JAV prezidentas Donaldas Trumpas tapo pajuokos objektu giedant himną

Donaldas Trumpas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-10 07:53
Interneto vartotojai siaučia – šaiposi, stebisi, baisisi tuo, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas tik žiopčiojo nepataikydamas, kai aplinkiniai giedojo himną.

Vaizdo įraše užfiksuota Nacionalinio futbolo turnyro Atlantoje ceremonija, kurios metu buvo giedamas himnas. Akyli stebėtojai atkreipė dėmesį, kad prezidentas ne tyliai dainuoja, o ekspromtu sugalvoja žodžius, bandydamas pataikyti.

„Trumpas nemoka himno žodžių. Kažkaip nejauku.“, „Jūsų prezidentas patriotiškai sunaikino himną.“, „Dieve mano, jis visai nemoka žodžių!“ – tokios reakcijos pilni socialiniai tinklai ir naujienų portalai.

Buvo ir ginančių JAV vadovą: neva didelėje erdvėje, o ceremonija vyko futbolo aikštėje, prezidentui buvo sunku pataikyti išdainuoti žodžius su tais, kurie himną giedojo stovėdami kur kas toliau – garsas ir vaizdas prasilenkdavo erdvėje. Kita vertus, kodekse, apibrėžiančiame, kaip elgtis su vėliava, himnu ir kitais valstybės atributais bei juos lydinčiais ritualais, nėra griežtai nurodoma, kad himną giedoti privalu.

Bet kokiu atveju šis įvykis priminė, kad Donaldas Trumpas viešumoje yra padaręs ne vieną klaidą. Štai kartą jis pamiršo Baltuosiuose rūmuose skambant himnui padėti ranką ant širdies. Kartais apie etiketo, protokolo subtilybes jam primena žmona Melania Trump.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai