JAV prezidentas J.Bidenas su žmona prie Baltųjų rūmų įžiebė įstabią eglę

Joe Bidenas ir Jill Biden Baltųjų rūmų kalėdinės eglės įžiebime / Scanpix nuotr.
Autorius: 15min, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-12-03 18:22
Vašingtonas jau taip pat alsuoja kalėdine dvasia. Ketvirtadienio vakarą prezidentas Joe Bidenas kartu su pirmąja ponia Jill Biden čia įžiebė Kalėdų eglę, taip simboliškai paskelbdami šventinio sezono pradžią.

Kalėdinė nuotaika alsuoja ir Baltieji rūmai, čia žiba tradiciškai įžiebta kalėdinė eglė. Šventės metu prie prezidento ir pirmosios ponios prisijungė viceprezidentė Kamala Harris ir jos vyras Dougas Emhoffas, praneša „ABC News“.

Nors šventėje dalyvavęs prezidentas bandė išlikti optimistiškas, vis dėlto buvo vis dar jaučiama ir pandemijos nuotaika. Į kalėdinės eglės įžiebimą įleistas tik tam tikras skaičius žmonių, kurie, nepaisant to, kad stovėjo lauke, privalėjo dėvėti kaukes.

Tiesa, praėjusių metų ceremonijoje galiojo dar griežtesnė tvarka – nebuvo svečių, dėl pandemijos ji transliuota virtualioje erdvėje.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė Baltuosiuose rūmuose jau yra tapusi tradicija, kurią 1923 metais pradėjo prezidentas Calvinas Coolidge'as, Kalėdų išvakarėse įžiebęs beveik 15-kos metrų eglę iš Vermonto, papuoštą raudonos, baltos ir žalios spalvų lemputėmis.

Šių metų pagrindinė eglė atkeliavo iš Midlburgo (Pensilvanijos valstija). Ji papuošta baltomis, raudonomis lemputėmis ir apsupta mažesnėmis eglėmis, simbolizuojančiomis skirtingas valstijas. Eglutės puoštos unikaliomis, kiekvienos valstijos dekoracijomis, kurias rankomis gamino studentai. B

Baltųjų rūmų eglė buvo įžiebta iš karto kitą dieną, po JAV Kapitolijaus Kalėdų eglės įžiebimo ceremonijos.

Naujausi straipsniai