Norite jauniau atrodyti? Išmokite teisingai dažyti lūpas

Lūpų dažai / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-14 13:39
Viena kita maža gudrybe lūpų išvaizdą galima patobulinti, o kartu – ir nusimesti metų.

Spalva. Odos atspalvis turėtų pasufleruoti, kokio tono raudonus dažus rinktis. Jei jūsų kraujagyslės vidinėje riešo pusėje yra melsvos, tiks šalta raudona, jei žalsvos – šilta, oranžinio ir rudo atspalvių turinti raudona.

Pieštukas. Kontūrų pieštukas pagražina lūpų formą, tačiau jei buvo pasirinktas netinkamas jo atspalvis arba kontūras nubrėžtas pernelyg ryškiai, iš prigimties putlios lūpos gali atrodyti „nebeskaniai“, o iš prigimties siauros lūpos – dar labiau susiaurėti.

Dvidešimtmetei tinka net labai žvilgančios lūpos, o keturiasdešimtmetei patariama vengti jas taip akcentuojančių priemonių.

Putlumas. Ir blizgis, ir permatomi švytintys dažai gerai atspindi šviesą ir vizualiai daro lūpas putlesnes. Tačiau moteriai vertėtų paisyti amžiaus: antai dvidešimtmetei tinka net labai žvilgančios lūpos, o keturiasdešimtmetei patariama vengti jas taip akcentuojančių priemonių. Gera alternatyva – švelniai it satinas spindintys dažai. Beje, tokie dažai dar ir puikiai puoselėja lūpas, jais lengva gražiai pasidažyti.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Patvarumas. Jei neturite išsiugdžiusios įpročio dienos metu reguliariai atnaujinti lūpų spalvą, verčiau pirkite tokį produktą, kuris pristatomas kaip „patvarus“. 

Šveitimas. Glotnios lūpos ir atrodo geriau, ir jas dažyti lengviau, todėl lūpų odą lygiai taip pat, kaip veido, turėtumėte reguliariai šveisti ir šitaip pašalinti suragėjusias ląsteles bei odos atplaišėles, atsiradusias dėl sausumo. Tam kuo puikiausiai tinka dantų šepetėlis, rankšluostis, vandens ir cukraus mišinys ar jau gatavas švelnus odos šveitiklis.

Balzamas. Nušveistas lūpas visada sudrėkinkite balzamu. Juo naudinga pasitepti ir einant miegoti. Žinoma, ir priemonėse, kuriomis ryškinate lūpas dieną, turėtų būti aktyvių drėkinamųjų medžiagų. Kai pirksite lūpų dažus, pasidomėkite, kokių medžiagų yra jų sudėtyje.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 teptukai, kurie padės pagražėti ir atjaunėti

Gruntas. Permatomas makiažo gruntas („primer“) išlygina lūpų paviršių ir yra puikus dažų pagrindas.

Jei lūpų dažuose nėra nuo pavojingų spindulių ginančio filtro, prieš dažymą jas reikėtų patepti priemone, kuri tokį filtrą turi.

Apsauga. Saugokite lūpas nuo UV! Kadangi lūpų odelė labai plonytė, be to, joje mažai melanino, lūpos yra labai neatsparios šiems sendinantiems spinduliams. Kosmetikos priemonėje esantis saulės apsaugos faktorius (SPF) arba jo nebuvimas – tas kriterijus, kuris taip pat turėtų daryti įtaką jūsų pasirinkimui. Jei lūpų dažuose nėra nuo pavojingų spindulių ginančio filtro, prieš dažymą jas reikėtų patepti priemone, kuri tokį filtrą turi. 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai