Jautri Astos Stašaitytės savanorystė: „Žmonės apsimeta, kad narkomanų nėra“

Asta Stašaitytė/E. Blaževič nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Asta Stašaitytė dienai tapo savanore Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriuje ir lankėsi paramos fonde „Rigra“, kuris rūpinasi ŽIV ir AIDS infekuotaisiais bei kitais socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis.

Su samariečių bendrijos savanorių veikla Asta susipažino atrinkinėdama drabužius – moteris buvo paprašyta parinkti septynis rūbų komplektus „Rigros“ globojamiems asmenims. „Atrinkinėjau striukes su dideliu jauduliu. Juk rengsis konkretus žmogus su dideliu skausmu, didele nelaime, su baisia liga – priklausomybe.  Nežinau, kur šiąnakt jis su ta striuke miegos. Širdelę pavirpino“, – neslėpė Asta.

Asta Stašaitytė/LRT nuotr.

Jaudinančios buvo ir pažintys su savanoriais. Televizijos žvaigždę privertė susimąstyti buvusio narkomano, dabar jau savanorio, išpažintis, ir socialinės darbuotojos prisipažinimas, kad dėl savo darbo ji patiria visuomenės spaudimą. „Sveika visuomenė, išsilavinę normalių šeimų normalūs žmonės apsimeta, kad narkomanų šalia jų nėra. Tai kurie didesni kvailiai“, – sakė laidų vedėja.

Visuomenės atstumtiesiems padėjusi Asta atviravo, kad vienatvė nesvetima ir jai pačiai, su ja reikėjo susigyventi. „Kaip būsi laimingas su kažkuo kitu, jei su savimi – nelaimingas?“ – retoriškai klausė žinoma moteris.

Sulaukusi klausimo apie savo pačios santuoką, Asta atvirai pripažino: „Mes labai labai seniai buvom išsiskyrę. Buvo likę techniniai dalykai: išsinešti daiktus ir kūnus į skirtingus namus, susitarti, kaip prižiūrėsim vaikus. Tai darėm, kai emocijos jau buvo suvaldytos, išsikalbėta, apsiprasta su situacija“.

Asta Stašaitytė-Masalskienė / Organizatorių nuotr.

Visą Astos istoriją galite pamatyti laidoje „Gyvenimo spalvos“ trečiadienį 19.30 val. 

Skaitykite daugiau