcinoms JAV kursto dešiniojo sparno žiniasklaidos įžymybės ir sąmokslo teorijų šalininkai.

Be to, kai kur šalyje retai paisoma rekomendacijos dėvėti kaukę, o kartais šiai priemonei net aktyviai priešinamasi.

Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Joe Bidenas pirmadienį buvo paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujausi straipsniai